Reklama:

Sedm kulturistů v přípravě
na květnové profesionální soutěže

6.215 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Za dvě největší organizace, ve kterých nastupují profesionální kulturisté, lze aktuálně považovat profesionální ligu IFBB Jima Maniona a mezinárodní federaci IFBB, v níž koncem roku 2017 vznikl koncept IFBB Elite profesionálních soutěží. Pro IFBB Elite profesionály letošní sezóna odstartuje už zítra, kdy se v Rusku odehraje Siberian Power Pro Show. Kulturisté z Manionovy profesionální ligy si pak na vstup do aktuálního soutěžního ročníku budou muset počkat až do května. Ale i jejich závody se už kvapem blíží, a navíc jich budou mít v krátkém čase k dispozici hned několik, když se nejprve 8. května uskuteční Indy Pro, týden nato New York Pro a koncem měsíce dojde také na California Pro. Jak si sportovci v přípravě na tato klání vedou, pro Vás již nějakou dobu pečlivě sledujeme a dnes pro Vás máme předsoutěžní snímky věnované hned sedmi z nich!

Blessing Awodibu

Větší prostor od nás tentokrát dostanou borci ladící formu na Indy Pro a začneme už tradičně u těžkotonážníků nastupujících v kategorii open. Mezi nimi si na Indy Pro chystá svůj dlouho odkládaný profesionální debut připsat Blessing Awodibu, jehož někteří přesto, že mezi profíky ještě nikdy nezávodil, považují za favorita. Očekávat od nějakého závodníka vítězství hned při jeho prvním startu mezi elitou, je vždy poněkud problematické. Ale Blessingovi by se v Indianě podle aktuálně dostupných zpráv neměla sejít nějaká extrémní konkurence a po boku Doriana Haywooda, Shawna Smithe, Roye Evanse nebo Carlose Chapy by rozhodčí mohl zaujmout.

Blessing Awodibu 5 týdnů před Indy Pro 2021

Blessing Awodibu 5,5 týdne před Indy Pro 2021

Carlos Chapa

Tím ale samozřejmě příští soupeře tohoto Ira nigerijského původu nikterak neodepisujeme. Například takový Carlos Chapa je přesvědčen, že každý člověk sám sobě dluží, aby ze svého potenciálu vytěžil maximum, a sám na tom neúnavně pracuje. Netají se, že s tím, v jaké formě se teprve před svým druhým startem mezi těžkotonážníky aktuálně nachází, je spokojen. A stejně tak si pochvaluje, že v přípravě na pár dnů zvolnil s kardiem, čímž mu zůstalo více energie, kterou mohl vložit do tréninku.

Carlos Chapa 5,5 týdne před Indy Pro 2021

Tonio Burton

Blessing s Carlosem zatím představují buď zcela nezkušené, anebo jen velmi málo zkušené profíky, a úplně stejně je na tom také Tonio Burton. Tento vítěz NPC USA z roku 2019 v kulturistice mužů do 90 kg si Indy Pro zvolil pro svůj první start mezi elitou, přičemž je zřejmé, že v Manionově profesionální lize svou kariéru spojí s účinkováním v kategorii do 212 liber (96,2 kg). Na snímcích z přípravy Tonio vypadá velmi nadějně a dost možná bude v jeho silách na Indy Pro potrápit nejednoho zkušenějšího soupeře.

Tonio Burton 5,5 týdne před Indy Pro 2021

Derik Oslan

Za už celkem ostříleného profíka je z řad jeho příštích konkurentů možné považovat například Derika Oslana, který se vloni celkem překvapivě probojoval k velmi dobrému osmému místu z Olympia 212 Showdown. Derik to, že se připravuje už na první soutěže letošního roku, dlouho nedával najevo, ale před několika dny oznámil, že by měl závodit nejenom na Indy Pro, ale také na následném New York Pro. V přípravě na nadcházející profesionální show Oslan jede naplno a nebojí se třeba ani bezmála tříminutové série hacken dřepů. Odměnu v podobě nějakého pěkného výsledku by si Derik za tuhle ochotu dostat ze sebe v posilovně naprosto všechno jistě zasloužil.

Derik Oslan 5 týdnů před Indy Pro 2021

Tříminutová série hacken dřepů Derika Oslana

Nathan Epler

Jak se blíží datum konání soutěže, chuť některých závodníků zveřejňovat fotografie z přípravy se snižuje, když chtějí mít na pódiu čím překvapit. Právě takto to pojal i další účastník Indy Pro v kategorii do 212 liber Nathan Epler. Následující snímky, které jej zachycují šest neděl před profesionálním debutem na zmíněném klání, by tak až do dne "D" měly být těmi posledními. Nathanův trenér Matt Kouba si po jejich zhlédnutí formu svého svěřence nemohl vynachválit. S Eplerem spolupracuje už několik let, ale v tak dobré fazóně jej prý v tuto dobu před závody ještě neviděl!

Nathan Epler 5,5 týdne před Indy Pro 2021

Peter Castella

Že je jeho soutěž za dveřmi, je znát také na formě Petera Castelly, jenž je dalším borcem, který k Indy Pro nastoupí v lehčí váze. Peter se před lety odstěhoval ze Spojených států za prací do Hongkongu, kde pobýval ještě před několika dny. V současnosti je ale už v arizonské Mese, kde pravděpodobně stráví zbytek přípravy. Odpadnou mu tak jakékoliv starosti, které by mu cestování na poslední chvíli v dnešní nejisté době mohlo přinést.

Peter Castella 5 týdnů před Indy Pro 2021

Nick Walker

Nakonec jsme si dnes nechali zmínku o Nicku Walkerovi, který proti ostatním dosud vzpomenutým kulturistům bude nejspíše závodit až na New York Pro. Přibližně 170 cm vysoký Nick v pouhých šestadvaceti letech představuje ambiciózního profíka, který se na své soutěže připravuje s cílem vítězit. Díky jeho postavě ale tato jeho očekávání nejsou nikterak přehnaná a výborně Walker vypadá i na následujících snímcích, pořízených šest neděl před závody. Nick posledních šest týdnů přípravy vyhlíží v dobré náladě, když říká, že teprve teď začíná ta správná zábava.

Nick Walker 6 týdnů před New York Pro 2021 při hmotnosti 122,5 kg


Foto:
www.instagram.com/blessing_awodibu
www.instagram.com/chapastyle300_ifbbpro
www.instagram.com/team_courtney_coaching
www.instagram.com/weaponx_ifbbpro
www.instagram.com/ifbb_nathan_epler
www.instagram.com/peter_castella_ifbbpro
www.instagram.com/nick_walker39


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
jiijk (22:03) • tak asi jej jen na pangaminu
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
soichiro (18:21) • Chlapi vase podcasty sleduju ma to slusnou uroven i ty rozhovory se zavodniky jsou pove...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
jari (17:18) • Ahoj, díky za tvou reakci. Shrnul jsi to perfektně a nelze k tomu dodat opravdu nic. Sa...
magazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
Zodiak411 (17:16) • Hlavně i to pózování zhoršil. Takto naposled pózoval v roce 2012 a dřív.
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
scorpionus (14:41) • Kluci, kulturistika je nejegoističtější a nejnarcističtější a zároveň nejsubjektivnější...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie