Reklama:
Kupte 3x Protein Break a máte mléčnou rýži ZDARMA!
Akční cena na oblíbený Protein Break a skvělý dárek k tomu! Více zde.

CrossFit Games 2020 - den první

5.035 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

CrossFit Games 2020
- výsledky online fáze

Je to skoro k neuvěření, ale přes všechny problémy a omezení spojené se světovou pandemií koronaviru odstartovala včera, tedy v pátek 23. 10. 2020, největší crossfitová událost roku The Games. Její konání přitom bylo ve vážném ohrožení. Pořadatelé ovšem vzali nakonec otázku organizace akce v tak obtížných podmínkách jako výzvu. "Kdybychom závod zrušili, bylo by to, jako bychom se vzdali. A já se nerad vzdávám," nechal se slyšet sportovní ředitel CrossFitu David Castro.

Samozřejmě ovšem muselo dojít k mnohým změnám. Především se změnil formát Games. Dne 7. srpna bylo oznámeno, že Games budou mít v letošním roce dvě fáze. První bude online a odehraje se v domácích gymech soutěžících, ve druhé fázi se 10 nejlepších atletů, pět mužů a pět žen, utká naživo tváří v tvář, a to na ranči v kalifornském Aromas, který závod hostil v jeho začátcích, ještě před tím, než přesídlil do obřího areálu v Madisonu.

Online fáze probíhala od 18. do 19. září, nyní již závod pokročil do své druhé fáze. Jména top 10 atletů, kteří momentálně bojují o titul The Fittest on Earth 2020 v Aromas jsou: Mathew Fraser, Justin Medeiros, Noah Ohlsen, Jeffrey Adler, Samuel Kwant, Tia-Clair Toomey, Haley Adams, Katrin Tanja Davidsdottir, Kari Pearce a Brooke Wells. Závod probíhá bez přítomnosti diváků, ale přímý přenos z místa konání lze sledovat na YouTube, Facebooku i dalších kanálech.

V první soutěžní den atleti absolvovali celkem pět workoutů. Na úvod si zkusili variaci na workout z roku 2007 obsahující veslo, muscle-upy a na čince tlaky nad hlavu. Jak se s ním sportovci popasovali? Veslo jako první opustil Jeffrey Adler společně s Noahem Ohlsenem, Fraser je těsně následoval. Fraser byl ovšem prvním, kdo přišel na činku, a než k ní pokročili i jeho soupeři, měl s ní už za sebou 4 opakování. Fraser nakonec dokončil WOD v čase 13:07,2, čímž dosáhl ve workoutu stejného výsledku jako vítězný atlet v roce 2007.

Z dam jako první doveslovala devatenáctiletá Haley Adams, následovaná Clair Toomey. Toomey se ovšem dostala první na činku a pak už si zachovávala vedení. Všech pět kol zvládla trojnásobná Games šampiónka unbroken až do posledního tlaku, za který obdržela no rep. Celý workout dokončila nejrychleji z žen, a to v čase 12:47,98, a připsala si tak 16. vítězství ve workoutu své kariéry.

2007 Reload
na čas:

  • 1500 m veslo

poté 5 kol:

  • 10 muscle-upů
  • 7 tlaků nad hlavu

ženy 145 lb. (65,5 kg)
muži 235 lb. (106,6 kg)

Druhým úkolem byl 320metrový výběh do strmého kopce se zátěží. I zde zvítězili Fraser a Toomey. Fraser byl v první části stoupání v balíku závodníků, ovšem na druhém stoupání se dostal do vedení, které si udržel do cíle. Toomey ve své taktice svého tréninkového parťáka Frasera víceméně následovala.

Corn Sack Sprint
na čas:

  • 320 m sprint do kopce se zátěží

ženy 30 lb. (13,5 kg)
muži 50 lb. (22,5 kg)

Třetím soutěžním úkolem byla atraktivní silovka. Každý závodník měl k dispozici dvě platformy, jednu pro dřep a tlak a jednu pro mrtvý tah. Začínalo se zadním dřepem. Fraser začal dobře, když dřepnul 492 liber. Na druhé disciplíně dosáhl Fraser také nejlepšího výsledku mezi muži, když si zapsal 210 liber. Na finálním mrtvém tahu jej ale předstihl Jeffrey Adler, když zvedl 567 liber, a tak byl jeho konečný výsledek 1244 liber, zatímco Fraser se dostal v konečném součtu na 1237 lb.

Ženské divizi kralovala v silové práci opět Toomey. Byla nejsilnější na dřepu, kde zvládla 335 lb. Ve druhé disciplíně ji ovšem předčila Kari Pearce, když se úspěšně popasovala s činkou naloženou na 157 lb., zatímco Toomey dala 140 lb. Na poslední disciplíně nejvíce zazářila Brooke Wells s liftem o hodnotě 432 lb. Ovšem ani tento její výkon nestačil na to, aby předčila Toomey v celkovém součtu. Toomey nazvedala celkově 890 liber, což bylo o 6 liber více, než zvládla v pořadí druhá Wells.

CrossFit Total
na celkový součet:

  • 1 opakování na maximum zadní dřep
  • 1 opakování na maximum tlaky na ramena
  • 1 opakování na maximum mrtvý tah

Čtvrtým soutěžním úkolem, který si organizátoři přichystali na účastníky Games, byla chůze po rukou, respektive běh. Zatímco většina závodníků se snažila uběhnout celou vzdálenost 100 yardů unbroken, Justin Medeiros všechny překvapil svou neortodoxní strategií, kdy seskakoval a znovu naskakoval do stojky snad na každé značce vyznačující vzdálenost 5 yardů. Jeho zvláštní postup mu fungoval. Skončil sice druhý za Fraserem, ale byl pomalejší jen o pouhých 6 sekund.

Mezi ženami byla v této disciplíně nejrychlejší Brooke Wells, která vyhrála s časem 1:21,22. Ze stojky na celé vzdálenosti seskočila celkem dvakrát.

Handstand Sprint
na čas:

  • chůze po rukou 100 yardů (91,5 m)

Na závěr dne čekal závodníky náročný terénní běh a také pořádné překvapení. Když závodníci doběhli do cíle, ředitel závodu Dave Castro jim s úsměvem sdělil, že cíl není cílem, ale pouze otočným bodem, a že celý běh musí absolvovat ještě jednou jen v opačném kurzu. Zkušeného závodníka Matta Frasera tento "vtípek" ředitele nijak nerozhodil a do cíle doběhl jako první v čase 57:47,45. V ženském poli soutěžících ovšem zřejmě psychologie svou roli sehrála. Do předpokládaného cíle doběhly jako první Adams a Toomey. Davidsdottir dorazila až třetí, ovšem rychle zpracovala zprávu o změně, využila momentu překvapení a dostala se do vedení. Workout se jí podařilo vyhrát v čase 1:00:53,98.

Ranch Loop

  • běh na 3 míle± (4,8 km) rozmanitým terénem

Jak si tedy stojí závodníci po prvním soutěžním dni? Žebříčku aktuálně dominují Mathew Fraser a Tia-Clair Toomey. Druzí jsou Justin Medeiros a Haley Adams, třetí pak Noah Ohlsen a Katrin Davidsdottir. Bude jistě velmi napínavé sledovat, jak se bude závod dále vyvíjet. Skutečně Fraser a Toomey nenaleznou přemožitele?Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMartina Sletsjoee - trénink zad a noh...
Sárinka.S (15:44) • Fajn asi vám to Už říct musím, jsem jeden Hendykep ...Nj, proto chci bejt biki slečna,...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Euro...
deiw (14:46) • Pořád mi přijde, že má ty břišáky trochu zalité, nebo to v tom FDB neumí pózovat/zatnou...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Euro...
Zodiak411 (12:23) • Hlavně proč by měl Michal přecházet? Tady je hvězda, vydělává mu to a spekulace o jeho...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Euro...
amoresPE (12:17) • Adela a Tereza najlepsie formy... tu fakt zalezi, ako lu naladeni rozhodci, resp. ich z...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Euro...
Neutralni typ (12:00) • Cermak vypada jak bracha Koritenskeho XD
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám prima ženu z Prahy.
Zachovalý single sympaťák se smyslem pro humor, hledá prima ženu z Prahy. Odepiš..., nemáš přeci...
práce Trenér / clever fit Fitness Coac...
Clever fit s více jak 400 pobočkami v Evropě přichází do Ostravy a hledáme právě vás: Osobní tren...
práce Trenér na HPP
Do našeho týmu hledáme nového kolegu na pozici trenér-obsluha baru a balneo provozu. Licence: Ins...
bazar Časopisy Muscle & Fitness (1992-2004)
Daruji hromadu časopisů Muscle & Fitness z let 1992-2004. Nejvíce čísel za sebou je z let 1993 a 2003. Osobní předání v Praze u Náměstí Míru. Pokud byste chtěli nějaké konkrétní číslo, tak napište.
seznamka Osud a život
Hledám holku se sport postavou, s humorem, s citem a rozumem, milující život. Holku která si nest...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie