Reklama:
Prémiový CFM protein Extrifit v akci 2+1!
Vyberte si tři z 12 příchutí! Perfektní stravitelnost, špičkové složení. Více zde.

Devět profesionálů v přípravě
na květnové soutěže

5.788 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Pro kulturisty z profesionální ligy IFBB Jima Maniona letos sezóna sice začne netypicky až v květnu, jenomže první tři měsíce roku jsou už téměř za námi, a tak vlastně do Indy Pro a New York Pro již příliš mnoho času nezbývá. Nakolik tomu odpovídají i formy závodníků, kteří se na tyto profesionální show připravují, a co je u nich nového, Vám přiblíží náš už skoro obvyklý nedělní přehled.

Blessing Awodibu

Indy Pro je z obou zmíněných soutěží v pořadí první, když se odehraje už během druhé květnové soboty. Právě v tento den skončí bezmála čtyřleté čekání Blessinga Awodibua na jeho profesionální debut. Samotný začínající irský profík, jenž v současnosti žije na Floridě, dobře ví, že už míří do cílové rovinky. Tu hlavní práci odvedl a teď už je před ním hlavně ladění detailů. Zároveň nikterak neskrývá své nadšení z toho, že se konečně znovu objeví na pódiu, a k jeho celkové pohodě zřejmě přispívá i to, že je s jeho dosavadním přístupem spokojen i jeho guru Chad Nicholls. Mimochodem, bez ohledu na Blessingův výsledek bychom jej v květnu měli vidět závodit hned třikrát. Před nedávnem se nechal slyšet, že i kdyby na Indy Pro mezi těžkotonážníky hned na první pokus zvítězil a kvalifikoval se tak na Mr. Olympia, na pódiu New York Pro i následného California Pro se stejně objeví.

Blessing Awodibu 6 týdnů před Indy Pro 2021

Blessing Awodibu 6 týdnů před Indy Pro 2021

Dorian Haywood

Přesné složení startovního pole letošního Indy Pro zatím neznáme, ale kromě Blessinga na klání v kulturistice mužů open zamýšlejí závodit třeba i Roy Evans, Carlos Chapa, Shawn Smith nebo Dorian Haywood. Právě Dorian má ze všech zmíněných borců s vystupováním mezi profíky největší zkušenosti a dost možná je díky tomu na cestě ke svému dosud životnímu výsledku. Ale nepředbíhejme. S jakým umístěním nakonec Dorian ze závodů odejde, bude záležet nejenom na konkurenci, ale také na tom, jakou formu na pódium přinese. A to zjistíme až se začátkem semifinále, do kterého v tuto chvíli zbývá přeci jenom ještě bezmála šest neděl.

Dorian Haywood 6 týdnů před Indy Pro 2021

John Jewett

Že je Dorianovým záměrem na Indy Pro závodit v nejlepší možné fazóně, samozřejmě ale není pochyb. A stejně je na tom také John Jewett, jenž se na klání představí ve dvěstědvanáctce. John se šest týdnů před svým vystoupením na Indy Pro dokonce nacházel v tak parádní formě, že se někteří nechali slyšet, že tak dobře připraveného závodníka měsíc a půl před dnem "D" ještě neviděli. Snímky, které jej zachycují tento týden při pózování, dokazují, že tito jeho fanoušci příliš nepřehání. Ostatně Jewett je už teď velmi blízko své soutěžní hmotnosti. Aktuálně váží asi jenom kilogram nad limit své kategorie, v nadcházejícím měsíci se bude soustředit na to, aby ještě pořádně vysekal hýždě, a až se jeho hmotnost zastaví někde na 95 kilogramech, začne své svaly znovu opatrně plnit. Pozor si bude muset dávat hlavně na to, aby pro něj v den prezentace nepředstavovalo splnění požadovaných 96,2 kg nějaký výraznější problém.

John Jewett 6 týdnů před Indy Pro 2021

Thomas Lenihan

Jak sám říká, o to, aby byl na kost vysekaný v každém čtverečním centimetru těla, se v současnosti snaží také příští Johnův soupeř Thomas Lenihan. Thomas má k tomu, aby se na Indy Pro blýskl nějakým dobrým výsledkem, koneckonců pořádnou motivaci. Minule zde skončil poslední a určitě by si takový propadák jenom nerad zopakoval.

Thomas Lenihan 6 týdnů před Indy Pro 2021

Peter Castella

Blessing, Dorian, John a Thomas patří k profíkům, o kterých letos v souvislosti s jejich přípravou na nadcházející soutěže nepíšeme poprvé. Jinak je tomu u Petera Castelly, jenž se chystá na Indy Pro závodit také v lehčí váze. Peter v kategorii do 212 liber mezi profíky dosud absolvoval jediný soutěžní start a na Monsterzym Pro 2019 se mu při něm podařilo nachytat ve špatné formě závodícího Kima Juna Hoa, díky čemuž získal v každém případě cenný skalp. Za to, aby i tentokrát překonal nějakého toho borce se zkušenostmi se závoděním na Olympia Weekendu, by se Peter jistě nezlobil. Uvidíme, zda se mu to povede. Pro pořádek dodejme, že Kim Jun Ho na Olympia 212 Showdown závodil už čtyřikrát!

Peter Castella 7 týdnů před Indy Pro 2021

Nick Walker

Přehoupli jsme se do druhé poloviny článku, ve které se budeme věnovat těm profesionálním kulturistům, kteří do probíhajícího soutěžního ročníku s největší pravděpodobností vstoupí až 15. května na New York Pro. K nim patří také Nick Walker, jenž by na této soutěži měl začít svou druhou sezónu mezi profíky. Nick patří k ambiciózním závodníkům a před nadcházející událostí pomýšlí na vítězství. Cesta za ním ovšem nebude jednoduchá. Kromě Blessinga, se kterým se v přípravě nějakou dobu celkem slušně hecovali, mu v ní totiž podle dostupných informací budou stát také Mohamed Shaaban, Hassan Mostafa nebo Luis Rodriguez!

Nick Walker 7 týdnů před New York Pro 2021

Luis Rodriguez

Luise lze přitom považovat zatím asi za nejvýraznějšího favorita soutěže, když jej do této role katapultovalo jeho loňské desáté místo z Mr. Olympia. Profík s kořeny v Dominikánské republice se nikterak netají, že právě prsten pro vítěze New York Pro je tím, po čem aktuálně nejvíce touží, a nám nezbývá než se nechat překvapit, zda ho získá.

Luis Rodriguez 7,5 týdne před New York Pro 2021

Anthony Dellaventura

Se zcela jinými očekáváními než Luis Rodriguez k letošnímu New York Pro nastoupí profesionální nováček Anthony Dellaventura. Jak již víte z tohoto článku, Anthony se řadí už ke čtyřicátníkům a na rozdíl od svého slavnějšího kolegy na soutěži bude závodit v kategorii do 212 liber. Umístění v top 10 by pro borce, který má bodybuilding jako koníček, představovalo malou senzaci a s přihlédnutím k tomu, jak realisticky ke své kariéře profíka Anthony přistupuje, mu takový výsledek asi ani nejde nepřát. S tím, v jaké formě se nacházel asi sedm neděl před závody, byl spokojen. Jak totiž přiznává, tak dobře ještě nikdy nevypadal.

Anthony Dellaventura 7 týdnů před New York Pro 2021

Justin Randall

Posledním kulturistou, kterému dnes věnujeme pozornost, je Justin Randall. Už zkušený profík, který podobně jako úřadující šampión Olympia 212 Showdown Shaun Clarida dorostl pouze do výšky 157 cm, k New York Pro nastoupí také v lehčí váze. Justin říká, že se v těchto dnech při trénincích cítí skvěle a přípravou se baví. A kdo ví, třeba jej tohle jeho nadšení pro věc dovede i k nějakému pěknému výsledku. Jeho dosavadním maximem v profesionální lize IFBB Jima Maniona je páté místo z Wings of Strength Yamamoto Nutrition Puerto Rico Pro 2019.

Justin Randall 7 týdnů před New York Pro 2021 při hmotnosti 86 kg


Foto:
www.instagram.com/blessing_awodibu
www.instagram.com/drfit.dorianhaywood
www.instagram.com/johnjewett3
www.instagram.com/ifbbpro_lenny
www.instagram.com/peter_castella_ifbbpro
www.instagram.com/nick_walker39
www.instagram.com/justindifbb
www.instagram.com/anthony_delluxe
www.instagram.com/justin_randall91


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍
magazínŠest profesionálů v přípravě na květn...
MartinG (21:41) • Sú to obyčajné kŕčové žily, niekto na to má predispozíciu, jasné že sypka tomu asi troc...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra