Reklama:

Startovní pole Mr. Olympia
2020 prořídlo o další tři jména

12.225 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Startovní pole letošního ročníku Mr. Olympia jen za posledních několik dnů prořídlo o další tři jména. K soutěži kromě Jamese "Flexe" Lewise, který svou neúčast kvůli chronickým problémům s bolestí kloubů (zejména ramen) oznámil už dříve, nově nenastoupí ani Cedric McMillan, James Hollingshead a Rafael Brandao.

Cedric McMillan a pád z kola

Mr. Olympia 2020 bez Jamese "Flexe" Lewise!

O tom, že k letošnímu ročníku Mr. Olympia pravděpodobně nebude moci nastoupit šampión Arnold Classic 2017 Cedric McMillan, jako první 9. listopadu informoval Fouad Abiad s tím, že si Cedric zlomil klíční kost a polámal dlaň. Samotný třiačtyřicetiletý americký profesionální kulturista skutečnost, že se zranil, potvrdil o tři dny později. Úraz utrpěl při pádu z kola a nejvíce to odnesla právě dlaň, kterou mu lékaři museli dát dohromady při operaci. Aby se Cedric vyhnul tomu, že by musel mít předloktí v sádře, která by vedla k ještě větší atrofii svalů jeho paže, nechal si dlaň zafixovat vnitřně prostřednictvím drátů, takže může hýbat alespoň prsty. Jeho snaha vyhnout se sádře souvisela hlavně s tím, že zprvu stále uvažoval o tom, že se na Olympii i přes svůj úraz pokusí připravit a při tréninku si bude závaží k předloktí připevňovat popruhy.

Cedric McMillan při vítězství na Arnold Classic 2017 (foto Npcnewsonline.com)


O soutěži:
Soutěž Mr. Olympia svou historii píše už od roku 1965 a je neodmyslitelným základním stavebním kamenem Olympia Weekendu. Ten se letos kvůli pandemii COVID-19 neodehraje v tradičním zářijovém termínu, ale až na samotném konci roku. Soutěžními dny budou pátek 18. a sobota 19. prosince, přičemž klání budou poprvé v historii hostit prostory hotelového resortu a kasina Planet Hollywood Las Vegas.

Tuto myšlenku ale, zdá se, už definitivně opustil. Jednak by přípravou na Olympii namísto rekonvalescence riskoval trvalé následky a jednak je jisté, že ve chvíli, kdy v dlani neudrží takřka nic, by nebylo v jeho silách se na závody připravit tak, aby se na nich mohl představit v důstojné formě. Zároveň to ale neznamená, že by se Cedric posilovně vyhýbal úplně. Trénuje alespoň dolní polovinu těla a na ramena například zkoušel upažování na stroji. Z toho jde mimochodem také vytušit, že ačkoliv si klíční kost nějakým způsobem poranil, zřejmě ji mít zlomenou nebude. Jeho pohyb ve videu, ve kterém o svém pádu z kola mluvil, tomu ostatně ani nikterak nenasvědčoval, stejně jako nebylo vidět, že by měl klíční kost fixovanou ortézou. Cedric naznačil, že by poprvé po úrazu mohl soutěžní plavky navléknout na Arnold Classic, i když neřekl, zda to bude na tom tradičním březnovém severoamerickém, a nebo třeba na tom v Brazílii, které by se mělo konat koncem dubna. Další otázkou ovšem je, jak to vůbec s jarními soutěžemi bude a jak moc se bude muset i v příštím roce kalendář profesionálních show přizpůsobovat pandemii COVID-19.

James Hollingshead cílí k Mr. Olympia 2021

Britskému těžkotonážníkovi Jamesovi Hollingsheadovi se letos povedl parádní kousek. Na říjnovém European Pro se díky svému prvnímu vítězství mezi profesionály kvalifikoval k účasti na Mr. Olympia 2020, a když o několik týdnů později na tento svůj úspěch navázal na pro něj domácí British Grand Prix, byl z toho postup na Olympia Weekend 2021. James následně vysvětlil, že start na britské profesionální show pro něj předem vyloučil možnost jeho letošní kvalifikaci na Olympii využít. Pokud by se chtěl Olympia Weekendu 2020 v zámoří zúčastnit, musel by k němu totiž podle svých slov odcestovat už před British Grand Prix. Zřejmě i tohle nějak bude souviset s pandemií a restrikcemi omezujícími cestování, ale další podrobnosti Hollingshead v tomto směru už neuvedl.

James Hollingshead při vítězství na European Pro 2020 (foto Npcnewsonline.com)

Možnost bojovat na domácí půdě o kvalifikaci na Olympii pořádanou v roce 2021 pro něj tak byla jakýmsi obchodem, za který platí neúčastí na letošním ročníku soutěže. O to je samozřejmě pro Jamese důležitější, že na British Grand Prix dokázal zvítězit. Teď bude mít dost času na to, aby zapracoval na dalších zlepšeních postavy, díky kterým by k Mr. Olympia 2021 mohl nastoupit o nějakých 5 až 10 procent lepší, než byl letos. To by mu mělo pomoci k naplnění jeho cíle, kterým není nic menšího, než aby se hned při své první účasti na Olympii probojoval k umístění v první šestici!

Rafael Brandao se potýkal s COVID-19

Také brazilský těžkotonážník Rafael Brandao se k účasti na letošní Olympii kvalifikoval díky svému výsledku z European Pro. Krátce po této soutěži u něj ovšem propukla nemoc COVID-19, kvůli které byl na třiadvacet dnů vyřazen z tréninku. Takové tréninkové manko se měsíc před konáním největší kulturistické soutěže už dohnat nedá, a tak Rafaelovi nezbylo než start na Mr. Olympia letos vzdát. Samozřejmě, že udělá vše, co bude v jeho silách, aby se na soutěž příští rok nominoval znovu.

Rafael Brandao na European Pro 2020 (foto Npcnewsonline.com)

O účasti některých dalších borců

Ačkoliv jeden youtuber s přibližně miliónem odběratelů opakovaně informuje o tom, že se letošní Olympie nezúčastní ani Nathan De Asha, není zřejmé, odkud tyto informace čerpá. Samotný Nathan uvedl, že tento člověk musí zřejmě vědět více než on sám, a tak se zdá, že šance na jeho účast na Mr. Olympia 2020 stále existuje. Otazník se stejně jako před každou soutěží pořádanou na americké půdě naopak vznáší nad účastí íránského profíka Hadiho Choopana. Hadi minulý týden informoval své fanoušky, že stále nemá vízum potřebné pro vstup na území Spojených států. Jeho situaci komplikuje fakt, že pro získání víza potřebuje absolvovat pohovor na konzulátu nebo ambasádě. Všechny tyto úřady v jeho regionu jsou však s výjimkou toho ve Spojených arabských emirátech v současnosti uzavřeny a vyřízení všech potřebných povolení právě v této zemi považuje za velmi obtížné. Letos na tom v souvislosti s pandemií ve věci cestování do zámoří mimochodem nejsou o mnoho lépe ani evropští profíci, a tak není vyloučeno, že se ještě nějakých těch omluvenek z účasti na Olympii dočkáme. Nezbývá než si přát, aby jich bylo co nejméně!

Právo startovat na Mr. Olympia 2020 získali:
jméno stát soutěž um.*
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2019 1.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2019 2.
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2019 3.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2019 4.
Roelly Winklaar Curacao Mr. Olympia 2019 5.
Phil Heath USA Mr. Olympia 2011 1.
Cedric McMillan** USA Fit Parade Pro Grand Prix 2019 1.
Nathan De Asha Velká Británie Monsterzym Pro 2019 1.
Juan Morel USA Japan Pro 2019 1.
James "Flex" Lewis** Velká Británie speciální pozvání --
Hunter Labrada USA Tampa Pro 2020 1.
Iain Valliere Kanada New York Pro 2020 1.
Lee Seung Chul Jižní Korea Monsterzym Korea Pro 2020 1.
Antoine Vaillant Kanada California Pro 2020 1.
James Hollingshead** Velká Británie European Pro 2020 1.
Lukáš Osladil Česká republika European Pro 2020 2.
Rafael Brandao** Brazílie European Pro 2020 3.
Akim Williams USA Wings of Strength Chicago 2020 1.
Max Charles USA z žebříčku 1.
Luis Rodriguez USA z žebříčku 2.
Regan Grimes Kanada z žebříčku 3.
Mamdouh Elssbiay Egypt speciální pozvání --

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
** nezúčastní se

Na výsledky Mr. Olympia 2020 si budete moci vsadit v tipovací soutěži.
Ve hře budou ceny věnované společností Extrifit!


Foto:
www.npcnewsonline.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

19.11.17:55Arnold Strong - A všichni zavodnici mají ppvinne testy na covid?
19.11.17:06dzordn2 - Ještě k De Ashovi. Právě pro Muscular Development potvrdil..
19.11.14:01jari - Je to demagogie. Nechápu, proč nemůže mít profesionální sp..+1
19.11.13:30jari - Jsi si tím jistý? Tak sem napiš tu sedmičku ;)
19.11.08:24dzordn2 - Je to divočina, viz. dnešní zpráva o přesunu Olympie do Or..
19.11.07:36Quilty - Takže Lukáš Osladil by reálně mohl být v TOP 7*79*
18.11.20:12LeToucan - No to omezení se Schengenem je asi právě největší. Pokud m..
18.11.18:54dzordn2 - A ještě jenom pro pořádek, byť Velká Británie není součást..
18.11.18:48dzordn2 - Tohle omezení by mělo skončit 2. prosince, navíc je tam vý..
18.11.17:34LeToucan - Z UK se prý nedá vycestovat, podobně jako to nešlo na jaře..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 47 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínRadikální změna (XX.): 60 kg za 9 měs...
GeorgeRo (11:07) • Sorry, ja jsem si asi spletl článek, chtěl jsem to napsat pod jiný.
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
Diegito (09:59) • Kluci, včera jsem si poslechl obě části a díky první části a hodnocení jednotlivých záv...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
Diegito (09:53) • ten pohled z druhé strany a rozhovor by byl hodně fajn. Určitě každý rozhodčí má trochu...
magazínPetr Polák: Zápisky z přípravy (07/20...
petrpolak (09:40) • Děkuji moc za zpětnou vazbu, teď už začne sezóna, tak to bude zajímavější. No podle toh...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (05/...
Dejf111 (06:54) • Na trénik Pavla bych dokázal koukat celý den*2* a ještě déle bych ho zvládnul posloucha...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie