Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

CrossFit Games 2020
- den druhý
- den první
- výsledky online fáze

Nemuselo by se nic měnit. Šlo by jen vzít titulek o výsledcích Games z minulého roku nebo z toho předešlého nebo i z toho ještě předcházejícího a lípnout ho nad článek letošní. Mathew Fraser a Tia-Clair Toomey totiž zase vyhráli Games a začínají na tom být s tituly The Fittest on Earth podobně jako Karel Gott se Zlatými slavíky.

Oba atleti vládli celé soutěži už v sobotu, kdy vyhráli všechny vypsané workouty. Neusnuli ale na vavřínech. "Nový den je v mých očích, jako bychom začínali od nuly," vyjádřila se Toomey před závěrečným soutěžním dnem, který byl vygradováním celého šampionátu.

První úkol dne byl pro všechny atlety vysoce náročný, Noah Ohlsen jej dokonce označil za nejbolavější workout víkendu. Jednalo se o rychlý sprint v několika kolech, při kterém si atleti museli držet tepovou frekvenci na uzdě. Nepříjemnou komplikací bylo mokré a kluzké nářadí. Nejlépe se s celou kombinací vypořádal mezi muži Sam Kwant, Mat Fraser skončil druhý. Mezi ženami si vedla nejlépe Tia-Clair Toomey. I když do soutěže nastoupila s velkou razancí Haley Adams, která byla nejrychlejší na GHD i AirBiku, Toomey ji nekompromisně převálcovala svými plaveckými schopnostmi.

• kola 2 a 4 absolvovat obráceně

Druhým nedělním úkolem byl vůbec nejkratší workout sportovního víkendu, trval ani ne minutu. Všechny ženy doběhly k saním téměř shodně, ovšem Toomey byla se saněmi nejrychlejší a při závěrečném sprintu překročila cílovou čáru jako první. Připsala si tak své deváté vítězství ve workoutu na Games 2020.

Krásnou podívanou připravili divákům na tomto workoutu Kwant a Fraser. Přestože byl Fraser se saněmi rychlejší, na závěrečném sprintu ho Kwant dohnal a cílem doběhli společně. Cílová fotografie ovšem přiřkla vítězství Fraserovi, pro kterého to bylo deváté vítězství ve workoutu za víkend.

Sprint Sled Sprint

• 100 yd (91,5 m) sprint
  • 100 yd (91,5 m) tlačení saní o váze 80/105 lb (36/47,6 kg)

Po nejkratším workoutu Games 2020 následoval nejdelší workout v celé historii Games a také zřejmě ten vůbec nejtěžší, jaký se zde kdy objevil. Dost hrozný na to, aby jednoho rozplakal, už jen když si jej přečte. Toomey s Fraserem se mu ovšem teoreticky mohli vyhnout. Jejich bodový náskok byl tak velký, že by vyhráli, i kdyby poslední úkol vynechali. Tuhle úlevu jim ale sportovní ředitel David Castro nedopřál. "Pokud chcete na stupně vítězů, musíte dokončit i tento workout," sdělil jim.

Na úvodním běhu se všichni atleti drželi pohromadě s výjimkou Adams a Pearce, které vyrazily vpřed a dostaly se jako první na kliky ve stojce. Kari Pearce přešla hladce i dřepy na jedné noze a jako první začala se shyby. Při běhu si pak tato jednatřicetiletá atletka své první workoutové vítězství letošních Games ještě pojistila a tímto vítězstvím si zároveň vysloužila i místo na stupni vítězů.

Jak druhá se do cíle dostala Katrin Tanja Davidsdottir, která skončila druhá i v celkovém pořadí. Hned za ní doběhli Fraser a Toomey, kteří překročili cílovou čáru ruku v ruce.

Atalanta

• 1 míle (1,6 km) běh
  • 100 kliků ve stojce
  • 200 dřepů na jedné noze
  • 300 shybů

vše se zátěžovou vestou 14/20 lb (6,3/9 kg)

Celkovými vítězi se stali tréninkoví partneři Mathew Fraser a Tia-Clair Toomey. Fraser se tedy stává pětinásobným šampiónem Games, zatímco Toomey je od letoška čtyřnásobná "nejzdatnější žena planety".