Reklama:
Akční slevy na fitness stroje!
Rotopedy, běžecké, veslovací a eliptické trenažery. Více zde.

NPC Nationals 2020: čtrnáct nových profesionálních kulturistů!

12.594 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V prostorách floridského Orange County Convention Center, které letos bude ještě hostit také samotný Olympia Weekend, se ve dnech 20. až 21. listopadu odehrál další ročník prestižní amatérské soutěže v kulturistice a fitness NPC Nationals. Jedná se o událost, na které američtí závodníci už od roku 1982, kdy zde v kulturistice mužů celkově zvítězil Lee Haney, bojují o profesionální karty a nejinak tomu samozřejmě bylo i letos. S výjimkou kulturistiky žen, kde profi kartu získávají "pouze" vítězky jednotlivých kategorií, je v posledních několika letech na těchto závodech status profesionála udělován i stříbrným medailistům. A to znamená, že ve chvíli, kdy zde například v takové kulturistice mužů bylo vypsáno sedm hmotnostních kategorií, z akce vzešlo hned čtrnáct nových profesionálních kulturistů!

Kulturistika mužů nad 102 kg - Jephte Cherenfant a Brent Swansen

Soutěži na Ronnie.cz nepřetržitě věnujeme pozornost už od sezóny 2009, v níž se ústřední postavou NPC Nationals stal Cedric McMillan. S novými profíky, kteří z ní vzešli, Vás tak samozřejmě seznámíme i letos, přičemž budeme postupovat od nejtěžší hmotnostní kategorie po tu nejlehčí. V supertěžké váze, ve které nastupují závodníci s hmotností nad 102 kg, letos rozhodčí nejvíce zaujal Jephte Cherenfant. Závodník narozený v říjnu 1988 k soutěži nastoupil ve své dosud nejlepší formě, když se mu vytrvalou prací během šesti let, kdy jej na soutěžních pódiích můžeme vídat, podařilo odstranit takřka všechny jeho slabiny. Jephte, jenž se před kulturistikou věnoval americkému fotbalu, svou 183 cm vysokou kostru už zaplnil úctyhodným množstvím svalové hmoty, kterou navíc dovedl velmi slušně zpracovat. Pomohly mu k tomu i jeho extrémně tvrdé tréninky, v nichž sází na tak těžké váhy, že jej díky tomu, co se přístupu k tréninku týká, někteří dokonce srovnávají s Ronniem Colemanem. Díky tomu, že si Cherenfant před letošní sezónou nechal spravit i velmi rušivým dojmem působící pupeční kýlu, pak na pódium tentokrát přinesl také výborný střed těla. Do ideální soutěžní hmotnosti, která by v jeho případě podle některých kulturistických guru mohla být někde kolem 127 kg, Jephtemu na soutěži ještě nějaké to kilo chybělo, a tak se alespoň jako profík bude mít kam dále posouvat.

Druhou profi kartu v supertěžké váze bral Brent Swansen, který s tréninkem v posilovně začínal už ve třinácti letech. Závodník, jenž se na své soutěže, podobně jako třeba Mamdouh Elssbiay, v současnosti připravuje pod vedením Chada Nichollse, na pódium přinesl papírově tenkou kůži spolu se spoustou hustých svalů. Rozhodčí jej tak díky tomu na druhé místo posunuli i přesto, že se ve startovním poli našli i elegantněji působící závodníci. Brentova cesta k přestupu do profesionální ligy IFBB Jima Maniona rozhodně nebyla tou nejkratší. Poprvé tento v současnosti čtyřiatřicetiletý borec o profesionální kartu totiž bojoval už v roce 2011. Přesnou Brentovu soutěžní hmotnost z letošního NPC Nationals neznáme, ale čtyři dny před závody při výšce 180 cm vážil 120 kg, což není vůbec málo!

Více fotografií z NPC Nationals 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Kulturistika mužů do 102 kg - Jonathan Withers a Ross Flanigan

V kulturistice mužů do 102 kg zvítězil Jonathan Withers, který byl později vyhlášen i absolutním šampiónem celé soutěže. Bývalý příslušník Námořní pěchoty Spojených států, který se zúčastnil operace Trvalá svoboda, na pódium přinesl jedny z nejbrutálnějších kvadricepsů, jaké jsme v historii bodybuildingu mohli spatřit. U Jonathana přitom možná více než u jakéhokoliv jiného podobně obdařeného borce platí, že takový svalový rozvoj dolních končetin je u něj z velké části dílem genetiky. Jak sám říká, i když stehna příliš netrénuje, tak zkrátka rostou, a to i když se jeho ostatním svalovým partiím zrovna růst příliš nechce. Zmíněný svěřenec trenéra Justina Comptona v kulturistice závodí teprve od loňského jara, kdy celkově zvítězil na Ronnie Coleman Classic. K soutěži tehdy nastoupil s hmotností 93 kg a během posledního roku a půl se soustředil na to, aby se co nejvíce přiblížil limitu těžké váhy. A protože už vloni kvadricepsy jeho postavě dominovaly, cílem bylo přidat co nejvíce svalové hmoty na horní polovinu těla a zlepšit tak vyváženost postavy. Profi karta patří i druhému Rossovi Flaniganovi, jenž si tak na NPC Nationals proti loňsku o jednu příčku polepšil. Ross, který v civilu provozuje restauraci a pekárnu, se na klání připravoval pod vedením Dominicka Cardoneho.

Více fotografií z NPC Nationals 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Kulturistika mužů do 90 kg - Mike LaCombe a Austin Senephimmachack

V devadesátce, ze které noví profíci nejčastěji míří do kulturistiky mužů do 212 liber (96,2 kg), zvítězil třiatřicetiletý Mike LaCombe. Druhý pak za tímto svěřencem trenéra Anderewa Vua skončil Austin Senephimmachack. U Austina se v prvních okamžicích soutěže zdálo, že snad bude odsouzen k nějakému pátému anebo šestému místu. Nakonec jej ale rozhodčí posunuli doprostřed řady a na jeho velký úspěch tak bylo zaděláno. Přesto, že je Austinovi pouze třiadvacet let, má už toho celkem dost odzávoděno, když se na pódiu objevoval už jako teenager, kdy ovšem nejčastěji nastupoval v kategorii physique. K tomu, že v sobotu na Floridě nakonec dosáhl na profi kartu, svým malým dílem přispěl také profesionální závodník v classic physique Terrence Ruffin, který mu pomáhal vyladit pózování k dokonalosti.

Více fotografií z NPC Nationals 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Kulturistika mužů do 80 kg - Kelvin Ogbebor a Dyon Santiago

Mezi kulturisty s hmotností do 80 kg zlato vybojoval Kelvin Ogbebor, jenž na soutěži získal profi kartu i v classic physique, ve kterém dosáhl na absolutní vítězství. Původem nigerijský sportovec v minulosti nastupoval v organizaci AAU, ale i na soutěžích pořádaných nigerijskou IFBB. A tak ačkoliv dosud nepatřil k příliš známým tvářím, má za sebou už zajímavou soutěžní minulost. Stříbro bral Dyon Santiago, který se před kulturistikou věnoval také zápasu. V posledních letech závodil v classic physique, ale zdá se, že letos tuto kategorii už přerostl. Alespoň tedy mezi amatéry, kde je hmotnostní limit striktnější než mezi profíky.

Více fotografií z NPC Nationals 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Kulturistika mužů do 75 kg - Takeo Wadriski a Todd Akers

V kategorii do 75 kg všechny soupeře překonal Takeo Wadriski, který na letošním NPC Nationals profi kartu vybojoval i v classic physique do 170 cm, kde dosáhl na druhé místo. Borec, který za sebou má službu u námořnictva Spojených států, svou vstupenku do Manionovy profesionální ligy získal na čtvrtý pokus, když o ni až dosud neúspěšně usiloval od roku 2017. Jako nový profík ze soutěže odchází i druhý Todd Akers. Třiatřicetiletý závodník měl kartu nadosah již vloni a předloni, kdy mu stříbro patřilo na NPC USA. Tam ovšem status profesionála v jednotlivých váhovkách získávají pouze vítězové, a tak se Todd dočkal až teď.

Více fotografií z NPC Nationals 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Kulturistika mužů do 70 kg - Jorge Villatoro a Santos Rodriguez

V sedmdesátce triumfoval Jorge Villatoro, který ještě před několika týdny na NPC Maryland State / East Coast Classic závodil v classic physique. Kulturista pocházející ze středoamerického Salvadoru soutěžní plavky navléká od devatenácti let, ale neplatí, že by vždy působil právě v organizaci NPC. V minulosti nastupoval například i na kláních pořádaných pod hlavičkou organizace Musclemania. Profesionální kartu vedle Jorgeho bere také Santos Rodriguez, který letos závodil už na NPC North American Championships, kde se ovšem představil v podstatně horší formě.

Více fotografií z NPC Nationals 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Kulturistika mužů do 65 kg - Jared Barlow a Patrick Johns

V nejlehčí hmotnostní kategorii s přehledem zvítězil pouze 155 cm vysoký Jared Barlow, který příští rok v lednu oslaví už padesáté narozeniny. Povoláním anesteziolog se nikdy netajil tím, že kulturistika je pro něj pouze koníčkem a splní-li si někdy svůj sen a získá profi kartu, dosáhne vlastně všeho, co ve sportu chtěl. Že by se pustil do nějakého zběsilého nabírání svalové hmoty a chtěl snad závodit ve dvěstědvanáctce, u něj nepřipadá v úvahu. Jared vždy připouštěl pouze to, že by si mezi profíky maximálně tak střihl nějakou soutěž v kategorii masters. Ještě pravděpodobnější ale je, že po pro něj tolik vydařené účasti na NPC Nationals 2020 teď kulturistickou kariéru ukončí. Druhá příčka ve výsledkové listině patří Patricku Johnsovi, který na závody ladil formu pod vedením Justina Comptona. Když Patrick v roce 2017 se závoděním začínal, vážil na pódiu pouze 54,5 kg. Dnes pak už závodil s hmotností přes 61 kilogramů!

Více fotografií z NPC Nationals 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Jeff Binns


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie