Reklama:

Sedm profesionálů v přípravě
na květnové soutěže

8.307 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Kalendář soutěží, které by se letos měly odehrát pod hlavičkou profesionální ligy IFBB Jima Maniona, se pro obě mužské kulturistické kategorie v posledních týdnech utěšeně rozrůstá. Aktuálně platí, že v kulturistice mužů open by se letos mělo závodit na dvaadvaceti a ve dvěstědvanáctce na dvaceti různých akcích. Úvodními dvěma soutěžemi roku pro obě kategorie se už příští měsíc stanou Indy Pro a New York Pro a platí, že přípravu borců na tato klání pro Vás už nějakou dobu sledujeme. Dnes na to navážeme.

Roy Evans

Začneme samozřejmě nejprve u kulturistů, kteří se do sezóny chystají vstoupit už na Indy Pro, na které dojde druhou květnovou sobotu, týden před New York Pro. Právě zde si svůj první start mezi těžkotonážníky chystá připsat někdejší závodník v kategorii classic physique Roy Evans. Roy svůj přestup do nové kategorie bere velmi vážně, o čemž kromě jiného svědčí skutečnost, že se svou cestu za účastí na Indy Pro rozhodl zmapovat v několikadílném přesně rozplánovaném dokumentu. V jeho první části, kterou Vám nabízíme níže, prozrazuje podrobnosti o své soutěžní historii, ale i o tom, proč se pro změnu kategorie rozhodl.

Roy Evans v první části dokumentu ze své přípravy na Indy Pro 2021

Ve snímku, natočeném asi deset neděl před soutěží, Roy prozrazuje, že s tréninkem s činkami začal už v jedenácti letech a závodí od čtrnácti. Profi kartu získal v roce 2017 na NPC Jr. USA, kde závodil v classic physique. V této kategorii posléze asi dva roky působil i mezi profíky, ale pak se rozhodl vzít si od soutěžení přestávku, pořádně zapracovat na objemech a přestoupit do kulturistiky mužů open. Důvodem je, že chce jednak vytěžit maximum ze svého potenciálu, což by v classic physique, kde musel splňoval hmotnostní limit 97,5 kg, šlo jenom těžko, a jednak to, že soutěže v kulturistice mužů open zkrátka mají větší prestiž. Vnímá to tak, že to je ta kategorie, ve které se rodí legendy. A ačkoliv se i šampióni jiných kategorií podílejí na popularitě sportu, opravdový odkaz jde podle jeho názoru zanechat jen mezi těžkotonážníky. Je zde totiž jenom jedna soutěž Mr. Olympia a on nechce bojovat o titul s nějakým jiným přízviskem.

John Jewett

Na Indy Pro pravděpodobně bude tentokrát početněji obsazená kategorie do 212 liber (96,2 kg), a proto se dnes budeme více věnovat kulturistům, kteří zde nastoupí právě v ní. Pozornost si z nich jistě zaslouží například John Jewett, jenž si předloni udělal výborné jméno díky čtvrtému místu z Olympia 212 Showdown. Právě své formě z roku 2019 se John podle svých slov čtyři neděle před Indy Pro už přiblížil, když si pochvaluje vylepšenou dotaženost v zadních postojích a ostrost kvadricepsů. Asi není důvod mu v tom nevěřit, a pokud se do soutěže nic nepokazí, měl by na ní i s ohledem na tyto zprávy z přípravy patřit k favoritům.

John Jewett 4 týdny před Indy Pro 2021

Derik Oslan

Na druhou stranu, rozhodovat se bude samozřejmě bude až na pódiu a Johnovi se na soutěži sejde pořádná konkurence. Do boje o nejvyšší příčky na Indy Pro bude chtít jistě promluvit také Derik Oslan, který vloni proti roku 2019 v nevýrazné formě závodícího Johna na Olympii dokázal překonat. Derik poslední a nejtěžší čtyři týdny přípravy vyhlížel s tím, že to jsou ty, které si nejvíce užívá. Tak uvidíme, jak se v nich jeho postava ještě promění.

Derik Oslan 4 týdny před Indy Pro 2021

Luis Rodriguez

O něco větší prostor od nás tentokrát dostanou sportovci, kteří by do aktuálního soutěžního ročníku měli vstoupit až na New York Pro. Řadí se k nim i Luis Rodriguez, který před několika týdny překvapivě ukončil spolupráci s trenérem A. J. Simsem, jenž jej vloni dovedl k desátému místu z Mr. Olympia, a místo toho se svěřil do rukou Abdullaha Al Otaibiho. Luis za tento krok od fanoušků zatím sklidil spíše kritické reakce a někteří už dokonce poznamenali, že se pod Simsovým dohledem dostával do formy lépe. Zda změna trenéra byla pro Luise dobrou volbou, ukážou ovšem samozřejmě až samotné závody.

Luis Rodriguez 5 týdnů před Indy Pro 2021

Hassan Mostafa

Na nich se sejde taková konkurence, že se jakákoliv nedotaženost nemusí závodníkům vyplatit. Celkem slušnou hrozbou pro Luise může být třeba monstrózní Egypťan Hassan Mostafa. Ten v posledních týdnech pobývá v zámoří, kde trénuje v nové lasvegaské posilovně Jamese "Flexe" Lewise The Dragons Lair, a zdá se, že mu zdejší prostředí a atmosféra jdou k duhu. Pokud nevěříte, že je Hassan pořádné monstrum a že se v současnosti zdá být na cestě k velmi dobré formě, pak si pořádně prohlédněte následující snímky!

Hassan Mostafa 5 týdnů před Indy Pro 2021

Hassan Mostafa - trénink ramen 5 týdnů před Indy Pro 2021

Nick Walker

Když už je řeč o borcích, kteří by se na letošním New York Pro měli poprat o vítězství v kategorii open, tak nejde vynechat ani Nicka Walkera. Ačkoliv si Nick na nadcházející události připíše teprve svůj druhý start mezi profíky, tak se netají, že má jediný cíl, a to dojít si pro prvenství a k němu se pojící postup na Olympii. Stát se na soutěži může cokoliv, ale snadné to Walker na cestě za svým prvním triumfem v Manionově profesionální lize mít určitě nebude.

Nick Walker 5 týdnů před Indy Pro 2021

Austin Karr

I na New York Pro se pochopitelně bude závodit ve dvěstědvanáctce. V té by se zde do boje o přízeň rozhodčích měl zapojit například i Austin Karr. Ačkoliv to vloni při jeho souboji s Keonem Pearsonem na Wings of Strength Chicago nebylo znát, tak Austin na této soutěži při výšce 174 cm údajně závodil s hmotností pouhých 92 kg, což mu letos dává i v lehčí hmotnostní kategorii výrazný prostor pro další zlepšení. Pět neděl před závody mu tentokrát displej váhy ukazuje 101,5 kg.

Nick Walker 5 týdnů před Indy Pro 2021


Foto:
www.instagram.com/johnjewett3
www.instagram.com/weaponx_ifbbpro
www.instagram.com/justindifbb
www.instagram.com/ifbbpro_hassan_mostafa
www.instagram.com/krristinanicole
www.instagram.com/nick_walker39
www.instagram.com/ifbbproaustin_k


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.04.18:51Neutralni typ - Mostafa ma totane predimenzovane nohy
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
Dejf111 (08:01) • Mě přijde, že se Slavoj rozhodně zlepšil a stále se zlepšuje, tak proč by odcházel z ta...
magazínSeonghwan Kim se vrací do classic phy...
Dejf111 (06:04) • Nemám sice moc v oblibě asijské závodníky ale tenhle nevypadá vůbec zle...
magazínCzech Strongest Man 2021 (profesionál...
Paulie02 (23:34) • `Kamion je taková sázka do loterie, tentokrát to bohužel nevyšlo, i tak byla disciplína...
magazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
Zodiak411 (19:07) • Slavoj do ELITE nemůže a Turek absolvoval dvě soutěže. Jedna dopadla skvěle a druhá ne....
magazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
amoresPE (14:04) • Slavo Slavo.. nechapem, preco aj s Turkom nie ste v Elite PRO. Povedzme si na rovinu, z...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie