Reklama:
NOVÉ PŘÍCHUTĚ: Smart Whey Protein 1+1
Nejprodávanější proteinová akce letošního roku je prodloužena! Více zde.

British Grand Prix 2020
- výsledky a fotografie

16.259 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Letošní rok se do historie bodybuildingu zapíše jako jeden z nejzvláštnějších a nejbláznivějších vůbec. Kvůli pandemii COVID-19 musela být řada soutěží zrušena, anebo posunuta na zcela netradiční termíny. Některá klání se musela odehrát dokonce potají a svůj vlastní příběh má i původně na sobotu 7. listopadu plánovaná British Grand Prix. Týden před konáním britské profesionální show totiž začalo být zřejmé, že Anglii kvůli zhoršující se epidemiologické situaci čeká od čtvrtka nová celoplošná uzávěra. Během ní závody v bodybuildingu samozřejmě nepřipadají v úvahu, a pokud pořadatelé nechtěli svou akci zcela zrušit, zbývalo jim jediné - vše narychlo přesunout už na středu. O tom, že organizátoři museli podat doslova heroický výkon, není pochyb, ale nakonec vše klaplo. Díky tomu tak běhen dnešního odpoledne ve Watfordu mohli závodníci nastupující v kulturistice mužů open, kulturistice mužů do 212 liber, classic physique, physique žen a bikiny fitness žen zabojovat o kvalifikaci na Olympia Weekend pořádaný v roce 2021. Přímý postup na Olympii si v každé kategorii měl zajistit vždy vítěz, další členové první pětice si pak připsali po několika bodech do kvalifikačního žebříčku, který představuje další způsob, jakým se lze k účasti na Olympii nominovat.


British Grand Prix 2020 - kulturistika mužů open

British Grand Prix 2020 místo v sobotu už
ve středu?

Je pochopitelné, že se přesun soutěže o tři dny dopředu takto na poslední chvíli musel projevit na účasti. Start na British Grand Prix z tohoto důvodu vzdal Essa Obaid, který se obával, že by v Anglii po chystaný měsíční lockdown uvízl. Smutné pro tohoto jednačtyřicetiletého veterána je, že jeho letošní čtyřměsíční příprava možná přijde vniveč. Jeho účast na nadcházejícím Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro totiž připadá v úvahu jen obtížně, když se zdá, že mu kvůli vzájemné zahraniční politice Spojených arabských emirátů a Rumunska nebude umožněn vstup do země. Do Watfordu, který akci hostil, nepřicestoval ani dánský profesionální nováček Patrick Johnson, jenž si právě zde chtěl připsat svůj první start v Manionově profesionální lize. Důvodem je, že svůj profi debut chce provést perfektně, a to by mu zkrácený závěrečný týden přípravy neumožnil. Bude proto závodit až v Rumunsku.

První vyvolávání v kulturistice mužů open na British Grand Prix 2020 (foto: Facebook.com/2brosproevents)

Startovní pole tak čítalo osm jmen. Horkým favoritem na vítězství byl šampión nedávného European Pro James Hollingshead, jenž soutěž chtěl využít k získání brzké kvalifikace na Mr. Olympia 2021. To by mu totiž umožnilo dopřát si po vystoupení na letošní Olympii nejenom pár týdnů odpočinku, ale hlavně by mu to dalo dost času na práci na dalších zlepšeních postavy. Jamesovi to nakonec před domácím publikem vyšlo na jedničku a především díky své celkové mohutnosti a plnosti z British Grand Prix odchází jako vítěz! Dnešní klání borců nastupujících v kulturistice mužů open bylo koncipováno jako vzpomínka na letos zesnulého Luka Sandoa, a že James mohl zvítězit právě na této soutěži, pro něj jistě bude mít zvláštní význam. S Lukem jej totiž pojilo přátelství a jeho předčasný odchod ho v květnu hluboce zasáhl.

Medailisté British Grand Prix 2020 v kulturistice mužů open na (foto: Instagram.com/pittalis_muscle_media)

Druhé místo bral Kanaďan Regan Grimes, který od svého startu na European Pro pobývá ve Španělsku. Tam se teď na několik dnů vrátí, příští týden ale zamíří do Bukurešti, aby zde na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro změřil síly třeba i s Tomášem Tabačiarem a Slavojem Bednářem a o kvalifikaci na Olympii zabojoval znovu. Poslední medailovou příčku při svém teprve druhém startu mezi profíky vybojoval Marc Hector, jenž se netají, že je s tímto výsledkem nadmíru spokojený. Jeho cílem bylo dnes závodit mohutnější, a přitom dotaženější než před několika týdny ve Španělsku, a podle jeho vlastních slov se mu to povedlo. Pro letošek by Marc už měl mít dozávoděno a po nezbytném odpočinku bude hledat způsob, jak by se i v době pandemie mohl dostat do Kuvajtu, kde by si rád dopřál dlouhou objemovou fázi přípravy pod přímým dohledem trenéra Abdullaha Al Otaibiho.

James Hollingshead na British Grand Prix 2020 (foto: Instagram.com/hollingshead89)

Že by 196 cm vysoký Jamie Christian-Johal hned ve své nováčkovské profesionální sezóně mohl dosáhnout na umístění v první pětici, se popravdě příliš nečekalo. Ale Jamie se jednak od zisku profi karty opravdu hodně zlepšil a jednak měl tentokrát i kliku, že se pro něj okolnosti sešly tím správným způsobem. Patří mu čtvrtá příčka před pátým Francouzem Theem Leguerrierem, jenž po svém prvním umístění v top 5 mezi profíky doslova zářil štěstím. Pořádně zklamaný je z šestého místa, které mu nakonec patří, naopak Samson Dauda. Britský estét za sebou ale má opravdu výjimečně náročnou sezónu, v jejímž závěru na nějakou dechberoucí formu mohl pomýšlet jenom těžko. Teď je před ním zasloužený odpočinek, znovu bude závodit až v příštím roce. Sedmý skončil domácí Kuba Cielen, výsledkovou listinu pak uzavírá jméno mladého Francouze Floriana Poirsona. Ten na pódium sice přinesl parádní kvadricepsy a uzoučký pas, ale doplatil na to, že se v přípravě snažil udržet až příliš mnoho hmoty. Kvůli tomu připraveností za soupeři zaostával a to jej zřejmě nějakou tu příčku stálo.


Výsledky British Grand Prix 2020 - kulturistika mužů open:

  1. James Hollingshead*
  2. Regan Grimes
  3. Marc Hector
  4. Jamie Christian-Johal
  5. Theo Leguerrier
  6. Samson Dauda
  7. Kuba Cielen
  8. Florian Poirson

* kvalifikace na Mr. Olympia 2021


British Grand Prix 2020 očima Regana Grimese


Závodnici kvalifikovaní na Mr. Olympia 2021 ke 4. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
James Hollingshead Velká Británie British Grand Prix 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů open - kvalifikační žebříček pro rok 2021 ke 4. listopadu:

p. jméno stát body
1. Regan Grimes Kanada 4
2. Marc Hector Velká Británie 3
3. Jamie Christian-Johal Velká Británie 2
4. Theo Leguerrier Francie 1

Na pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 zatím čekáme. Dá se ale předpokládat, že se nebudou příliš lišit od těch pro rok 2020. Detailně rozepsaná je najdete v tomto článku.


British Grand Prix 2020 - kulturistika mužů do 212 liber

Když se krátce před soutěží na sociálních sítích objevila zpráva, že k soutěži nastoupí také šampión nedávného European Pro v kulturistice mužů do 212 liber Angel Calderón Frias, bylo o kandidáta na vítězství v této kategorii postaráno. Masivní Španěl ve Watfordu žádné překvapení nepřipustil a svým čtvrtým triumfem mezi profíky si s předstihem zajistil kvalifikaci na Olympia 212 Showdown 2021.

Radoslav Angelov, Angel Calderón Frias a Steve Benthin na British Grand Prix 2020 (foto: Facebook.com/radoslavangelov.ifbbpro)

Zajímavé potom je, jaký závodník vybojoval druhé místo. Bulhar Radoslav Angelov v uplynulých dvou sezónách v Manionově profesionální lize působil právě ve dvěstědvanáctce. Před několika týdny na dnes už několikrát vzpomínaném European Pro ovšem nastoupil v classic physique, kde pro něj hmotnostní limit činí 77 kg. Ačkoliv si Radoslav v této pro něj nové kategorii nevedl vůbec špatně, před British Grand Prix se rozhodl pro návrat do lehčí kulturistické váhy. Že to byla správná volba, dokládá jeho dnešní stříbro, které pro něj znamenaná nejenom jeho dosud nejlepší umístění mezi profíky, ale také dobrý základ pro boj o postup na Olympii na body. V Británii Angelov mimochodem už závodil s hmotností 80,7 kg.

Radoslav Angelov, Angel Calderón Frias a Steve Benthin na British Grand Prix 2020 (foto: Facebook.com/radoslavangelov.ifbbpro)

Poslední medailovou pozici obsadil německý showman Stev Benthin, za nímž čtvrté místo bral domácí veterán James Llewellin. Zmíněný účastník Olympia 202 Showdown 2011 startem British Grand Prix končí své působení v profesionální lite IFBB Jima Maniona a v budoucnosti plánuje nastupovat v nějaké jiné organizaci v kategorii masters. Jako poslední se do top 5 při svém profesionálním debutu probojoval Paul Latham, jenž profi kartu vlastní od svého nedávného úspěchu na Men´s British Finals.


Výsledky British Grand Prix 2020 - kulturistika mužů do 212 liber:

  1. Angel Calderón Frias*
  2. Radoslav Angelov
  3. Steve Benthin
  4. James Llewellin
  5. Paul Latham
  6. Jamie Do Rego
  7. Thiago Santisteban

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2021


Závodnici kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown 2021 ke 4. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Angel Calderón Frias Španělsko British Grand Prix 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů do 212 liber - kvalifikační žebříček pro rok 2021 ke 4. listopadu:

p. jméno stát body
1. Radoslav Angelov Bulharsko 4
2. Steve Benthin Německo 3
3. James Llewellin Velká Británie 2
4. Paul Latham Velká Británie 1

Na pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 zatím čekáme. Dá se ale předpokládat, že se nebudou příliš lišit od těch pro rok 2020. Detailně rozepsaná je najdete v tomto článku.


British Grand Prix 2020 - classic physique

V classic physique při pohledu do startovní listiny mohl být za favorita na vítězství považován Němec Mike Sommerfeld. Toho nakonec ale při svém profesionálním debutu překvapivě sestřelil na poměry své kategorie mohutně působící Maďar Laszlo Kiraly. Profi kartu tento borec získal spolu se dnes už vzpomínaným Florianem Poirsonem na loňské amatérské Olympii v Portugalsku. Další místa v první pětici si rozebrali Michael Daboul, Shane Cullen a Jonathan Lofthouse.

Laszlo Kiraly na British Grand Prix 2020 (foto: přímý přenos ze soutěže)


Výsledky British Grand Prix 2020 - classic physique:

  1. Laszlo Kiraly*
  2. Mike Sommerfeld
  3. Michael Daboul
  4. Shane Cullen
  5. Jonathan Lofthouse
  6. Kelvin Hinde
  7. Darren Farrell
  8. Alireza Aghayi Behjani
  9. Robert Waterhouse
  10. Darren Ball

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2021


Závodnici kvalifikovaní na Classic Physique Olympia 2021 ke 4. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Laszlo Kiraly Maďarsko British Grand Prix 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Classic physique - kvalifikační žebříček pro rok 2021 ke 4. listopadu:

p. jméno stát body
1. Mike Sommerfeld Německo 5
2. Michael Daboul Velká Británie 4
3. Shane Cullen Irsko 3
4. Jonathan Lofthouse Velká Británie 2

Na pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 zatím čekáme. Dá se ale předpokládat, že se nebudou příliš lišit od těch pro rok 2020. Detailně rozepsaná je najdete v tomto článku.


British Grand Prix 2020 - physique žen

Ve tříčlenném startovním poli physique žen na své druhé vítězství mezi profesionálkami dosáhla Lenka Ferenčuková. Platí-li předpoklad, že klíč pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 bude podobný tomu letošnímu, pak se naše profesionálka tímto výsledkem přímo nominovala k účasti na Olympia Women's Physique Showdown. Druhé místo brala na prach připravená Corinne Ingman, jejíž vyrýsování a napruhování by se ovšem mnohem více hodilo do ženské kulturistiky. Tuto zpětnou vazbu Corinne získala ostatně i od rozhodčích a zdá se, že si ji vezme k srdci. V budoucnosti ji tak velmi pravděpodobně uvidíme nastupovat mezi nejmohutnějšími závodnicemi. Poslední příčku obsadila Priscila Reis, pro kterou soutěž představovala profesionální debut.

Physique žen na British Grand Prix 2020 (foto: Facebook.com/2brosproevents)


Výsledky British Grand Prix 2020 - physique žen:

  1. Lenka Ferenčuková*
  2. Corinne Ingman
  3. Priscila Reis

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2021


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown 2021 ke 4. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Lenka Ferenčuková Česká republika British Grand Prix 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique žen - kvalifikační žebříček pro rok 2021 ke 4. listopadu:

p. jméno stát body
1. Corinne Ingman Velká Británie 4
2. Priscila Reis Brazílie 3

Na pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 zatím čekáme. Dá se ale předpokládat, že se nebudou příliš lišit od těch pro rok 2020. Detailně rozepsaná je najdete v tomto článku.


British Grand Prix 2020 - bikiny fitness žen

Startovní listina bikiny fitness žen čítala dvanáct jmen a jednalo se tak o vůbec nejpočetněji obsazenou kategorii soutěže. Rozhodčí nejvíce zaujala Dánka Stine Hansen, která si ze závodů odnesla nejenom své první vítězství mezi profesionálkami, ale také premiérovou kvalifikaci na Olympii. Další přední příčky si za ní rozdělily Phoebe Hagan, Alessia Facchin, Jade Kelsie Wolfenden a Ester Oczella.

Stine Hansen krátce před vstupem na pódium British Grand Prix 2020 (foto: Instagram.com/stinehansen_ifbbpro)


Výsledky British Grand Prix 2020 - bikiny fitness žen:

  1. Stine Hansen*
  2. Phoebe Hagan
  3. Alessia Facchin
  4. Jade Kelsie Wolfenden
  5. Ester Oczella
  6. Laura Ziv
  7. Sarah Law
  8. Kerry Sexton
  9. Petra Voldánová
  10. Natasha Tovar
  11. Alicia Gardner
  12. Ewelina Szala

* kvalifikace na Bikini Olympia 2021


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2021 ke 4. listopadu:

jméno stát soutěž um.*
Stine Hansen Dánsko British Grand Prix 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Bikiny fitness žen - kvalifikační žebříček pro rok 2021 ke 4. listopadu:

p. jméno stát body
1. Phoebe Hagan Velká Británie 5
2. Alessia Facchin Itálie 4
3. Jade Kelsie Wolfenden Velká Británie 3
4. Ester Oczella Maďarsko 2

Na pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 zatím čekáme. Dá se ale předpokládat, že se nebudou příliš lišit od těch pro rok 2020. Detailně rozepsaná je najdete v tomto článku.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.11.13:36tomášekp - Víte kolik stojí zaplatit práci profesionálního fotografa,..
07.11.20:45Geolupos - Protože koronavirus a protože foťáci nikam nejezdí, má to ..
07.11.19:52jari - Kdyby jste byli co k čemu, tak se podíváte na ostatní weby..+1
06.11.19:09dzordn2 - Pánové, chtělo by to trochu soudnosti. Troufnu si říct, že..+2
06.11.18:42Filkamt - Svatá pravda.-1
06.11.17:0170mMyW!53 - 2 dny tady cekam na nejake fotky a porad je tu jen ta jedn..-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie