Reklama:

James "Flex" Lewis znovu začíná s tréninkem, cílem je start na Olympii

7.917 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Mr. Olympia 2020 bez Jamese "Flexe" Lewise!
Sedmatřicetiletý britský profesionální kulturista James "Flex" Lewis se poté, kdy v letech 2012 až 2018 sedmkrát zvítězil na Olympia 212 Showdown, měl vloni poprvé představit také na pódiu Mr. Olympia. Z jeho první účasti na Olympii těžkotonážníků ovšem nakonec sešlo. V přípravě na zmíněný vrchol loňské sezóny "Flex" došel do bodu, kdy už nebylo v jeho silách trénovat přes stará zranění, nehledě na to, že by to z hlediska jeho sportovní dlouhověkosti nebylo ani rozumné. Rozhodl se proto udělat několik kroků zpět, ale s vědomím, že všechno, co pro své zdraví v nadcházejících měsících podstoupí, by mělo zvýšit jeho šance na zisk titulu Mr. Olympia.

James "Flex" Lewis při loňské terapii kmenovými buňkami (foto: Instagram.com/flex_lewis)

Nejprve bylo potřeba, aby ztratil něco ze své hmotnosti. To mělo usnadnit léčbu jeho kloubů, pro jejichž bolest svou poslední přípravu musel předčasně ukončit. Snižování hmotnosti šlo u Lewise ruku v ruce s tím, že si zároveň chtěl dát dohromady žaludek a zažívání vůbec, a tak méně jedl. Dokonce si najal specialistu, který mu má se zdravím v této oblasti pomoci. Na přelomu listopadu a prosince se potom vydal do Kolumbie, kde se na jedné z tamních klinik podrobil léčbě kmenovými buňkami, ale třeba také terapii v hyperbarické komoře anebo intravenózní terapii, při níž mu byla podávána směs léků a vitamínů. Kmenové buňky lékaři "Flexovi" aplikovali nejenom do obou ramen, jejichž bolest ho sužovala nejvíce, ale také do obou loktů a kolen. Posléze si dopřál ještě více než další dva měsíce odpočinku, které byly důležité i proto, aby kmenové buňky měly možnost odvést svou práci.

James "Flex" Lewis při loňské terapii v hyperbarické komoře a intravenózní terapii (foto: Instagram.com/flex_lewis)

V Lewisově životě mezitím došlo k dalším důležitým změnám. Přestěhoval se se svou rodinou, ale i svou posilovnou The Dragons Lair z floridského Boca Raton do Las Vegas. Ani přes tento přesun na druhý břeh Spojených států se přitom nic nemění na jeho početném týmu. Do Vegas se spolu s ním totiž stěhují i trenér Neil Hill, jeho sparingpartneři, a dokonce i jeho masér. Na zprovoznění a otevření The Dragons Lair v proslulém městě kasin se v těchto dnech usilovně pracuje. "Flex" zároveň plánuje, že na rozdíl od toho, jak tomu bylo na Floridě, bude toto nové zařízení otevřené i pro veřejnost, i když pouze pro omezený počet členů. Lasvegaské The Dragons Lair by mělo přitom být jakousi centrálou pro zamýšlenou franšízovou síť, která by v budoucnosti měla dosahovat celosvětového rozsahu.

James "Flex" Lewis na pódiu Olympia 212 Showdown 2018 (foto: Team-andro.com / Andreas Volmari)

Už ve chvíli, kdy byl "Flex" v rukou kolumbijských lékařů, měl vytčený jasný plán - vrátit se 1. února naplno k tréninku. Na tom se nic nezměnilo, a to tím spíše, že se zánětlivé procesy v jeho kloubech opravdu utlumily. V posilovně je Lewis ve skutečnosti zpět už asi deset dnů, během nichž se mu, aniž by změnil svůj jídelníček, podařilo nabrat něco přes 3,5 kilogramu. Ta opravdová objemová fáze přípravy by pro něj ale vážně měla naplno začít až s prvním dnem příštího měsíce. V tuto chvíli platí, že "Flex" není k účasti na Mr. Olympia 2021 kvalifikován, a k jeho startu na zmíněné prestižní soutěži tak vedou dvě cesty. Buď absolvuje během roku nějaké závody, ze kterých se na Olympii nominuje, anebo získá stejně jako vloni od pořadatelů speciální pozvání. Druhá varianta je jistě podstatně pravděpodobnější. Cestu Jamese "Flexe" Lewise zpět na soutěžní pódium pro Vás v nadcházejících měsících samozřejmě budeme sledovat!

James "Flex" Lewis aktuálně o stěhování do Las Vegas a návratu k tréninkuLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínDennis Wolf je po operaci
Zodiak411 (22:12) • Dennis má hezkou `důchodovou` formu. Snad se brzy uzdraví a zase ho někdy uvidíme v Pra...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
powr (21:13) • u lidí s objemem stehna `metr` (uezza jeppa/ray wiliams) asi blbost
magazínLazar Angelov: Bral anabolické steroi...
moab (09:28) • Proč by to dělal? S vysokou pravděpodobností by končil v poli poražených, což by jeho b...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
Palec077 (07:23) • `Vykoná dřep s takovou hloubkou, kdy je střed kyčelního kloubu níže než vrchol kolene,...
magazínLazar Angelov: Bral anabolické steroi...
Arnold Strong (23:14) • A proc Angel nezavodil v nejake kategorii ?kvuli zdraví?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra