Reklama:
Prémiový CFM protein Extrifit v akci 2+1!
Vyberte si tři z 12 příchutí! Perfektní stravitelnost, špičkové složení. Více zde.

Sedm kulturistů v přípravě na květnové profesionální soutěže

8.698 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Nedojde-li v kalendáři soutěží do té doby k žádným změnám, tak by kulturisté z profesionální ligy IFBB Jima Maniona měli v květnu dostat prostor hned na třech různých kláních. V sobotu 8. května je na programu Indy Pro, týden nato New York Pro a o další týden později by se měl uskutečnit další ročník California Pro. K nadcházejícím událostem samozřejmě úsilí směřují zajímaví borci a dnes Vás necháme nahlédnut do přípravy hned sedmi z nich!

Roy Evans

Začneme u závodníků ladících formu už na Indy Pro. K těm patří také Roy Evans, kterého jste si s kulturistikou mužů určitě dosud nespojovali. Bývalý příslušník Námořnictva Spojených států amerických profi kartu vybojoval v roce 2017 na NPC Jr. USA v classic physique do 183 cm a v kategorii, ve které sportovci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, posléze působil i v Manionově profesionální lize. Zde sice zaujal pátým místem při profesionálním debutu na Pittsburgh Pro 2018, ale na tento výsledek později už navázat nedokázal a vloni nezávodil dokonce vůbec. V posledních měsících Roy slušně zapracoval na objemech, zejména jeho kvadricepsy svým rozvojem stojí za to, a začátkem května by si v Indianapolis měl poprvé vyzkoušet start mezi těžkotonážníky.

Roy Evans 10 týdnů před Indy Pro 2021

Carlos Chapa

Ani další člen formujícího se startovního pole Indy Pro 2021 v kulturistice mužů open Carlos Chapa nepředstavuje zatím nějakou hvězdu současné scény, kterou by si na první dobrou vybavil každý fanoušek bodybuildingu. Carlos koneckonců mezi profíky závodil zatím pouze jednou a na Wings of Strength Muscle Vodka Tampa Pro 2018 se tehdy musel spokojit s nepříliš populárním děleným šestnáctým místem. Už za necelých deset neděl se dovíme, jestli mu dlouhá soutěžní odmlka šla k duhu a zda bude v jeho silách bojovat o lepší výsledek.

Carlos Chapa 10 týdnů před Indy Pro 2021

Dorian Haywood

Za o něco známějšího a také ostřílenějšího profesionálního kulturistu, než jsou Carlos s Royem, může být považován Dorian Haywood, jenž podobně jako oba zmínění profíci na Indy Pro také zamýšlí závodit v kategorii open. Dorian byl už dvakrát v kariéře profíka velmi blízko umístění v první pětici, když na Indy Pro 2019 a na Wings of Strength Tampa Pro 2020 dosáhl na šestou příčku, a před letošní sezónou si samozřejmě na to, že tam ta top 5 konečně padne, brousí zuby. V posledním únorovém týdnu, kdy začínal s dietou, si pochvaloval, že do přípravy ještě nikdy nevstupoval tak dobrý jako tentokrát, a tak naději na to, že by se mohl ve výsledkových listinách posunout zase o kousek výše, asi živit může.

Dorian Haywood 10 týdnů před Indy Pro 2021 při hmotnosti 122,5 kg

John Jewett

Na Indy Pro se bude závodit také v kulturistice mužů do 212 liber (96,2 kg), kde se o postup na letošní ročník Olympia 212 Showdown plánuje poprat třeba i John Jewett. Americký profík si udělal výborné jméno díky svému čtvrtému místu z předloňského Olympia Weekendu a poté, kdy vloni na tento svůj výkon nedokázal navázat, pro něj letošek bude hlavně o tom pokusit se vrátit na dříve vydobyté pozice.

John Jewett 11 týdnů před Indy Pro 2021

Tonio Burton

Vracet se na už jednou ztracenou metu přitom v profesionálním bodybuildingu nemusí představovat úplně snadný úkol, protože scéna se neustále obměňuje a doplňuje o nové tváře. Ostatně jen za poslední tři roky v kulturistice mužů profi kartu vybojovalo 406 závodníků a značný počet z nich následně zamířil právě do dvěstědvanáctky. Jedním z takových kulturistů je také šampión NPC USA 2019 v kategorii do 90 kg Tonio Burton, který si letošní Indy Pro zvolil pro profesionální debut. Krátká videa, která Burton v posledních týdnech zveřejňuje, napovídají, že by se rozhodčím z Manionovy profesionální ligy mohl uvést velmi dobrou formou, ale jeho výsledek je samozřejmě těžké předjímat.

Tonio Burton 10 týdnů před Indy Pro 2021

Luis Rodriguez

New York Pro se ani letos nebude konat
v New Yorku

Od profíků, kteří plánují závodit už na Indy Pro, se teď přesuňme k těm, pro něž by sezóna měla začít až s konáním New York Pro. Patří k nim i desátý nejlepší účastník loňského ročníku Mr. Olympia Luis Rodriguez. Zdá se, že si tento kulturista, pocházející z Dominikánské republiky, začal po vydařené loňské sezóně zase o něco více věřit, když je přesvědčen, že zatímco někteří jeho soupeři jsou schopni na pódium přinést buď mohutnost, anebo vyrýsování a symetrii, on dokáže předvést mix obojího. Luis přes umístění v top 10 na Olympii na své první vítězství mezi profíky stále čeká, a kdo ví, třeba mu ho právě tohle zvednuté sebevědomí přinese.

Luis Rodriguez 11 týdnů před New York Pro 2021

Nick Walker

Luise Rodrigueze a ani žádného jiného profíka na New York Pro 2021 ale určitě nečeká žádná procházka růžovým sadem. Bodybuilderů, kteří před touto soutěží pomýšlejí na vítězství, je několik a s jakýmkoliv jiným výsledkem než s první místem by byl nespokojený třeba i pouze šestadvacetiletý Nick Walker, jenž má ve svém sportu ty nejvyšší ambice. Nakolik se mu je podaří naplnit už letos, nám napoví sobota 15. května!

Nick Walker 11 týdnů před New York Pro 2021


Foto:
www.instagram.com/royevans360
www.instagram.com/chapastyle300_ifbbpro
www.instagram.com/drfit.dorianhaywood
www.instagram.com/johnjewett3
www.instagram.com/mutant_made_ifbbpro
www.instagram.com/justindifbb
www.instagram.com/nick_walker39


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

04.03.23:18william888 - Sú to krčové žily, ktorými trpel ešte ked nesúťažil ba dok..
04.03.14:30Neutralni typ - co to ma ten Walker za podivne vypadajici zily na lytkach?..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍
magazínŠest profesionálů v přípravě na květn...
MartinG (21:41) • Sú to obyčajné kŕčové žily, niekto na to má predispozíciu, jasné že sypka tomu asi troc...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra