Reklama:

Radikální změna (31.): Manželova proměna obrátila život rodiny naruby

22.125 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Motivace

Radikální změna (25.): Nadváha, deprese
a cukrovka. Pak přišel zlom
[Text: Lenka Jarošová] Můj manžel se jmenuje Martin a je mu 30 let. Živil se jako řidič kamionu a jako celá rodina jsme se nestravovali dobře. Na váhu nikdo z nás nekoukal. Úplně běžně u nás padly za den 2 - 4 litry klasické Coca-Coly, balíky sušenek, maso na jídelníčku fakt nebylo. Bílé rohlíky, koblížky, dortíky, konzervy, prostě co nejrychleji uvařeno. Když sekl se spaním v kabině, zjistil, že mu váha ukazuje 115 kg. Nevíme ale, jestli to bylo jeho maximum. Chodil oblíkaný jako šedá myš, co největší hadry, aby nebylo nic vidět. Já ani nikdo v rodině jsme na váhu nedbali, takže mi nepříslušelo, abych mu se 120 kg radila, co má se sebou dělat. Pro radikální změnu se rozhodl někdy v dubnu 2018, ale nepomáhalo to. Zkusil placený jídelníček, váha šla nahoru. Zkusil cvičit, nebavilo ho to. Nedařilo se úplně odstranit návyky, protože já jsem přeci hubnout nepotřebovala, tak proč bych ho v tom měla podporovat, a když je manželka schopná sežrat každý den balík chipsů (doslova), tak proč by ho měla poučovat o zdravé stravě. Navíc jsem zjistila, že mi z váhy za pár měsíců zmizelo 20 kg, tak proč by se měl on namáhat v posilovně. Nepodporovala jsem ho v tom, aby chodil, naopak jsem mu říkala, aby nechodil, že se nic nestane. Teď bych si za to nafackovala.

Koncem roku 2019 měl něco kolem 100 kg a já už začínala přemýšlet, jestli není něco špatně u nás všech. Našla jsem low carb stravu. Ta ho tak nějak donutila vzdát se sladkého, ale nestal se z něho fanaticky low carb cvok. Každou sobotu u své mamky jedl, co ona uvařila, ale jinak jedl určitě pod bazál. Váha šla najednou dolů, cvičení ho začalo bavit a začal se měnit. Já mu každý den připravovala odlišnou stravu a začala žárlit. :-) Začala jsem si postupně uvědomovat, že je něco špatně i se mnou a s dětmi. Dcerka měla nadváhu, syn naopak podvýživu. V dubnu 2019 se vrátil na kamion, ale již ne se spaním "v boudě". Každý den byl doma a mohl tak zvyšovat cvičení. Postupně se díky objevené zálibě ve fitness začal zlepšovat, chodil 6x v týdnu. Jiný pohyb nebyl, protože jsme zjistili, že čekáme třetí mimčo. Chtěl být fit i pro děti. Z mého pohledu bych řekla, že ho to nakoplo ještě více, i když on bude tvrdit, že ne. Mě hrozně štvalo, že když jsem se konečně odhodlala něco se sebou udělat, bude mi bránit těhotenský pupek, tak jsem se rozhodla alespoň zvládnout to, že nenaberu. Nesmyslný cíl, ale zvládla jsem ho (rodit jsem šla o 1 nebo 2 kg těžší, než byla počáteční těhotenská váha, i tak to bylo 100 kg). Manžel mezitím někdy v červnu 2019 ukončil low carb stravu. Po celou dobu studoval jídlo, principy hubnutí a zjistil, že sacharidy nejsou peklo. Shodil na low carb asi 15 kg a potom ze dne na den skočil na normální vyváženou stravu plnou sacharidů a bílkovin s minimem tuku. Prostě pravý opak.

Jojo efekt se nekonal. Naopak získal více energie, svaly se "nafoukly" a váha šla dolů. Jeho cíl byl dostat se na co nejmenší procento tuku. Chtěl dokázat, že i bývalý buřt, jako byl on, může najednou mít na InBody krásný výsledek. V prosinci po porodu začal vše učit mě. Jak sestavovat jídlo, jak se stravovat, snažil se mi vysvětlit, že low carb není potřeba, zároveň tím začal učit naší celou rodinu, co je život. V únoru 2020, tedy rok a 2 měsíce od data, kdy začal s low carb, se odhodlal jít na InBody. V jeho těle byl útrobní tuk pod hranicí normálu, měl asi 11 kg tuku, 40 kg svalové hmoty a váhu 82 kg. Přišla ale karanténa. S ní skončil doma (kamion nejezdil), fitka zavřená, naštěstí i já už pochopila, že život není o cole a chipsech a nebyl důvod se na něco vymlouvat, takže jsme začali jezdit na bruslích, chodit na procházky, nebyl den, abychom někde nebyli. Domů si pořídil expandery, Orbitrek a pokračoval dál. Bohužel přišla kvůli navýšenému kardiu ztráta 1 kg svalové hmoty, ale zároveň tuk spadl na 8,9 kg. Váha 77 kg. Po otevření fitness center se vrhl na objemovou fázi.

Podařil se Vám také podobně skvělý výsledek? Chtěli byste i Vy motivovat ostatní čtenáře a čtenářky? Neostýchejte se nám ozvat na redakce@ronnie.cz, budeme rádi! Ukažte, že i Vy jste to dokázali!

Dnes je tedy v nabíračce. Zatím se mu to dle výsledků InBody po 6 týdnech daří a je to na něm i vidět. :-) Ztracené svaly jsou zpět a ještě něco navíc. Celkem tedy téměř 41 kg. Sice 2 kg tuku nahoře, ale to je v této fázi normální. Jídelníček obnáší 3000 - 3200 kcal. Jako rodinu nás probral a ukázal nám, že život není o sezení doma a o tom užírat se. Já díky němu dnes vážím 74 kg z původních 120 kg, syn má pár kilo díky stravě nahoře, nejstarší dcerka má o 10 kilo méně jen díky změně rodičů, žádné diety. To je u nás sprosté slovo.

Věřím, že může být inspirací pro hodně lidí, protože to byl prvotřídní lenoch. Jsme spolu 12 let, bylo mu osmnáct, mně devatenáct, takže změnu mohu vypozorovat ve všem. Dřív si rád dával pivko, vínko, dnes se alkoholu dotkne maximálně jednou ročně a většinou to skončí pohledem na kalorickou tabulku. Má ambice stát se výživovým poradcem a trenérem a pomáhat tlouštíkům splnit si svůj sen o normální postavě. S jedním buřtem se mu to již povedlo, a to se mnou. :-)

Facebooková skupina Martina Jaroše "Buď fit s Martinem" má již více než 1500 členů a najdete ji ZDE.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra