Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Novinky v celosvětové soutěži CrossFit Games pro rok 2021

5.961 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Na základě přirozeného vývoje i vlivem současné celosvětové situace společnost CrossFit opět inovovala formát mezinárodní soutěže CrossFit Games a pro rok 2021 přichází také s aktualizovanými pravidly. Všem účastníkům letošního ročníku se tedy doporučuje, aby se s novou verzí "rulebook" důkladně seznámili a předešli tak zbytečným chybám z neznalosti. Dále společnost CrossFit upozorňuje, že další doladění ještě mohou přicházet, proto doporučuje sledovat oficiální webové stránky, kde budou veškeré aktualizace uveřejněny. Na těchto stránkách je také možno se do závodu registrovat. Takže s jakými nejdůležitějšími změnami je třeba pro letošek počítat?

Open

Dělení regionů na základě kontinentů

Nově budou sportovci v letošním roce postupovat z Open do regionálních akcí dle příslušnosti ke kontinentu. To zaručí, že každý kontinent pošle do CrossFit Games alespoň jednoho atleta. Všichni atleti poskytnou během registrace informace, které je v soutěži Open přiřadí k určitému kontinentu, tato příslušnost pak bude zobrazována u profilu každého atleta po celou dobu Open.

Přiřazení kontinentu soutěžícím týmům bude založeno spíše na umístění tělocvičny než na národnosti jednotlivých sportovců. Pokud jsem tedy Ital, ale žiji a trénuji v tělocvičně v USA, mohu i soutěžit v týmu této tělocvičny.

Za účelem soutěže společnost CrossFit uznává tyto kontinentální regiony:

 • Severní Amerika
 • Evropa
 • Oceánie
 • Asie
 • Jižní Amerika
 • Afrika

Nové soutěžní kategorie

Pro ty, kteří v minulých ročnících nedosáhli výkonnostně na kategorii Rx'd, byla určena odlehčená verze scaled. K ní v letošním roce přibude ještě další alternativa, a to kategorie foundations. Úplnou novinkou pak bude kategorie equipment-free, tedy bez nářadí, která umožní účast i těm sportovcům, kteří nemají přístup do tělocvičny nebo preferují cvičení doma. Sportovci mohou své celkové skóre v Open vytvořit jakoukoliv kombinací všech uvedených kategorií, platí přitom, že nejvýše bude hodnoceno Rx'd plnění, dále pak sestupně scaled, foundations a equipment-free. Ti, kteří absolvují Open bez vybavení (v kategorii equipment-free), nebudou moci postoupit do čtvrtfinále.

Přidružený pohár týmů

V roce 2021 se na scénu vrací Affiliate Cup, do kterého může svůj tým přihlásit každá registrovaná tělocvična. Týmy budou tvořeny nejméně dvěma muži a dvěma ženami, pro které musí platit, že primárně trénují právě v tělocvičně, kterou zastupují, a žijí maximálně do 100 mil od tohoto gymu.

Přírůstky v počtu soutěžních divizí

V roce 2021 bude soutěž CrossFit Games otevřena pro celkem 34 soutěžních divizí. Soutěže jednotlivců přitom nově doplní 8 kategorií pro hendikepované sportovce, diferencované dle typu postižení. Jedna z divizí bude patřit soutěži týmů.

Rozdílná výše registračních poplatků

Registrační poplatek na Open bude v letošním roce o 5 dolarů levnější pro účastníky z Afriky a Latinské Ameriky. Jde o první krok reprezentující rozhodnutí, že některé poplatky v tomto sportu budou reflektovat kupní sílu jednotlivých národů.

Finanční výhry v Open

Finanční hotovost v hodnotě 2021 dolarů poputuje každý týden k muži a ženě s nejvyšším skóre v Open. Aby atlet mohl výhru obdržet, bude muset v určeném termínu zaslat videa zaznamenávající jeho výkon, nebude stačit pouze potvrzení výsledku registrovaným rozhodčím. Finanční odměny pro top atlety finálového žebříčku individuální soutěže Open budou následující:

 • 1. místo: 15.000 dolarů
 • 2. místo: 10.000 dolarů
 • 3. místo: 7.500 dolarů
 • 4. místo: 6.000 dolarů
 • 5. místo: 5.000 dolarů

Čtvrtfinále

Konec soutěží Sanctionals

Soutěže Sanctionals, tak jak jsme je znali, ustoupily v roce 2021 novému formátu. V něm bude po Open následovat čtvrtfinále, další fází bude semifinále a následně finálové Games.

Forma čtvrtfinále

Díky letošní novince, kterou je čtvrtfinále, postoupí do další fáze soutěže víc závodníků než kdykoli dřív. Do této další fáze soutěže se podívá 10 % individuálních atletů a 25 % týmů.

Sportovci, kteří se kvalifikují do čtvrtfinále, absolvují ve svých tělocvičnách několik soutěžních úkolů v průběhu prodlouženého víkendu (od čtvrtka do pondělí). Nejlepší soutěžící postoupí do jedné ze semifinálových soutěží pořádaných partnery společnosti CrossFit na šesti kontinentech.

Náhradníci nebudou

Pokud jednotlivec nebo tým odmítne své pozvání do čtvrtfinále, nebude jejich místo postoupeno dalším následujícím atletům nebo týmům v pořadí.

Online Qualifier pro věkové skupiny

Postup z Open do AGOQ

Další fází soutěže po Open je pro věkové kategorie, tzv. age group, Online Qualifier. Sem postoupí 10 % nejlepších závodníků z každé věkové kategorie. Stejně jako v Open i v tomto kole budou atleti plnit zadané úkoly ve svých domácích tělocvičnách a svá skóre, případně videa, zasílat.

Postup na Games

V minulém roce postupovalo do AGOQ pouze 200 atletů a na Games obdrželo pozvání jen 10 nejlepších atletů z každé věkové kategorie. V roce 2021 se bude moci na Games kvalifikovat dvojnásobné množství atletů, tedy nejlepších 20 mužů a 20 žen z každé věkové kategorie.

Semifinále

Jak bude přesně vypadat semifinále, se stále ladí, detailní informace teprve budou zveřejněny.Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTomáš Klíč - párty ve Vegas, soudy, I...
Pikto (17:21) • Okej, po vypocuti rozhovoru berem spat moj debilny komentar
magazínTomáš Klíč - párty ve Vegas, soudy, I...
Pikto (17:00) • Vzdy som chcel mat postavu ako on. Stacilo len pockat :D
magazínTomáš Klíč - párty ve Vegas, soudy, I...
zborka2 (14:25) • Tomáš je sympaták . Přeju mu ať drží zdraví a ´úspěšný návrat .
magazínAntidopingový seminář ADV ČR a SKFČR...
Ondra Hájek (09:21) • Na Instagramu a Facebooku bylo víckrát lidmi okolo svazu řečeno, že ten seminář dělá sv...
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (02/...
Paulie02 (06:29) • Nějak vylepšenou verzi Milana asi neuvidíme, ale mě to vůbec nevadí. Naopak respektuj...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie