Reklama:

Švábi.cz: Stačilo vstát z gauče a OCR tým byl na světě

1.872 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Závodní tým Švábi.cz jsem na OCR scéně zaznamenala poprvé před dvěma lety na Gladiator Race a od té doby je sleduji, jak rostou a jak se pomalu usazují na pomyslné špici naší OCR týmové scény. Obdivuji, jak zvládají rodinu, práci a tvrdý trénink. Zkombinovat toto všechno a do toho se ještě na závodech pravidelně setkávat v sestavě čtyř běžců, to je opravdu masakr.

Tým Švábi.cz v současné době tvoří Jaroslav Valášek, technik Jan Trousil, veterinář Petr Pohořalý a Lenka Hanousková, která s Jardou běhá závody smíšených párů. Jaká byla cesta "gaučáka" do závodních bot, to už se dozvíte v dnešním rozhovoru od Jardy Valáška, který celý tým založil.

Tým Švábi.cz

Nedá mi to, ale musím se zeptat. Jak vznikl váš název Švábi.cz?

V roce 2012 jsem založil firmu na živé krmivo pro terarijní zvířátka. V dnešní době je absolutně normální, že mají lidé doma chameleony, agamy, různé ještěrky nebo pavouky. Spojil jsem příjemné s užitečným, a tak jsem náš tým pojmenoval Švábi.

Opravdu jsi býval takzvaným "gaučákem"?

Byl jsem člověk, který celý život jenom makal a vůbec nesportoval. Těch zaměstnání jsem měl tolik, že jsem nevěděl, co s tím, tak jsem začal hledat nějakou potravu pro hlavu. Někdo chlastá, někdo bere drogy. Mně se ani do jedné z těch dvou zmíněných možností nechtělo, a tak jsem začal běhat. Nejdřív jsem začal běhat jen tak, pak jsem přešel na závody. Asi si umíte sami představit, jaké to bylo, když člověk přijde poprvé k překážce, má nějaké to kilo nadváhu a na sobě má ty nejhorší boty, co doma našel. I tak na to vzpomínám v dobrém.

Jaroslav Valášek a Petr Pohořalý

Kolik závodů jsi odběhl, než tě napadlo založit tým? 

Odhadem to bylo deset závodů, ve kterých jsem šel opravdu od nuly, kdy jsem se na závodech každou překážkou pomalu zlepšoval. Postupem času mě překecala žena na noční závody, ve kterých jsem se našel. Začali jsme spolu trénovat, běhat. A až odhadem po roce společného běhání mě napadlo si postavit tým. S partou kamarádů, taky "gaučáků", jsme se domluvili, že postavíme tým a zkusíme si závody užít v partě. Postupem času se z těchto kamarádů stala rodina a všichni se pomalu snažíme zlepšovat. Z "gaučáků" se stávají amatérští sportovci a to má pro mě nekonečnou cenu.

Jaké jsou vaše největší týmové úspěchy?

Podařila se nám párkrát první místa, druhá místa na Gladiator Race, Překážkáči. Vždycky se snažíme běžet, tak abychom doběhli na bednu. I v týmech se dá opravdově závodit.

Lenka Hanousková
Věnujete se jenom týmům?

Převážně ano, ale když je čas, tak se snažíme jezdit i na jiné závody v rámci jednotlivců

Co je pro tebe tým?

Tým pro mě není jen tým, ale rodina. Podporujeme se spolu, závodíme spolu a i ve volném čase se potkáváme. I když nemáme stejné příjmení, jsme stejně rodina.

Když jsme u rodiny, jak to berou vaše ženy? Vím, že většina z nich taky závodí.

Samozřejmě, že máme s manželkami mezi sebou luxusní challenge. Navzájem se podporujeme, trénujeme spolu. A když je čas a chuť, běžíme spolu mixy. Je srandovní, že si i mezi sebou manželky půjčujeme, samozřejmě jen na závodění v mixech.

Petr Pohořalý
Existuje v rámci týmu nějaká nenáviděná překážka?

To je těžké, na tohle mám dva pohledy. Jeden je můj vlastní. Protože jsem strašná palice, tak když se ukáže něco, co nejde, tak jdu a drtím to. Takže já žádnou nenáviděnou nemám. A když to vezmu z pohledu kouče týmu, tak to jsou věci, na kterých víš, že ti shoří hodně lidí. Kde víš, že půjdete na handicap. Nejčastěji to jsou balancy a stěny. To je neskutečná loterie, která rozhodne závod. Nejhorší na tom je, že to jsou většinou srandy, a ne technicky těžké překážky.

Kde vás uvidíme příští rok?

Pokud to celá ta korona hitparáda dovolí, tak bych chtěl, abychom stáli na všech Gladiator Race závodech a Překážkáčích.


OCR tým Švábi.cz - fotogalerie


Foto:
archiv Jaroslava Valáška, Svabi.cz, Gladiator Race


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 55 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJ&M podcast: Zhodnocení Olympia Weekendu 2020
ALKAPONE (19:42) • Tak dokoukano na jeden zátah a úplně v klidně, takový log by mohl byt klidně i po každé...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Olympia Weekendu 2020
Mikuc (13:06) • Vy to během sezóny sledujete vše a všude možně na netu, je pak zajímavé ty `drby` vysle...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Olympia Weekendu 2020
maxpoint97 (12:43) • Tak tahle reakce mě upřímně fakt zahřála, děkuju :)) Ono, jak píše moab, pod hodinu...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Olympia Weekendu 2020
Mikuc (12:35) • Pfff... Dokoukal a díky moc! Pobavil jsem se, dozvěděl spoustu věcí a celkově získal no...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Olympia Weekendu 2020
moab (12:30) • Také děkuji za reakci. Když budu mluvit za sebe (možná i za pár jiných čtenářů), uvítal...
NOVÉ INZERÁTYbazar Prodám kotouče zn. Jordan
Prodám olympijske kotouče zn. Jordan. 2 ks x 25kg, cena 2000 Kč (1000 Kc/ks). Nejlépe osobní odbě...
bazar Fitness pomůcky
Nabízím k prodeji používané, ale v dobrém stavu fitness pomůcky: 1 kg činky - k dispozici 28 kus...
bazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra