Reklama:
Protein Whey Cream v akci 2000 g + 1000 g!
Vyzkoušejte příchutě slaný karamel, štrúdl a další! Více zde.

Mat Fraser, pětinásobný vítěz Games, ohlásil konec kariéry

5.747 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Crossfitový svět v těchto dnech obletěla zpráva, která vzbudila nové naděje v top atletech tohoto sportu. Dala jim totiž na vědomí, že na letošních Games dostanou po letech opět možnost bojovat i o příčku nejvyšší. Stejná zpráva ovšem hluboce zarmoutila fanoušky úřadujícího crossfitového krále. Mat Fraser, pětinásobný vítěz Games (2016 - 2020), v úterý 2. února oznámil, že končí svou závodní kariéru.

Jsem připravený dělat rozhodnutí, která budou založena na tom, jak ovlivní moji rodinu, přátele, zdraví a štěstí a nejen mou výkonnost.
Mathew Fraser

"Na jednu stranu to bylo obtížné rozhodnutí," svěřil se atlet. "Díky CrossFitu jsem poznal své nejlepší přátele, obchodní partnery, dokonce i svoji ženu. Vděčím mu i za to, že jsem mohl cestovat po celém světě a koupit si dům."

To ovšem byla jen jedna stránka věci. CrossFit pro Frasera znamenal také nepřetržité soustředění a maximální nasazení. "Po osm let byl každý můj den zhruba stejný. Ráno jsem vstal dřív, než bych chtěl, zaprodal svou duši Assault Biku, plaveckým intervalům a 40minutovým AMRAPům, pak jíst, spát a další den nanovo. Každé mé rozhodnutí mělo své přesné opodstatnění. A právě proto bylo moje rozhodnutí i snadné."

Rozhodnutí skončit se závodním sportem přinese Fraserovi celou řadu životních změn, ovšem mezi nimi jednu pro něj obzvlášť významnou: "Jsem připravený dělat rozhodnutí, která budou založena na tom, jak ovlivní moji rodinu, přátelé, zdraví a štěstí a nejen mou výkonnost."

Svým příznivcům Fraser slibuje, že ukončení závodní kariéry neznamená, že končí s CrossFitem. Zatím ale hledá, jakým způsobem zůstane součástí komunity. O otevření gymu neuvažuje, chystá si ale postavit domácí tělocvičnu, se kterou se prý pochlubí na YouTube. Kromě toho se také těší, že si letošní crossfitovou sezónu užije jako divák.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie