Reklama:
VÁNOČNÍ DÁRKY: tašky plné suplementů
Vánoční tašky a balíčky, ale i knihy, fitness dobrůtky, chytré lahve nebo oblečení. Více zde.

Siberian Power Pro Show
2021 - výsledky a fotografie

22.439 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Loňský rok si asi většina z nás přestavovala jinak. Do našich životů významným způsobem zasáhla pandemie COVID-19 a více než kdy jindy začalo platit, že jedinou jistotou je jistota změny. Kámen na kameni nezůstal samozřejmě ani v kalendářích kulturistických soutěží a výrazně prořídl i ten určený IFBB Elite profesionálům. Ačkoliv zdaleka ještě není vše ideální a svět se stále s pandemií potýká, zdá se ale, že letos by si profesionální závodníci z mezinárodní federace IFBB po loňské hubené sezóně mohli zase přijít na své. Platí to nejvíce ze všeho pro královskou kulturistiku mužů open. Koncem března funkcionáři zmíněné organizace totiž oznámili, že část už tradičních soutěží spolu s několika novými utvoří pro těžkotonážníky okruh akcí vyšší třídy, pro jehož označení si vypůjčili v jiných sportech užívaný pojem grand slam. Jeho součástí budou Siberian Power Pro Show, Mr. Europe Pro, obnovené soutěže Night of Champions a Mr. Universe, plus Arnold Classic Europe. Na všech těchto kláních by kulturistům měly být k dispozici odměny ve výši 20.000 $, což už jsou částky srovnatelné s tím, o jaké obnosy sportovci v některých případech bojují i v konkurenční profesionální lize IFBB Jima Maniona. Kromě toho se bude závodit také na menších kláních, která se součástí grand slamu ovšem nestanou.

První krátká videosestřih ze Siberian Power Pro Show 2021

Siberian Power Pro Show jsme ve výčtu významných událostí letošního soutěžního ročníku nezmínili jako první v pořadí náhodou. Klání se totiž v ruském Krasnojarsku konalo právě dnes, když bylo ale pouze jedním z bodů programu multi-sportovního festivalu Siberian Power Show. Vlastnímu poměřování sil IFBB Elite profesionálů na něm předcházely souboje amatérů z mezinárodní federace IFBB, kteří si to na jihu sibiřské části Ruské federace rozdali v souboji o osm IFBB Elite profesionálních karet. Po šesti z nich si poněkud zvláštním způsobem, o kterém se ještě rozepíšeme, měli rozebrat nejlepší účastníci akce v kulturistice mužů, classic physique a bikiny fitness žen. Jedná se o kategorie, v nichž posléze na místě závodili i profíci. Jak už jsme naznačili, soutěž amatérů měla zajímavý formát. Do souboje o absolutní vítězství nepostupovali pouze vítězové jednotlivých hmotnostních či výškových kategorií, ale i další sportovci. V kulturistice mužů to tak například byli medailisté všech váhovek, kteří v takto početně obsazené absolutce v první řadě usilovali o to, aby probojovali do top 5. Nejlepších pět účastníků souboje o celkový triumf totiž mělo získat možnost nastoupit také ke zmiňované Siberian Power Pro Show. Až na základě umístění amatérů mezi profesionály se udělovaly profesionální karty.

Siberian Power Pro Show 2021 - kulturistika mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.Lukovets, Etov, Križánek, Bazhanov, Kuznetsov
2.Gerasimov, Badrunov, Senn, Dörfl
3.Tolstikov, Elsayed, Gorelik, Nazarenko, Marchenko

Neobvyklý závěr soutěže v kulturistice mužů se na amatérské Siberian Power Show ještě více zamotal už před tím, než na něj vůbec došlo. Při sobotním vyhlašování výsledků kategorie nad 100 kg se totiž zlatý medailista Denis Bazhanov potýkal s velmi silnými křečemi, zřetelně viditelnými zejména na jeho břišních svalech. Sám si dokonce nedokázal odnést ani své trofeje z pódia. Místo toho, aby tak s ostatními borci bojoval o umístění v top 5 v celkovém pořadí, musel se svěřit do rukou zdravotníků. Příčky v první pětici si tedy v absolutce nakonec rozdělili jiní borci, a zdálo se, že tím je tento soutěžní víkend pro Bazhanova u konce. Krátce na to se ovšem začalo proslýchat, že Denis už je v pořádku a pořadatelé mu přesto, že vlastně nesplnil předem daná kritéria, umožní mezi profíky dnes nastoupit.

Michal Križánek na Siberian Power Pro Show 2021

O kvalitu startovního pole Siberian Power Pro Show ovšem bylo postaráno už předem bez ohledu na to, kteří její další účastníci vzejdou z připojených závodů amatérů. Hlavním magnetem úvodní IFBB Elite profesionální soutěže roku byl slovenský těžkotonážník Michal Križánek, který pozornost poutá nejenom svou postavou, ale také výsledky, kterých ve sportovní kariéře už dosáhl. Kromě něj do Ruska ze zahraničí přicestovali také Ilya Lukovets, Stanimir Etov, Christoph Senn, Dominik Dörfl, Mahmoud Elsayed a s dostatečným předstihem svůj úmysl nastoupit k události avizoval i domácí Aleksei Kuznetsov. Zpět ale ještě k Denisu Bazhanovovi. Ten to nakonec opravdu zvládl a spolu s dalšími medailisty své hmotnostní kategorie nad 100 kg ze Siberian Power Show, a ještě několika dalšími borci, startovní pole profíků doplnil. Co bylo ještě pozoruhodnější, byla skutečnost, že i poté, kdy musel ze zdravotních důvodů neplánovaně přeci jenom sáhnout do svého příjmu tekutin a minerálů, závodil v opravdu dobré formě!

Michal Križánek na Siberian Power Pro Show 2021

O tom, kteří závodníci si to na letošní Siberian Power Pro Show rozdají v souboji o nejvyšší příčky, tradičně napovědělo první semifinálové vyvolávání. Rozhodčí si do něj kromě Michala Križánka a Denise Bazhanova vyžádali ještě také Ilyu Lukovetse, Stanimira Etova a Alekseie Kuznetsova. Jak se ale tito borci v top 5 přesně srovnají, bylo jasnější až s průběhem finále, ve kterém bok po boku o první a druhé místo v samostatném vyvolávání bojovali Michal s Ilyou. Slovenský profík závodil zase o něco lepší než tomu bylo vloni, když na pódium přinesl vylepšená stehna i záda a celkově rozhodčím nabídl více detailů. To rozhodlo v jeho prospěch a Lukovetse, jenž se vedle něj jinak řadí k nejmohutnějším IFBB Elite profesionálům, porazil. Celkově se pro Michala Križánka jedná už o jeho dvanáctý triumf mezi profíky a s ohledem na velmi slušnou konkurenci jej může stavět vysoko.

Denis Bazhanov na Siberian Power Pro Show 2021

Za druhým Lukovetsem třetí příčku bral dnes už mnohokrát vzpomínaný Denis Bazhanov, který rovněž zaujal celkovými objemy, když při výšce 178 cm závodil s hmotností kolem 115 kg. Díky tomu, že se ze všech úspěšných účastníků amatérské soutěže mezi profesionály umístil nejvýše, získal IFBB Elite profesionální kartu, a poté, kdy před několika lety jeho kariéru přerušila akutní operace jater, tak prožil návrat na scénu ve velkém stylu! Druhým borcem, který z pódia odcházel s už neodmyslitelnou maketou profi karty, se stal Denisův krajan Anton Gerasimov. Ten, ačkoliv skončil až šestý, s veškerým respektem k Bazhanovi v šestadvaceti letech disponuje pro kulturistiku ještě větším potenciálem. Jeho tělesná stavba, široká ramena, úzký pas a pěkné tvary, jej v bodybuildingu předurčují k velkým věcem. Všechno, co 187 cm vysoký Anton, jenž na soutěži také vážil 115 kg, potřebuje, jsou další kilogramy svalové hmoty a větší svalová vyzrálost. Sám si je těchto svých rezerv dobře vědom a už během soboty se nechal slyšet, že by se v budoucnosti rád propracoval k tomu, aby závodil alespoň o 10 kilogramů mohutnější. Mezi oba Rusy se ve výsledkové listině vtěsnali ještě Etov s Kuznetsovem, přičemž druhý z obou jmenovaných kromě parádních kvadricepsů zaujal i svým nasazením. Profesionální debut si Aleksei viditelně užíval.

Siberian Power Pro Show 2021 - výsledky kulturistiky mužů open
p. č. jméno stát 1. k. 2. k. 3. k. celk.
1. 490 Michal Križánek Slovensko 5 10 5 20
2. 473 Ilya Lukovets Bělorusko 11 28 10 49
3. 497 Denis Bazhanov Rusko   20 30 19 69
4. 477 Stanimir Etov Bulharsko 19 36 21 76
5. 499 Aleksei Kuznetsov Rusko   21 46 20 87
6. 470 Anton Gerasimov Rusko   32 64 96
7. 483 Zufar Badrunov Rusko   35 72 107
8. 493 Dominik Dörfl Německo 42 84 126
9. 489 Christoph Senn Rakousko 44 82 126
10. 491 Kirill Nazarenko Rusko   50 102 152
11. 480 Aleksei Gorelik Rusko   56 114 170
12. 492 Dmitry Marchenko Rusko   59 118 177
13. 478 Mahmoud Elsayed Egypt   67 130 197
14. 476 Petr Tolstikov Rusko   68 136 204

Siberian Power Pro Show 2021 - classic physique


Semifinálová vyvolávání:
1.Palovič, Cyronek, Serechshev
2.Shevtsov, Andreev, Kudelevich

V classic physique, ve kterém závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, a pro dobrý výsledek musí také umět předvést parádní vakuum, v Krasnojarsku před rozhodčí předstoupilo šest borců. Zkušenosti se závoděním mezi IFBB Elite profesionály z nich před soutěží měli pouze Adrian Cyronek a Sergey Serechshev, kteří tuto výhodu dokázali zužitkovat, když se shodně dostali do prvního tříčlenného semifinálového vyvolávání. V tom je doplnil ještě také mnoha úspěšnými bitvami na amatérské scéně ostřílený slovenský závodník Boris Palovič, jenž na připojené amatérské soutěži zazářil předvedenou formou i dosaženými výsledky. Během soboty na ní vybojoval třikrát zlato, a v neděli si po zásluze v životní fazóně šel pro nějaký ten cenný kov také v konkurenci profesionálů!

Boris Palovič, Adrian Cyronek a Sergey Serechshev v prvním semifinálovém vyvolávání na Siberian Power Pro Show 2021

Posledním mužem na pódiu se nakonec stal Adrian Cyronek z Polska, jenž se po loňské vynechané sezóně k soutěžení vrátil ve velkém stylu a dobrou formu proměnil ve své první profesionální vítězství. Cenná je pro něj jistě také skutečnost, že na cestě za dnešním úspěchem porazil i druhého Sergeye Serechsheva, který je profesionálním vícemistrem světa z roku 2018. Třetí místo ve výsledkové listině už patří Borisu Palovičovi. Borci kteří se do první trojice neprobojovali, pak na medailisty po výkonnostní stránce již něco málo ztráceli. Nejlépe na tom z nich byl Artem Andreev, který si z krasnojarské události spolu s Borisem Palovičem odnáší profi kartu.

Siberian Power Pro Show 2021 - výsledky classic physique
p. č. jméno stát 1. k. 2. k. 3. k. celk.
1. 472 Adrian Cyronek Polsko 9 14 6 29
2. 624 Sergey Serechshev Kazachstán 6 16 9 31
3. 463 Boris Palovič Slovensko 16 30 15 61
4. 484 Artem Andreev Rusko 19 46 21 86
5. 460 Andrey Shevtsov Rusko 26 48 24 98
6. 487 Aleksandr Kudelevich Bělorusko 29 56 85

Siberian Power Pro Show 2021 - bikiny fitness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Kuznetsova, Zolotaya, Maslovskaia
2.Pimenova, Minasian, Matskan
3.Mang, Galitskova, Rykova, Karpinskaya

V bikiny fitness žen se organizátorům sešlo desetičlenné startovní pole. Zatímco v případě kulturistiky mužů open i classic physique na pódiu pózovala národnostně poměrně pestrá sestava borců, o bikiny fitnesskách to neplatilo, když všechny s výjimkou Estonky Heleny Mang závodily v barvách Ruska. Rozhodčí ze všech zúčastněných sportovkyň nejvíce zaujala Yana Kuznetsova, která tak vybojovala už své patnácté vítězství mezi IFBB Elite profesionálkami. Ze závodnic, které do programu Siberian Power Pro Show mohly zasáhnout díky výsledku z amatérské Siberian Power Show, si nejlépe vedla druhá Anastasia Zolotaya, která tak získala IFBB Elite profesionální kartu. Tu si z události odnáší také čtvrtá Irina Pimenova.

Siberian Power Pro Show 2021 - výsledky bikiny fitness žen
p. č. jméno stát 1. k. 2. k. 3. k. celk.
1. 442 Yana Kuznetsova Rusko   5 5 5
2. 479 Anastasia Zolotaya Rusko   10 10 10
3. 485 Galina Maslovskaia Rusko   15 15 15
4. 466 Irina Pimenova Rusko   25 22 22
5. 481 Margush Minasian Rusko   24 23 23
6. 498 Maria Matskan Rusko   26 26
7. 474 Maria Galitskova Rusko   38 38
8. 496 Yulia Karpinskaya Rusko   43 43
9. 438 Helena Mang Estonsko 44 44
10. 475 Ekaterina Rykova Rusko   45 45

Anastasia Zolotaya, Yana Kuznetsova a Galina Maslovskaia na Siberian Power Pro Show 2021Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

06.04.12:21moab - Něco mi říká, že `Noc Sampionov` vynechá :-)))+2
06.04.10:29amoresPE - Super Michal, dufam ze Noc Sampionov v USA nevynecha a uka..-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBrett Wilkin 5 dnů před Wings of Stre...
Neutralni typ (17:27) • tohle video by se melo povinne poustet ve skolach tak jako se pousteji varovani pred dr...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
Zodiak411 (22:17) • Tommy, když odbočím od toho, že to je absolutně mimo téma těchto stránek, tak to co zde...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
Neutralni typ (11:38) • boohuzel to tak je, z techto faktu vychazi jedna vec, ze skutecne verici clovek by nemo...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
maxpoint97 (11:27) • Neskutečně důmyslná logika Tommy. Akorát by sis měl před Vánoci dávat větší pozor. Jak...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
Neutralni typ (11:14) • Fakta: Coleman je verici clovek ktery veri v Jezise ve sveho Boha podle svych slov, nic...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie