Reklama:

Lazar Angelov: Bral anabolické steroidy, které a kolik, anebo cvičil naturálně?

13.053 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Lazar Angelov: Bolesti, deprese a úvahy
o sebevraždě
Lazar Angelov: 6,4 milionů za doktory. Zničil si tělo lékem
na akné?
V naší malé sérii, která Vám přináší otevřená videa populární fitness star Lazara Angelova, jsme se v prvním díle dozvěděli, co stálo za tím, že kdysi najednou zmizel ze scény, a druhý díl byl podrobněji věnován jeho zdravotním problémům a konkrétním diagnózám. Lazar svůj stav přisuzoval kombinaci náročných tréninků, naprosto nedostatečné regenerace a potenciálně také negativnímu vlivu léku na akné Roaccutane, který bral od 18 let svévolně mnohem delší dobu, než je předepisováno lékaři, a u kterého je mimo jiné v dlouhém seznamu upozornění a možných nežádoucích účinků uvedeno také: "Vyhýbejte se intenzivnímu cvičení a přehnané tělesné námaze. Roaccutane může způsobovat bolesti svalů a kloubů, a to zvláště u dětí a mladistvých."

Celé téma vzbudilo (zejména na Facebooku) poměrně bouřlivou debatu a mnohokrát se objevily také přímočaré komentáře typu: "Prej léky na akné, každýmu je jasný, že se doje*al steroidama." O tom, co Lazar bral, nebo nebral, se spekulovalo vždy a právě na tohle ožehavé téma došlo tentokrát. Takže pokud Vás někdy zajímalo, jestli Lazar cvičil naturálně, dnes je Váš šťastný den. Všechno uslyšíte přímo z jeho úst ve více než dvacetiminutovém rozhovoru, který najdete na konci článku, jako vždy Vám zde ale nabídneme i jeho kratší shrnutí. Napište nám do diskuse, co si o tom myslíte a jestli věříte, že Lazar mluví pravdu.

Lazar Angelov v době své největší popularity

Nebudeme tedy chodit kolem horké kaše. Lazar na přímou otázku odpověděl, že když byl ve své nejlepší formě, žádné anabolické steroidy neužíval, to znamená žádný testosteron, natož trenbolon, jak ze strany "fanoušků" v souvislosti s jeho jménem často zaznívalo. Zdůvodňoval to mimo jiné možná trochu úsměvně také tím, že měl na svém webu uvedeno, že anabolické steroidy neužívá, a tak se tímto svým tvrzením řídil. Nikdy však netvrdil, že je takzvaně "naturální", protože užíval clenbuterol, se kterým se poprvé setkal již v mládí, kdy mu jednu tabletu nabídl spoluhráč v basketbalovém týmu.

Clenbuterol se mezi anabolické steroidy neřadí a kulturisty bývá využíván pro svou schopnost pálit tuky a současně pomáhat s přibíráním nebo v dietě možná spíše se zachováním svalové hmoty. Ani v jednom ohledu však zdaleka nemá pověst extra silného preparátu. Lazar ho zařazoval pouze v období diety, několikrát ale "dělal formu" i bez něj a podle jeho slov to nebyl velký rozdíl.

Další část rozhovoru se týkala jeho užívání látek v pozdější až současné době. Lazar uvedl, že po operacích v roce 2017 vyzkoušel peptidy pro posílení regenerace, konkrétně látky TB-500 a BPC-157, které mu pomohly s bolestmi šlach, a růstový hormon, u kterého však pocítil pouze mírný spalovací účinek. Až přibližně před rokem se rozhodl na mnohá doporučení vyzkoušet kvůli svým problémům s klouby nandrolon (Deca-Durabolin), který už mezi anabolické steroidy patří a který je kromě svého anabolického účinku známý právě blahodárným vlivem na kloubní aparát. Lazar zde zmínil dávkování 50 mg týdně po dobu 3 měsíců. Nic z toho však neužíval kvůli růstu svalů, ale pouze aby se zbavil bolestí. Jak řekl: "Když mě nic nebolí, dokážu vybudovat tělo, jaké chci, aniž bych potřeboval cokoli brát." Zde je vhodné podotknout, že Lazarovým cílem nikdy nebylo být obrovský. V době, kdy byl se svou postavou spokojený, vážil vysekaný při 180 cm zhruba 85 kg. Paradoxně ale uvedl, že zpětně považuje za chybu, že steroidy neužíval, protože díky jejich účinkům by se možná některým ze svých problémů s pohybovým aparátem býval vyhnul, protože by nemusel zvedat tak těžké váhy a lépe by regeneroval.

V další části rozhovoru se Lazar věnuje ještě otázce bigorexie, psychickému zdraví, svému vlivu na mládež a fanoušky a také možným chybám, kterých se mohl dopustit.


Lazar Angelov: Bral anabolické steroidy, které a kolik,
anebo cvičil naturálně?


Foto:
Instagram.com/lazar_angelov_official


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

25.02.09:28moab - Proč by to dělal? S vysokou pravděpodobností by končil v p..
24.02.23:14Arnold Strong - A proc Angel nezavodil v nejake kategorii ?kvuli zdraví?
18.02.10:18Zodiak411 - m1ro: Máš sz :)
18.02.09:58m1ro - Zodiak411: samozrejme muze byt jeden z mala, co tu genetik..+2
18.02.09:42moab - Tohle mě vždycky zajímalo. Když budu mít talentovaného nat..
18.02.08:52Zodiak411 - Tak na ramena můžeš mít genetiku, že opravdu tam ta kulato..
18.02.08:35m1ro - Presne jak pises, taky si to nemyslim. Ani na to nikdy nev..
18.02.08:35LaFontaine - Přesné dávkování nezaznělo.
18.02.08:18Zodiak411 - Věřil bych tomu, že tam padl nejen clen, ale i nějaké dalš..
17.02.20:55moab - Podle fotky je lepší než já, takže steroidy určitě bral, t..
17.02.18:39m1ro - Nemam problem verit tomu, ze Roaccutane skutecne vyrazne p..
17.02.18:10Arnold Strong - Jo tak tomu verim jeste neříkal kolik Rustoveho hormonu de..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra