Reklama:

Pět profesionálů v přípravě
na květnové soutěže

7.153 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

I když se svět stále ještě s pandemií COVID-19 potýká, na sezónu závodníků působících v profesionální lize IFBB Jima Maniona by to zřejmě mělo mít menší dopad než vloni. Pro tuto chvíli se alespoň zdá, že by se počty soutěží pořádaných v této organizaci měly vrátit takřka do normálu, a snad i cestování značné části sportovců na tato klání by mohlo být o něco snazší, než tomu bylo v soutěžním ročníku 2020. Ostatně, zatímco v minulém roce se kvůli koronaviru SARS-CoV-2 nezávodilo v dubnu, květnu ani červnu, tentokrát se ve všech těchto měsících nějaké ty závody uskuteční. V květnu například dojde i na Indy Pro a New York Pro, kde dostanou příležitost také borci z obou mužských kulturistických kategorií. Pojďme se podívat, jak si profíci v přípravě na tyto profesionální show vedou!

Samir Troudi

Vezmeme to pěkně popořadě, takže začneme u borců ladících formu pro start na Indy Pro, které se odehraje 8. května, týden před New York Pro. Pokud se na místo dostanou všichni kulturisté, kteří to plánují, tak by zde mělo být obzvlášť nabito v kategorii do 212 liber (96,2 kg). V té by se měl představit třeba i Samir Troudi, jenž ačkoliv se narodil ve Švédsku a má egyptsko-tuniské kořeny, v současnosti žije a trénuje ve Spojených arabských emirátech. Samirovi mezi profíky zatím nejlépe vyšla sezóna 2018, ve které vybojoval třetí místo z Arnold Classic a posléze si připsal i svou první účast na Olympia 212 Showdown. O rok později na tyto výsledky ale navázat nedokázal a vloni, kdy řada soutěží byla zrušena, nakonec nezávodil vůbec. Snímky, které v průběhu své aktuální přípravy zveřejňuje, dávají nicméně jeho fanouškům naději, že by se na scénu po bezmála dvouleté odmlce mohl vrátit v dobré formě a mohl by opět bojovat o přední příčky. Osm neděl před Indy Pro tento 167 cm vysoký borec vážil 105 kg, a tak se navíc zdá, že by letos na soutěžních pódiích mohl závodit s hmotností, která limitu jeho kategorie bude hodně blízko!

Samir Troudi 8 týdnů před Indy Pro 2021 (foto: Instagram.com/samirtroudi_son_of_sahara)

Nathan Epler

Samir bude ve dvěstědvanáctce na Indy Pro představovat jednoho z těch zkušenějších závodníků, když se zde k jeho soupeřům budou řadit kupříkladu i úplní profesionální nováčci. Jedním z nich je také na lehčí váhu nezvykle vysoký Nathan Epler, který ví, že při svých 175 centimetrech bude vedle dalších kulturistů působit možná poněkud subtilně, a tak se soustředí zejména na to, aby rozhodčí zaujal svou připraveností. Jeho další předností by měl být úzký pas, který už teď dosahuje obvodu 80 cm, a Nathan věří, že ho v nadcházejících týdnech ještě o něco zeštíhlí. To by samozřejmě mělo přispět ještě k větší eleganci jeho postavy.

Samir Troudi 8 týdnů před Indy Pro 2021 (foto: Instagram.com/ifbb_nathan_epler)

Thomas Lenihan

Aby do sebe všechno dobře zapadlo a i na jeho vystoupení se na klání dobře dívalo, je také cílem Thomase Lenihana, jenž představuje zase jiný typ kulturisty než Nathan. Thomas profi kartu vlastní už od roku 2015 a od té doby v profesionální lize IFBB Jima Maniona stihl pouze pět soutěžních startů. Možná právě proto na nějaký zajímavější výsledek stále čeká. Uvidíme, zda na něj dokáže dosáhnout letos.

Thomas Lenihan 8 týdnů před Indy Pro 2021 (foto: Instagram.com/ifbbpro_lenny)

Nick Walker

V upoutávce na našich facebookových stránkách, popřípadě v ikonce článku přímo na webu Ronnie.cz, Vás jistě upoutala fotografie zachycující Nicka Walkera. Ten ale plánuje na rozdíl od Samira, Nathana a Thomase závodit až na New York Pro a od svých kolegů se liší také tím, že nastupuje v kulturistice mužů open. Nick se na nadcházející závody, které se i letos odehrají netypicky na Floridě, připravuje s jediným cílem, a to udělat v příštích devíti týdnech naprosto vše pro to, aby zde zvítězil a zajistil si přímou kvalifikaci na letošní ročník Mr. Olympia. Zda to bude v jeho silách, necháváme na Vašem posouzení, ale zároveň Vás tak trochu už nabádáme k tomu, abyste si to dobře promysleli. Právě s New York Pro bychom totiž měli spojit první kolo letošního seriálu tipovacích soutěží.

Thomas Lenihan 9 týdnů před New York Pro 2021 (foto: Instagram.com/nick_walker39)

Anthony Dellaventura

U kulturistiky mužů open se tentokrát příliš neohřejeme, protože další borec, do jehož přípravy Vás necháme nahlédnout, na New York Pro 2021 zamýšlí závodit ve dnes už několikrát zmiňované kategorii do 212 liber. Je jím šampión NPC North American Championships 2019 v kulturistice mužů nad 35 let a nad 40 do 90 kg Anthony Dellaventura. Anthonymu je už čtyřiačtyřicet let, a pokud by si pro svůj profesionální debut vybral nějakou soutěž, kde bude vypsána kategorie masters, asi by se nikdo nemohl příliš divit. Ale on cítí, že před sebou může mít ještě několik dobrých let, kdy se dokáže dále zlepšovat, a tak si svůj první start v Manionově profesionální lize připíše právě na New York Pro, které vnímá jako jednu z nejvýznamnějších soutěží pro závodníky z lehčí váhy. Jako čtyřicátník, který má soutěžní kulturistiku stále hlavně jako svůj koníček, od svého prvního startu mezi profíky žádné zázraky nečeká a své účinkování v profesionálním táboře vnímá velmi realisticky.

Anthony Dellaventura 9 týdnů před New York Pro 2021 (foto: Instagram.com/anthony_delluxe)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínRadikální změna (XX.): 60 kg za 9 měs...
GeorgeRo (11:07) • Sorry, ja jsem si asi spletl článek, chtěl jsem to napsat pod jiný.
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
Diegito (09:59) • Kluci, včera jsem si poslechl obě části a díky první části a hodnocení jednotlivých záv...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
Diegito (09:53) • ten pohled z druhé strany a rozhovor by byl hodně fajn. Určitě každý rozhodčí má trochu...
magazínPetr Polák: Zápisky z přípravy (07/20...
petrpolak (09:40) • Děkuji moc za zpětnou vazbu, teď už začne sezóna, tak to bude zajímavější. No podle toh...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (05/...
Dejf111 (06:54) • Na trénik Pavla bych dokázal koukat celý den*2* a ještě déle bych ho zvládnul posloucha...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie