Reklama:
Prémiový CFM protein Extrifit v akci 2+1!
Vyberte si tři z 12 příchutí! Perfektní stravitelnost, špičkové složení. Více zde.

Colliery CrossFit gym válí, koronaviru navzdory

3.036 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Píše se rok 2014. V Ostravě se otevírá nová tělocvična o rozloze 250 m2 - Colliery CrossFit. Jde o první oficiálně licencovaný crossfitový gym ve městě. Ostravští příznivci tohoto v té době stále ještě mladého sportu jásají. Rok 2016. Tělocvičně se daří natolik, že jí jsou stávající prostory už malé. Je na čase změnit lokál. Na nové adrese je k dispozici prostor 650 m2. Dostane industriální look a feeling pořádného amerického gymu. Řinčí tu odhozené činky a voní železo. Lidem se tu zase líbí, tělocvična šlape, ale klukům z Colliery to pořád nestačí. Srší nápady a vymýšlejí, kam dál by to mohli ještě posunout. V roce 2017 přivádějí k životu Colliery srdcem, neziskový spolek, který chce zpřístupnit CrossFit mladým atletům do 13 let, seniorům nad 60 a také lidem s hendikepem. O dva roky později už místo v gymu zase nestačí, a tak začne hledání, kam se Colliery přestěhuje. Nalezený komplex výrobní haly a historické budovy o celkové ploše 1900 m2 se zdá být dostatečným prostorem pro tělocvičnu i další vizionářské plány, jako jsou bistro, recovery centrum nebo sport academy.

Rok 2020 odstartuje kroky směřující k vytvoření nového centra. Věci se dávají do pohybu, od administrativních úkonů k vlastní realizaci. Koronavirus už je ve vzduchu a s ním i rizika spojená s nemalou investicí, ovšem ani toho se Colliery nezalekne a pokračuje dál v rozjetých plánech. Bezbariérová tělocvična, která bude sloužit i 35 klientům se speciálními potřebami, pomalu dostává svoji tvář. Pečlivě vybrané a na míru vyrobené náčiní je už na cestě, objednány jsou i velkoformátové koberce s velikými nápisy "Colliery", dotahuje se design baru, který bude mít podobu vzpěračské klece. Zajištěno je i velké neonové logo tělocvičny a nesmí chybět ani čtyřmetrový světelný klaun Pukie, věrný to maskot gymu. Vybavují se prostory pro regeneraci a vzdělávací aktivity. Padlo na to 6 milionů korun a nesčetně času stráveného vymýšlením, zařizováním a vypipláváním všeho do detailu, ale povedlo se. Koncem roku 2020 se v Ostravě otvírá sportovní komplex, který nemá v republice obdoby. Zůstává ale otevřen pouhých 10 dní a pak je uzavřen spolu se všemi dalšími sportovišti z důvodu koronavirové pandemie.

Colliery dostává těžký zásah, stejně jako celý český fitness průmysl. Jenže Ostraváci se nevzdávají. Roztočí opět mozkové závity, aby vymysleli, jak ze srabu ven. Otevřou e-shop s vlastními produkty, tvoří online tréninky a také rozjedou kampaň na Hithitu. Úspěšnou kampaň. Cílová částka 400 000 Kč se nasbírá za pouhých 22 minut, milion se pak sejde na kontě za rekordní 2 hodiny a 58 minut. Kampaň bude trvat do 11. dubna, a přestože už dávno překročila cílovou částku, vybrané peníze rozhodně najdou využití. Colliery má totiž v rukávu další velké plány - testovací centrum pro sportovce, nové tělocvičny v Opavě a Olomouci, ale také třeba velkoprostorové auto, které by vozilo na cvičení klienty s hendikepem.

Výběr služeb, které si lidé svým příspěvkem do kampaně předplatí, je více než pestrý. Zvolit si lze trénink, příměstský tábor, bezedný kelímek kávy, nebo třeba účast na kempu vedeném světovými crossfitovými atlety. Kdo chce investovat víc, může si v rámci kampaně pořídit luxusní Colliery Container Džym - kompaktní, plně vybavenou tělocvičnu, která se bude krásně vyjímat na každé zahradě.

Video k hithitové kampani Colliery CrossFit

Colliery tým postavil svou kampaň na motivu návratu do minulosti. Pravdou ale je, že tato ostravská tělocvična je svými uskutečněnými plány i ambiciózními vizemi spíš v budoucnosti českého fitness světa. Ostrava prostě jede. A pokud své tempo udrží, nebude trvat dlouho a Colliery se svým neonovým Pukiem v čele rozrazí za doprovodu Smetanovy Vltavy i brány Prahy.


Prostory nového gymu Colliery CrossFit OstravaLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍
magazínŠest profesionálů v přípravě na květn...
MartinG (21:41) • Sú to obyčajné kŕčové žily, niekto na to má predispozíciu, jasné že sypka tomu asi troc...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra