Reklama:

Účastník Mr. Olympia 2009 Martin Kjellström o vlásek unikl ze spárů smrti!

16.961 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Martin Kjellström propuštěn z výkonu trestu
Příběhy některých profesionálních kulturistů by vydaly na pořádně tlustou knihu a platí to také o švédském těžkotonážníkovi Martinu Kjellströmovi. V současnosti devětačtyřicetiletý závodník, jenž ve své době platil za pořádný kolos, se do paměti fanoušků bodybuildingu zapsal nejenom jako účastník Mr. Olympia 2009, ale ve stejném roce také jako jedna z obětí honu švédských úřadů na kulturisty s názvem "Operace liquid" (další z nich se rok nato stal Toney Freeman). Později se Martin zařadil i mezi sportovce, kteří si něco odseděli ve vězení. Čtyři roky po svém prvním zadržení ze strany policie byl totiž odsouzen k trestu odnětí svobody za přečin dopování, napomáhání pašeráctví a podvodu.

Martin Kjellström při vystoupení před českým publikem na EVLS Prague Pro 2013 (foto: Jaroslav Trnka, Ronnie.cz)

Jeho cesta k výkonu trestu navíc sama o sobě měla prvky thrilleru. Poté, kdy bezprostředně po vynesení rozsudku do vězení nenastoupil a naopak ještě absolvoval start na Arnold Classic Brasil 2014, byl zatčen ve Velké Británii a odsud eskortován zpět Švédska. Zde si následně odpykal svůj více než roční trest, a ačkoliv se po něm vrátil k tréninku, na soutěžních pódiích se už znovu neobjevil. Další kapitolu svého nevšedního života Martin Kjellström napsal na přelomu loňského a letošního roku. A tentokrát šlo opravdu o všechno, když doslova utekl hrobníkovi z lopaty! V pondělí 14. prosince se vydal za svým fyzioterapeutem, kterého kvůli potížím s ramenem navštěvoval dvakrát týdně. Zde jej však přímo na lehátku potkala náhlá srdeční zástava. Martin měl v tu chvíli štěstí, že se ve správnou chvíli nacházel na správném místě. Pohotový fyzioterapeut ihned začal s resuscitací, ke které použil i defibrilátor, jenž v posilovně, kde se Kjellström terapii podroboval, naštěstí měli k dispozici. Na recepci mu okamžitě také zavolali záchranku.

Martin Kjellström při vystoupení před českým publikem na EVLS Prague Pro 2013 (foto: Jaroslav Trnka, Ronnie.cz)

Zmiňovaná srdeční zástava v kombinaci s oboustranným zápalem plic si posléze vyžádala, že Martin byl bezmála tři týdny napojen na umělou plicní ventilaci. A i poté, kdy ho z ní lékaři odpojili, si na nemocničním lůžku poležel ještě další tři neděle. Během této doby mu byl implantován kardioverter-defibrilátor (ICD), který by mu měl pomoci zvládnout případnou další zástavu srdce, která se samozřejmě navíc může dostavit i ve chvíli, kdy by mu neměl kdo pomoci tak jako naposledy. Martin v nemocnici podstoupil také sérii testů. Ty naštěstí jako zázrakem neprokázaly žádné nové poškození mozku, plic nebo srdce. Vyšetření nicméně zároveň ukázala, že u něj po letech extrémně náročného silového tréninku došlo k hypertrofii srdečního svalu.

Martin Kjellström na nemocničním lůžku (zdroj: Youtube.com / Martin Kjellström)

Dave Palumbo: "Možná mám rakovinu."

Martin se o dění posledních týdnů začátkem února podrobněji rozhovořil v interview s Davem Palumbem pro americký internetový magazín RxMuscle.com. Zde také uvedl, že si myslí, že se na jeho prosincové příhodě podílelo několik faktorů. Jednak prožíval náročný pracovní týden, a pak samozřejmě svůj díl mohlo sehrát to, čím vším si v životě prošel. První noc doma ve své posteli po dlouhých šesti nedělích strávil 23. ledna. Tento týden ho pak kamarád poprvé od návratu z nemocnice dovezl na nákup a přiznává, že to pro něj bylo mnohem náročnější, než by si pomyslel. Během hospitalizace zeslábl natolik, že jej i z tak běžné činnosti bolelo celé tělo. Martin se dále zmínil, že je přesto, co se mu stalo, připraven vrátit se do posilovny, protože trénink je zkrátka jeho život. Rozhodně ale nechce lámat nic přes koleno. Šest tréninků týdně vymění za čtyři a události posledních týdnů mu ukázaly, že několik neděl mimo posilovnu pro něj nepředstavuje žádnou tragédii a je to naopak v pohodě.

Martin Kjellström v únorovém rozhovoru s Davem Palumbem pro RxMuscle.comLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
LaFontaine (08:56) • Jo, na chvíli se k tomu propracoval. Mluvil o tom několikrát v rozhovorech, možná to bu...
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
Arnold Strong (15:58) • A on Vaillant zil.nejaky cas i na ulici?vim ze se několikrát lecil v lecebne
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
LaFontaine (12:20) • `Od drog ke steroidum` je nesmysl vzhledem k tomu, ze je jako zavodnik na AS mnoho let...
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
Neutralni typ (11:44) • Jestli to neni pomalu jako to rceni... z blata do louze? ... Od drog ke steroidum ...
magazínMartin Fitzwater: první série fotogra...
Neutralni typ (11:41) • Da se nekde vsadit na to jestli dopadne dany kulturista jako McCarver nebo v lepsim pri...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra