Reklama:

Wings of Strength´s Rising Phoenix World Championships 2020: výsledky a fotografie

8.071 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Talking Stick Resort v arizonském Scottsdale v sobotu 5. prosince hostil šestý ročník prestižní profesionální soutěže v kulturistice žen Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships. Klání v letech 2015 až 2019, kdy kategorie nebyla součástí Olympia Weekendu, pro kulturistky představovalo vrcholnou událost sezóny. Letos soutěž Ms. Olympia ale svou tradici obnovuje, což pro Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships znamenalo změnu formátu. Nově je pro kulturistky jakousi obdobou Arnold Classic a představuje akci, na kterou se závodnice dostanou pouze na základě výběru odborné komise a pozvání.


Margita Zámolová v pátek večer o neúčasti
na Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships 2020:
Jsou dny v životě, které by raději člověk vymazal navždy, nebo byl by rád, kdyby se vůbec nestaly. Místo Talking Stick Resortu v Arizoně sedím doma a od včerejška odpoledne, kdy zhasla poslední naděje, se ve mně střídá vztek se smutkem a naštvaností. Dokumenty k mému vízu dorazily teprve dnes ráno, asi tak dvě hodiny před odletem posledního letadla z Mnichova. Kdyby to byla obyčejná soutěž, tak mávnu rukou, ale na tuto jsem se připravovala celý rok. A navíc to je hlavní soutěž Wings of Strength, mého amerického sponzora. Nejhorší je v těchto situacích ta bezmoc, když nemůžete nic dělat a nikdo vám nepomůže. Bohužel i takové věci se stanou, ale nejhorší to je prožít na vlastní kůži.

Musela jsem se v hlavě rychle přeorientovat na Ms. Olympia, změnit lety a celý itinerář a odpočítávat dny do odletu do Orlanda. Po eskapádách tohoto roku by mě vůbec nezaskočilo, kdyby se objevilo nějaké další překvapení. Pomalu to začíná být snesitelnější a po dnešním tréninku o něco lepší. Držím palce soupeřkám a jsem zvědavá, kdo vyhraje. S nejlepšími se, doufám, uvidíme v Orlandu na mé čtvrté Olympii.

Zdroj: Instagram.com/margitazamolova


Letos pozvánku k účasti získalo osmnáct sportovkyň, k nimž později přibyla ještě absolutní vítězka Wings of Strength Ms. International Classic Patti Hanson. Mezi pozvanými kulturistkami byla také česká profesionálka Margita Zámolová, která letos přestoupila do kulturistiky z kategorie physique. Margita podobně jako řada dalších evropských závodníků musela v době pandemie COVID-19 řešit nejenom svou přípravu, ale zejména to, aby se do zámoří za panujících restrikcí měla jak dostat. Bylo to hra o čas, která pro naši profesionálku nakonec dopadla krutě. Potřebné dokumenty pro vydání jejího víza jí dorazily teprve v pátek ráno, asi tak dvě hodiny před odletem posledního letadla, kterým se dala soutěž ještě stihnout, a to už bylo příliš pozdě. První účast na Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships tak pro Margitu nakonec padla, v současnosti ale živí naději na to, že na Ms. Olympia, která má šanci na to stát se jednou z těch nejzajímavějších v historii, za čtrnáct dnů chybět nebude.

Česká verze promo videa, kterým se Margita Zámolová měla prezentovat
na Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships 2020


Finanční odměny:
1. místo50.000 $
2. místo25.000 $
3. místo12.500 $
4. místo7.500 $
5. místo5.000 $
celkově100.000 $

Ze startovního pole kromě Margity Zámolové vypadlo ještě šest dalších závodnic, a tak rozhodčí posuzovali formy rovného tuctu profesionálek. Ty už tradičně bojovaly nejenom o podíl z finanční odměny o celkové výši 100.000 dolarů, ale také o nějaké to zbrusu nové žihadlo. Tentokrát měl vítězce kromě balíku peněž připadnout nejnovější model Chevrolet Camaro ZL1. Za výraznou favoritku mohla být při neúčasti Margie Martin, která letos plánuje závodit pouze na Olympii, považována Helle Trevino. Dánská kulturistka na Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships nenašla přemožitelku už v letech 2019 a 2017 a samozřejmě, že si brousila zuby na svůj třetí triumf. Konkurence ale v ženském bodybuildingu v poslední době znovu roste a nové tváře na scéně se rychle zlepšují. Helle tak na soutěži našla novou soupeřku v Andree Shaw, která nakonec překvapivě, avšak zaslouženě zvítězila!

Vloni na Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships sedmá Andrea během posledního roku zaznamenala pozoruhodný progres a letos jí na soutěži nechybělo vůbec nic. Prezentovala se parádními tvary, velmi slušnými objemy, vyvážeností, symetrií, detaily i připraveností. Všechno pro ni tuto sobotu do sebe ideálně zapadlo a ukázala, že je v jejích silách mezi kulturistkami vítězit na velkých soutěžích. Bezpochyby je s ní potřeba počítat i jako s kandidátkou na nějaký špičkový výsledek z Ms. Olympia, kde ji ovšem za dva týdny bude čekat ještě větší konkurence. Helle Trevino tentokrát v souboji s její nakonec úspěšnější soupeřkou limitoval její širší pas, který její postavě ubíral na eleganci. Zdálo se také, že jí nevyšla forma tak dobře jako třeba vloni. Třetí místo brala Monique Jones, kterou lze přirovnat k jakémusi Joelu Stubbsovi ženské kulturistiky. Svalovým rozvojem horní poloviny těla se jí může rovnat jenom tolik soupeřek, kolik byste jich napočítali na prstech jedné ruky nešikovného truhláře. Ale stehna svou mohutností za horní polovinou těla zaostávají a to Monigue vždy nějakou příčku stojí. Ke čtvrtému místu se probojovala jako vždy masivní Aleesha Young, která na svou 160 cm vysokou kostru dokázala nabalit tolik svalové hmoty, že připomíná spíš malý tank. Top 5 uzavírá Irene Anderson, až s devátým místem se při svém návratu po tříleté soutěžní odmlce musela spokojit vítězka Ms. Olympia z roku 2005 Yaxeni Oriquen. Na to, že jí je už čtyřiapadesát let a tak dlouho nezávodila, se Yaxeni sice nepředstavila ve vyloženě špatné formě, ale na mladší soupeřky to zejména v zadních postojích už zkrátka nestačilo.


Výsledky Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships 2020:

  1. Andrea Shaw*
  2. Helle Trevino
  3. Monique Jones
  4. Aleesha Young
  5. Irene Anderson
  6. Nicki Chartrand
  7. Theresa Ivancik
  8. Ladawn McDay
  9. Yaxeni Oriquen
  10. Janeen Lankowski
  11. Mona Poursaleh
  12. Patti Hanson

* kvalifikace na Ms. Olympia 2020


Kulturistika žen na Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships 2020

Více fotografií z Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships 2020
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Ms. Olympia 2021 k 5. prosinci:

jméno stát soutěž um.*
Virginia Sanchez Španělsko Romania Muscle Fest Pro 2020 1.
Andrea Shaw USA Rising Phoenix 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika žen - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 5. prosinci:

p. jméno stát body
1. Helle Trevino USA 10
2. Monique Jones USA 9
3. Aleesha Young USA 8
4. Irene Anderson Švédsko 7
5. Monia Gioiosa Itálie 6
6. Margita Zámolová Česká republika 5
7. Mona Poursaleh Kanada 4
8. Anastasia Korableva Rusko 3

Na pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 zatím čekáme. Dá se ale předpokládat, že se nebudou příliš lišit od těch pro rok 2020. Detailně rozepsaná je najdete v tomto článku.


Foto:
www.npcnewsonline.comSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

07.12.07:55jnerez - Skvělá konkurekce a suprová podívaná. Škoda, že tam nemoh..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie