Reklama:

Gladiator Challenge (Kralupy nad Vltavou) 2020 - reportáž

2.629 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Laďka Jeřábková

Několikanásobná medailistka a vicemistryně České republiky ve street workoutu, vicemistryně Akademického mistrovství České republiky v OCR 2019, absolventka FTVS UK, ambasadorka Drill Athletics, sportovkyně a osobní trenérka zaměřující se na kalisteniku.

[Text: Laďka Jeřábková] Dne 28. září v Den české státnosti se konal v Kralupech nad Vltavou již tradiční závod Gladiator Challenge. Trať 5+ km čítala rovných 50 překážek, z nichž leckteré stály opravdu za to! Za mne veliký krok kupředu v OCR.

Den "jako malovaný" ráno ukazoval teploměr sotva 5 °C, byla mlha a pršelo. Myslím, že jsem nebyla jediná z účastníků, kteří v takovýchto podmínkách začali pochybovat sami o sobě, že jim sklouznou ruce i na obyčejném monkey baru. Závod propukl již v 9:00 intervalovým způsobem startování. Naše výprava dojela o něco dříve a jela očíhnout situaci a nové překážky. Kromě toho jsme viděli i zmrzlé závodníky na trati, kteří se prali ze všech sil s ručkovacími komby. Novinkami pro letošní 4. ročník Gladiator Challenge v Kralupech byl joker. Každý závodník ve startovním balíčku dostal dva náramky, které měl za úkol uhájit překonáním překážek low to high a giant columns combo. Instrukce zněly: "Pakliže o jokera přijdete, před cílem budete muset vykonat trestný okruh s břemenem." Zároveň u některých komb byla možnost jít těžší, nebo lehčí variantu, čili možnost fast line a slow line.

A teď k samostatnému závodu. Nejvíce "nasekaných" překážek bylo na začátku a na konci v prostoru startu, potažmo cíle. Po odstartování bylo prvním úkolem klasické proražení ramenatých rugbistů bránících zdolání první stěny. Následně jsme vběhli do haly, kde po přehoupnutí se přes lana následovala komba poskládaná ze všemožných i nemožných segmentů, napřed high ring, poté low ring. Následoval multiring, vyběhnutí stěny (stále hala!) a jako třešnička na dortu zdolání boulderu bez pomoci nohou. Slušně nasekané překážky na těch pár metrů čtverečních, vskutku! :-) Ale to jsem ještě nevěděla, co nás všechny čeká na konci se zmrzlými prsty. Zima je mi ještě teď! Brrr.

Po vyběhnutí z haly nás čekal sníh, přebrodění kontejneru s vodou a další drobnější překážky. Za náročnější překážky s možností již zmíněné fast line a slow line (stále v blízkosti startu) považuji překonání stěny za pomoci kruhů, flying monkey a kolíky. Následovaly běžecké pasáže, při kterých mi dělal doprovod a podporu kamarád Lukáš (díky!), a k mé velké "radosti" v této pasáži organizátoři nezapomněli na zapojení nekrátkého úseku běhu se svázanýma rukama, třímajíce naplněnou PET lahev. To jsou ty metry, při kterých si uvědomíte, jak jsou horní končetiny pro správnou techniku a ekonomiku běhu důležité. :-) Vyjmenovávat všechny překážky snad ani nelze, zdůrazním proto jen ty zajímavější. Běžecká pasáž pokračovala a vypíchla bych specialitku, na kterou vždy ráda vzpomínám, i když se nejedná o žádný med. Je to přeběhnutí plováků na vodě skloubené s odoláváním vodním tryskám požární hadice.

Věc, které jsem se z loňska lehce obávala, byla nakonec relativně v pohodě - podplavávání dlouhé kovové mříže. Po vyběhnutí z vody na nás zanedlouho čekala překážka v podobě mohutných gibbons, napojená na trámový úchop. Přehoupnutí přes bagr z kontejneru na kontejner a hurá, už je to tu zase: "Svázat ruce - chytni flašku - běž!" Jakmile našemu "balíku" závodníků byla osvobozena nedokrvená a zmrzlá zápěstí, rozeběhli jsme se do prostor cíle. A tam, alespoň za mne, začala decentní krize zmrzlých rukou a prověření úchopové síly a vytrvalostní síly předloktí. Nejtěžší kombo z celého závodu obsahovalo plynule na sebe napojené: visutá hrazda, kruh, prověšený žebřík (nutno zdolat spodem), pro nižší postavy obtížně dohmatatelný první giant column (čtěte "rozhledna" s pískacími koblihami), lano na sešplhání dolů (ruce začínají tuhnout), druhý giant column nahoru (ruce jsou tuhé), druhé lano na sešplhání dolů (ruce odpadávají!) a POZOR! To není vše! Plynulé navázání na novinku v podobě ice climber. Izolované překážky pecka, ale bez dotyku nohou země masakr. Oceňuji originalitu!

Finish line sestávala z další novinky a tou bylo překonání kůlů o dvou barvách za využívání té kulaté věci, co máme na krku. Překážka Glum ukázala, zda nám hlava a mysl po tom všem ještě slouží, zda oplýváme rovnováhou a jsme prostrečovaní. V daný okamžik jsme se totiž směli dotýkat kůlů pouze určitým počtem rukou a nohou, a to v závislosti na barvách. Zvládnuto!

Závěrem jsme pak v závislosti na tom, kolik jokerů jsme ztratili, obíhali trestná kola na atletickém oválu ověšeni pneumatikami. Sprint - cíl. Je to tam!

Vyhlašovaly se věkové kategorie hlavního závodu, týmy, dětské kategorie kratší tratě a absolutní vítězové. Na distanci 5+ km s 50 překážkami v obtížných podmínkách je zcela určitě třeba smeknout a zmínit jména absolutních vítězů - za ženy Lenka Strolená a za muže Pavel Krejčí, oba závod zvládli pod hodinu. Gratuluji!

Závod se mi moc líbil a byl divácky atraktivní. Velké díky organizátorům, všem dobrovolníkům a hasičům. Už se těším na další ročník!

Nejlepší závodníci Gladiator Challenge (Kralupy nad Vltavou) 2020
p. muži ženy týmy
1. Pavel Krejčí - 00:42:30,68 Lenka Strolená - 00:58:44,94 Predator Workout Brno - 04:14:47
2. Tomáš Vorobok - 00:44:13,08 Zuzana Šašková - 01:01:03,74 Spartan Gym - 04:55:41
3. Patrik Stupka - 00:44:42,68 Lucie Königová - 01:05:37,62 Gladiators - 04:56:23


Foto:
David Hofman a Ivana Nohová


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
70mMyW!53 (22:58) • treba to je Rando, jen zmenil taktiku,zacal psat cesky aby nebyl odhalen
magazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
reveira (21:39) • Jsem stejný ročník jako pan Pavel a cvičím od patnácti a za tu dobu se mi potvrdilo, že...
magazínMiloš Pavlů a Alena Dobročani - záda...
reveira (21:31) • Pan Miloš je super rafan.*79* Vypadáte skvěle PANE Mistře.
magazínEuropean Pro 2020: výsledky a fotogra...
70mMyW!53 (19:39) • pro me jeden z nejvetsich failu IFBB za posledni dobu https://www.youtube.com/watch?v=...
magazínVýsledky tipovací soutěže - Wings of...
dzordn2 (08:15) • Dobrý den, v textu je chyba, ve vyhodnocení tipovačky v tabukce jste. Tex upravíme. Děk...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra