Reklama:
Legendární Matrix protein opět v akci!
Spousta příchutí a luxusní láhev ZDARMA! Více zde.

European Pro 2020:
výsledky a fotografie (I.)

30.083 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Ve španělském Alicante v neděli 11. října proběhla jedna z nejostřeji sledovaných profesionálních soutěží v kulturistice a fitness letošního roku. Odehrál se zde totiž první ročník European Pro, které se pro evropské závodníky kvůli pandemii COVID-19 a mnoha restrikcím omezujícím běžný život v roce 2020 stalo vlastně jedinou příležitostí k boji o kvalifikaci na prosincový Olympia Weekend. Celou tuto mimořádnou situaci naštěstí zohlednilo vedení profesionální ligy IFBB Jima Maniona, pod jejíž hlavičkou se klání konalo, a ze soutěže měl na Olympii výjimečně přímo postoupit zvýšený počet závodníků.

Počet přímo kvalifikovaných závodníků na Olympia Weekend z Europan Pro 2020:
kategorie počet kategorie počet
kulturistika mužů open 3 bikiny fitness žen 3
kulturistika mužů do 212 liber 3 fitness žen 2
classic physique 3 physique žen 2
physique mužů 3 kulturistika žen 2
figure žen 3 wellness fitness 0*

* kategorie zatím není součástí programu Olympia Weekendu

Kombinace zmíněných okolností spolu s tím, že na španělské profesionální show bylo vypsáno hned deset různých kategorií, vedla také k tomu, že se na místo vydala početná skupina českých profíků. My v tuto chvíli už víme, jak si vedli první z nich, protože dozávoděno je v úvodních pěti kategoriích. V těch dalších, včetně ostře sledované kulturistiky mužů open, na souboje na pódiu dojde až večer a budeme se jim věnovat ve zvláštním článku.


European Pro 2020 - kulturistika žen

European Pro 2020: výsledky a fotografie (II.)

European Pro 2020 má v kulturistice mužů open překvapivého vítěze. Český težkotonážník míří na Mr. Olympia!

Vlastní soutěži profíků v Alicante předcházely závody amatérů NPC Worldwide European Championships, na kterých se bojovalo o dvě desítky profesionálních karet. Noví profíci, kteří z této události vzešli, měli příležitost hned nastoupit i k European Pro. Rumunská kulturistka Raluca Raducu se jí však rozhodla nevyužít a profi debut si přípíše až za pět týdnů na pro ni domácím Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro. To znamenalo, že rozhodčí ve Španělsku dnes posuzovali formy jedenácti kulturistek, a to včetně dvou českých želízek v ohni. Těmi se staly Alena Hatvani, která mezi profi kulturistkami úspěšně závodila už vloni v Rumunsku, a také Margita Zámolová. Tu jsme měli dosud možnost vídat sbírat přední příčky ve physique, pro letošek se to ale rozhodla zkusit právě mezi nejmohutnějšími závodnicemi.

Margita Zámolová a Alena Hatvani po úspěchu ba European Pro 2020 (foto: František Zámola)


Semifinálová vyvolávání:
1.Arellano Goy, Carita, Hatvani, Partenza, Sanchez, Zámolová, Korableva
2.Hreapca, Johansson, Perron, Sella

Soutěž v kulturistice žen ve Španělsku neměla nějakou jednoznačnou favoritku na vítězství. Na pódiu se sice představila domácí Virginia Sanchez, která má na kontě třeba i páté místo z Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships 2017, ale když závodila naposledy, bylo z toho v jedenáctičlenném startovním poli osmé místo a to popravdě žádná hitparáda není. Karty tak mělo rozdat až první semifinálové vyvolávání, které je na soutěžích v bodybuildingu pro dobrý výsledek závodníků určující. Do něj se dostaly obě české profesionálky a to nebylo vše! Margita v sedmičlenné skupince kulturistek po celou dobu pózovala uprostřed řady, kam rozhodčí obvykle staví kandidátku na zlato. Po jejích bocích pak podle všeho o druhé a třetí místo bojovaly Barbara Carita s Alenou Hatvani a naše závodnice tak soutěž rozjely naprosto ideálním způsobem.


Finanční odměny:
1. místo1.500 $
2. místo900 $
3. místo600 $
4. místo300 $
5. místo200 $
celkově3.500 $

V classic physique, physique žen a physique mužů se finanční odměny distribuovaly shodně.

Obě se správně trefily do vkusu rozhodčích, kteří v posledních několika letech začali upřednostňovat připravenost, eleganci a ženskost před surovou svalovou hmotou, což pomohlo v jednu dobu už skoro zaniklé kategorii chytit druhý dech. Právě trend, jaký v současnosti volí rozhodčí, odsoudil asi nejmohutnější členku startovního pole Anastasiiu Korablevu k tomu, že přes všechny své plné, oblé svaly tentokrát na medaili nedosáhne. Formě třeba právě Margity a Aleny se totiž ani trochu nepřiblížila. Margita Zámolová to nakonec dokázala a na European Pro vybojovala své celkově páté vítězství mezi profesionálkami, tentokrát však o to cennější, že jej získala v pro ni nové kategorii. Druhé místo a postup na Ms. Olympia zaslouženě vybojovala Alena Hatvani a cesta našich profesionálních kulturistek soutěží tak dala vzpomenout na medailové úspěchy Věry Mikulcové a Jany Ludmily Bendové z Toronto Pro Supershow 2015 a Zdeny Razýmové a Barbory Mrázkové z Night of Champions 2003. Tehdy se ovšem české profesionálky dělily o druhé a třetí místo, takže tentokrát to všechno bylo ještě o něco sladší!

Mimochodem, pokud nám slouží paměť správně, pak se Margita stala první českou profesionálkou, která se na Olympii v rámci jedné sezóny kvalifikovala ve dvou kategoriích. Na body by totiž už teď měla být s předstihem nominovaná také k účasti na Olympia Women's Physique Showdown. Protože pravidla závodníkům ale neumožňují na Olympia Weekendu závodit v obou kategoriích, bude si muset jednu z nich vybrat. Do top 5 se dále vešly ještě také Barbara Carita, Claudia Partenza a Virginia Sanchez. Na zmiňovanou mohutnou, avšak ne ideálně připravenou Anastasii Korablevu pak zbyla až šestá příčka.


Výsledky European Pro 2020 - kulturistika žen:

  1. Margita Zámolová*
  2. Alena Hatvani*

  3. Barbara Carita
  4. Claudia Partenza
  5. Virginia Sanchez
  6. Anastasiia Korableva
  7. Cristina Arellano Goy
  8. Clara Sella
  9. Jeanette Johansson
  10. Melina Perron
  11. Oana Hreapca

* kvalifikace na Ms. Olympia 2020


Kulturistika žen na European Pro 2020


Závodnice kvalifikované na Ms. Olympia 2020 k 11. říjnu:

jméno stát soutěž um.*
Helle Trevino Dánsko Rising Phoenix 2019 1.
Margie Martin USA Rising Phoenix 2019 2.
Irene Anderson Švédsko Rising Phoenix 2019 3.
Nicki Chartrand Kanada Rising Phoenix 2019 4.
Monique Jones USA Rising Phoenix 2019 5.
Monia Gioiosa Itálie Romania Muscle Fest Pro 2019 1.
Yaxeni Oriquen Venezuela Ms. Olympia 2005 1.
Iris Kyle USA Ms. Olympia 2004 1.
Andrea Shaw USA Omaha Pro 2020 1.
Ladawn McDay USA Tampa Pro 2020 1.
Asha Hadley USA Savannah Pro 2020 1.
MayLa Ash USA New York Pro 2020 1.
Margita Zámolová Česká republika European Pro 2020 1.
Alena Hatvani Česká republika European Pro 2020 2.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika žen - kvalifikační žebříček k 11. říjnu 2020:

p. jméno stát body
1. Janeen Lankowski USA 14
2. Kim Buck USA 12
3. Tina Williams USA 8
4. Maria Flores USA 7
4. Reshanna Boswell USA 7
6. Claudia Partenza Itálie 7
7. Hailey Mcgrath USA 6
8. Pamela Hannam USA 5
8. Anne Sheehan USA 5
10. Barbara Carita Itálie 5
11. Natalia Kuznetsova Rusko 4
11. Angela Rayburn USA 4
13. Virginia Sanchez Španělsko 3
14. Oana Hreapca Rumunsko 1
14. Andrea Sauer USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


European Pro 2020 - classic physique


Semifinálová vyvolávání:
1.Khudaiev, Sommerfeld, Szotkowski, Yedess, Zagarella, Vassaux
2.Angelov, Cullen, Currey, Khudaiev, Martinez, Pastor, Vassaux
3.Constance, Fogelberg, Khaliulin, Kulczynski, Lofthouse, Rodriguez, Taylor
4.Boix, Duper, Vorotyntsev, Zancanelli, Garcia
5.Arnold, Barzinskas, Hinde, Navarro, Onoh
6.Sommerfeld, Szotkowski, Yedess, Zagarella

V classic physique, kategorii, ve které závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, bylo na European Pro pořádně nabito! O tři postupová místa na Classic Physique Olympia 2020 zde bojovalo devětadvacet závodníků a i ti, kteří nakonec pózovali například až ve čtvrtém semifinálovém vyvolávání, měli svou kvalitu. Na pódiu proti původním předpokladům chyběl "Černý panter" Dancovea Anderson, který se za současné zdravotně-bezpečnostní situace do Španělska zkrátka nedostal. Startovní pole naopak rozšířili všichni tři úspěšní účastníci připojeného amatérského NPC Worldwide European Championships German Pastor, Luis Garcia a Jeffrey Vassaux.

Českého fanouška bodybuildingu samozřejmě ale nejvíce ze všeho zajímalo, jak do soutěže vstoupí bezmála dvoumetrový Pavel Szotkowski a my můžeme prozradit, že prejudging se pro něj odvíjel výborně. Pavel totiž nechyběl v prvním šestičlenném vyvolávání a podle toho, kam jej řadili rozhodčí, reálně bojoval o umístění v první čtveřici. Tomu odpovídalo i šesté vyvolávání, v němž sváděl souboj s Mikem Sommerfeldem, Maximem Yedessem a Giuseppem Zagarellou. Uprostřed řady se během prvního a posledního vyvolávání protočili všichni tři Pavlovi soupeři a na mysl se vkrádala myšlenka, že si ve velmi těsném souboji o medaile nakonec možná vytáhne černého Petra on.

Tak to při vyhlašování výsledků nakonec i dopadlo, pro našeho závodníka se ale i přesto, že mu kvalifikace na Classic Physique Olympia těsně unikla, jedná o fantastický úspěch. Jeho dnešní úspěšnější soupeři měli tu výhodu, že jejich postavy díky podstatně menší výšce působily přeco jenom o něco kompaktněji. Na druhou stranu, když Pavel Szotkowski pózoval po boku Mika Sommerfelda anebo Radoslava Angelova, vypadalo to, jako by vedl děti do školky. Kombinace jeho vzrůstu a slušných objemů jeho postavě zkrátka dodává na impozantnosti. O medailové příčky se tedy nakonec v souladu s vývojem prejudgingu rozdělili Giuseppe Zagarella, Maxime Yedess a Mike Sommerfeld. Pro Maxima je přitom jeho stříbrná medaile o to cennější, že na soutěži jako celkový šampión Scitec World Show 2019 absolvoval profesionální debut.


Výsledky European Pro 2020 - classic physique:

  1. Giuseppe Zagarella*
  2. Maxime Yedess*
  3. Mike Sommerfeld*
  4. Pavel Szotkowski
  5. Jeffrey Vassaux
  6. Radoslav Angelov
  7. German Pastor
  8. Kirill Khudaiev
  9. Neil Currey
  10. David Martinez
  11. Shane Cullen
  12. Roman Khaliulin
  13. Chris Taylor
  14. Sergi Constance
  15. Jonathan Lofthouse
  16. Gergely Arnold
  16. Dainius Barzinskas
  16. David Boix
  16. Petar Duper
  16. Luqas Fogelberg
  16. Kelvin Hinde
  16. Hubert Kulczynski
  16. Nestor Martinez
  16. Francisco Navarro
  16. Jahmaal Onoh
  16. Jesus Rodriguez
  16. Dmitry Vorotyntsev
  16. Gabriel Zancanelli
  16. Luis Garcia

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2020


Classic physique na European Pro 2020


Závodníci kvalifikovaní na Classic Physique Olympia 2020 k 11. říjnu:

jméno stát soutěž um.*
Rickey Moten USA San Antonio Pro 2019 1.
Chris Bumstead Kanada Classic Physique Olympia 2019 1.
Ali Shamsghamar Írán Asia Grand Prix Pro 2019 1.
Ahmad Ahmad Irák Hurricane Pro 2019 1.
Breon Ansley USA Yamamoto Cup 2019 1.
R. D. Caldwell USA Ben Weider Natural Pro 2019 1.
Danny Hester USA Classic Physique Olympia 2016 1.
Dani Younan USA Ultimate Warriors Pro 2019 1.
Wesley Vissers Nizozemsko Romania Muscle Fest Pro 2019 1.
David Hoffmann Německo D. J. Classic Germany 2019 1.
Arash Rahbar USA Legion Sports Fest Pro 2019 1.
Terrence Ruffin USA Niagara Falls Pro 2019 1.
Sami Ghanem USA Battle of Texas 2019 1.
José Maria Mete Bueriberi Španělsko San Marino Pro 2019 1.
Fabian Rabia Dominikánská republika Sheru Classic Colombia 2020 1.
Alejandro Cambronero USA Arnold Classic 2020 1.
Chris Hunte USA Omaha Pro 2020 1.
Myeong Ho Park Jižní Korea Korea Pro 2020 1.
Deontrai Campbell USA Tampa Pro 2020 1.
Divine Wilson USA Savannah Pro 2020 1.
Logan Franklin USA New York Pro 2020 1.
Song Jae Pil Jižní Korea Monsterzym Korea Pro 2020 1.
Peter Sciallo USA Hurricane Pro 2020 1.
Seojin Ham Jižní Korea Asia Grand Prix Pro 2020 1.
Giuseppe Zagarella Itálie European Pro 2020 1.
Maxime Yedess Francie European Pro 2020 2.
Mike Sommerfeld Německo European Pro 2020 3.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Classic physique - kvalifikační žebříček k 11. říjnu 2020:

p. jméno stát body
1. Jose Marte USA 12
1. Jonathan Hambrick USA 12
3. George Peterson USA 11
4. Keone Pearson USA 10
4. Vladimir Sizov USA 10
6. Chen Kang Čína 9
6. Steve Laureus USA 9
6. Tony Taveras USA 9
9. Abner Logan USA 8
9. Jason Brown USA 8
11. Park Jae Wan Jižní Korea 8
12. Klaus Drescher Rakousko 7
13. Mikhail Timoshin Rusko 6
13. Jorge Machado USA 6
15. Dmitry Vorotyntsev Rusko 5
15. Seonghwan Kim Jižní Korea 5
15. Nicholas Austin USA 5
15. Shicheng Jin Čína 5
15. Toto Djong USA 5
15. Milad Sadeghi Írán 5
15. Roberto Martinez Pizana Španělsko 5
15. Julian Castano Kolumbie 5
15. Arturo Mendez USA 5
15. Jun Choi Jižní Korea 5
25. Jayson Rivera Perez Portoriko 4
25. Hany Saeed Egypt 4
25. Panexce Pierre USA 4
25. Dimitri Williams Kanada 4
25. Jason Strayhand USA 4
25. Abdelkarim Ammari Maroko 4
25. Sam Adiki USA 4
25. Fernando Mendoza Panama 4
25. Sung Jin Kang Jižní Korea 4
25. Ron Galup USA 4
25. Amit Roy USA 4
25. Hyoung Joo Kwon Jižní Korea 4
25. Hoonjik Lee Jižní Korea 4
38. Cris Murray USA 3
38. Vahid Nazari Írán 3
38. Keyvan Rezapour Írán 3
38. Daniel Strong USA 3
38. Bryan Jones USA 3
38. Greg Doucette Kanada 3
38. Hassan Abdulreda Saúdská Arábie 3
38. Lucas Coelho Brazílie 3
38. Antonio Cummings USA 3
38. Martin Daniels USA 3
38. Kirill Khudaiev Ukrajina 3
38. Soomin Yoon Jižní Korea 3
38. Tim Tevinn USA 3
38. Pavel Szotkowski Česká republika 3
52. Jason Martinez USA 2
52. Mahdi Parvani Írán 2
52. Keith Lanier USA 2
52. Ramone Haye Kanada 2
52. Mathias Hald Hasen Dánsko 2
52. Paul Vu Austrálie 2
52. Bikramjit Singh Indie 2
52. John Crisp USA 2
52. Jeffrey Vassaux Francie 2
61. Justin Freeman USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


European Pro 2020 - physique žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Dvořáková, Ferenčuková, Halby, Marinescu, Mohn, Ménage
2.Chacon Velazquez, Chatti, Ferenčuková, Frenkel, Henriquez, Marinescu, Spatarescu
3.Bouchalová, Buhaneca, Campanudo, Perez

Ve physique žen závodilo patnáct profesionálek a hned tři do Španělska přicestovaly z České republiky. Z tria Ivana Dvořáková, Lenka Ferenčuková a Marie Bouchalová soutěž lépe vyšla prvním dvěma zmíněným závodnicím. Pózovaly totiž v prvním semifinálovém vyvolávání, přičemž se zdálo, že především Ivana Dvořáková má našlápnuto k výbornému výsledku! O vítězství od začátku bojovaly před soutěží mírně favorizovaná Francouzka Anne-Lorraine Mohn a její krajanka Barbara Ménage, která profi kartu získala na připojené amatérské soutěži.

Uspěla nakonec Anne-Lorraine, která tak dosáhla na své vůbec první vítězství v Manionově profesionální lize. Za zmíněnou stříbrnou medailistkou letošního Women's Physique International podle předpokladů druhé místo brala Barbara Ménage, ke třetí příčce se pak probojovala Dánka Modesta Halby. Hned za ní se už umístila Ivana Dvořáková, která si tak ze soutěže odváží opravdu vynikající výsledek. Lence Ferenčukové patří šestá příčka, Marie Bouchalová brala čtrnácté místo.


Výsledky European Pro 2020 - physique žen:

  1. Anne-Lorraine Mohn*
  2. Barbara Ménage*
  3. Modesta Halby
  4. Ivana Dvořáková
  5. Oana Marinescu
  6. Lenka Ferenčuková
  7. Mirea Henriquez
  8. Cristina Chatti
  9. Lena Frenkel
  10. Alejandra Chacon Velazquez
  11. Felicia Spatarescu
  12. Teresa Perez
  13. Viktorija Buhaneca
  14. Marie Bouchalová
  15. Helia Campanudo

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2020


Physique žen na European Pro 2020


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown k 11. říjnu:

jméno stát soutěž um.*
Penpraghai Tiangngok Thajsko Arizona Pro 2019 1.
Shanique Grant USA Olympia W. P. Showdown 2019 1.
Sarah Villegas USA Olympia W. P. Showdown 2019 2.
Natalia Abraham Coelho USA Olympia W. P. Showdown 2019 3.
Daniely Castilho Brazílie Olympia W. P. Showdown 2019 4.
Laura Pintado Chinchilla Španělsko Olympia W. P. Showdown 2019 5.
Victoria Myslik Kanada Ben Weider Natural Pro 2019 1.
Valentina Mishina Rusko Romania Muscle Fest Pro 2019 1.
Laura Richards USA Legion Sports Fest Pro 2019 1.
Brittany Watts USA Omaha Pro 2020 1.
Ivie Rhein USA Tampa Pro 2020 1.
Tanya Chartrand Kanada Optimum Classic Pro 2020 1.
Rachel Daniels USA New York Pro 2020 1.
Anne-Lorraine Mohn Francie European Pro 2020 1.
Barbara Ménage Francie European Pro 2020 2.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique žen - kvalifikační žebříček k 11. říjnu 2020:

p. jméno stát body
1. Margita Zámolová Česká republika 18
2. Trish Wood USA 17
3. Jeannie Feldman USA 16
4. Sherry Priami USA 12
5. Jennifer Taylor USA 10
6. Desunka Dawson USA 8
7. Modesta Halby Dánsko 7
8. Christina Bitner USA 6
8. Diana Schnaidt USA 6
10. Sonia Domingue Kanada 4
10. Lorraine Gonzalez USA 4
10. Ivana Dvořáková Česká republika 4
13. Liz Pottruff Kanada 3
13. Mirea Henriquez Nizozemsko 3
13. Ruiying Bian Čína 3
13. Yarelis Ramos Perez Portoriko 3
13. Oana Marinescu Španělsko 3
18. Toni West USA 2
18. Sarah Hayes USA 2
18. Jada Beverly USA 2
18. Luciana Esquilin USA 2
22. Leslie Gurr Kanada 1
22. Irene Tristante Španělsko 1
22. Antoinette Downie USA 1
22. Suzanne Davis USA 1
22. Daphney Carter USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


European Pro 2020 - physique mužů


Semifinálová vyvolávání:
1.Camps Angel, Croci, Degila, Djoudi, Lubamba, Miggiano, Rams
2.Biolo, Cavagnola, Diaoune, Juríček, Wildberger, Hector, Treichler
3.Dokhy, Kunz, Mazzolari, Mosti, Paturot, Romanov, Corniel
4.Andara, Autreau, Bessala, D'Onofrio, Gunčík, Leone, Lukas, Parisi, Borrego, Villatte

Physique mužů na profesionálních soutěžích patří k těm tradičně nejpočetněji obsazeným kategoriím a European Pro v tomto ohledu nebylo žádnou výjimkou. Poté, kdy startovní pole na poslední chvíli rozšířili úspěšní účastníci NPC Worldwide European Championships Luis Corniel a Marcel Treichler, se na pódiu tísnilo přes třicet borců! Český fanoušek s napětím vyhlížel zejména to, jak si v nabité konkurenci povedou Miroslav Juríček a mezi profíky debutující Sebastian Gunčík, jenž na European Pro poprvé zužitkoval profi kartu, kterou získal jako předloňský absolutní vítěz EVLS Prague Amateur.

Do prvního vyvolávání si rozhodčí nakonec vyžádali jiné závodníky, z nichž nejvíce poutal pozornost Francouz Youcef Djoudi, který v sedmičlenné řadě pózoval uprostřed. Pro Miroslava Juríčka přišla chvíle ve druhém a pro Sebastiana Gunčíka ve čtvrtém vyvolávání. Do top 5 se závodníci nakonec srovnali v pořadí Youcef Djoudi, Riccardo Croci, Dias Lubamba, Philippe Degila a Ramses Rams. Miroslav Juríček vybojoval jedenácté místo, Sebastian Gunčík se pak s dalšími šestnácti profíky dělí o šestnáctou příčku.


Výsledky European Pro 2020 - physique mužů:

  1. Youcef Djoudi*
  2. Riccardo Croci*
  3. Dias Lubamba*
  4. Philippe Degila
  5. Ramses Rams
  6. Andrea Miggiano
  7. Joaquim Camps Angel
  8. Marcel Treichler
  9. Luca Biolo
  10. Alessandro Cavagnola
  11. Miroslav Juríček
  12. Salimou Diaoune
  13. Eric Wildberger
  14. Hector
  15. Andrea Mosti
  16. Manny Andara
  16. Alexis Autreau
  16. Antony Bessala
  16. Ahmad Adel Dokhy
  16. Daniele D'Onofrio
  16. Sebastian Gunčík
  16. Hachemi Hemza
  16. Thomas Kunz
  16. Daniel Leone
  16. Benedikt Lukas
  16. David Mazzolari
  16. Maxime Parisi
  16. David Paturot
  16. Denis Romanov
  16. Alejandro Ruiz Borrego
  16. Maxime Villatte
  16. Luis Corniel

* kvalifikace na Olympia Men's Physique Showdown 2020


Physique mužů na European Pro 2020


Závodníci kvalifikovaní na Olympia Men's Physique Showdown 2020 k 11. říjnu:

jméno stát soutěž um.*
Khali Quartey USA San Antonio Pro 2019 1.
Long Wu Čína Musclecontest Vietnam Pro 2019 1.
Raymont Edmonds USA Olympia M. P. Showdown 2019 1.
Ryan Terry Velká Británie Asia Grand Prix Pro 2019 1.
Carlos DeOliveira USA Yamamoto Cup 2019 1.
Brandon Hendrickson USA Olympia M. P. Showdown 2018 1.
Ismael Martinez Dominguez Mexiko Monterrey Pro 2019 1.
Camaren Harris USA Kentucky Muscle Pro 2019 1.
Stan Morrison USA Titans Grand Prix 2019 1.
Corey Morris USA San Antonio Classic 2019 1.
Khalid Shewaiter Egypt NZ Pro 2019 1.
Aundre Benson USA Sacramento Pro 2019 1.
Andrei Lincan Velká Británie Romania Muscle Fest Pro 2019 1.
Kyron Holden USA Legion Sports Fest Pro 2019 1.
Bong Seok Choi Jižní Korea Japan Pro 2019 1.
Jeremy Potvin USA Tournament of Champions 2019 1.
Ryan John-Baptiste Velká Británie San Marino Pro 2019 1.
Fernando Chala Kolumbie Sheru Classic Colombia 2020 1.
Andre Ferguson USA Arnold Classic 2020 1.
George Brown USA Wasatch Warrior 2020 1.
Daniel Ammons USA Southeast Texas Pro 2020 1.
Rodrigue Chesnier Francie Optimum Classic Pro 2020 1.
Arya Saffaie USA New York Pro 2020 1.
Kim Min Su Jižní Korea Monsterzym Korea Pro 2020 1.
Bhuwan Chauhan Indie Border States Pro 2020 1.
Jason Huynh USA Battle In The Desert 2020 1.
Youcef Djoudi Francie European Pro 2020 1.
Riccardo Croci Itálie European Pro 2020 2.
Dias Lubamba Francie European Pro 2020 3.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - kvalifikační žebříček k 11. říjnu 2020:

p. jméno stát body
1. Rashaud Watson USA 19
2. Charjo Grant USA 15
3. Frank Worley USA 14
3. Steven Cao USA 14
5. Clarence Mcspadden USA 13
6. Anthony Gilkes USA 11
7. Antonio Smothers USA 10
8. Benquil Marigny USA 8
9. Diogo Montenegro Brazílie 7
9. Alexander Quimson USA 7
9. Luca Biolo Itálie 7
12. Ponpaisan Ruangsangpen Thajsko 6
12. Davide Mazzolari Itálie 6
12. Ramses Rams Španělsko 6
15. Greg Brant USA 5
15. Tran Tuan Anh Vietnam 5
15. Omid Eskandari Írán 5
15. Ondřej Kmošťák Česká republika 5
15. Felipe Franco Brazílie 5
15. Derrick Stevenson USA 5
15. Rodrick Clark USA 5
15. Sam Andrews Nový Zéland 5
15. Denis Romanov Rusko 5
15. Andrea Miggiano Itálie 5
15. Victor Ramirez Venezuela 5
15. Junho Lee Jižní Korea 5
27. Alex Segati Itálie 4
27. Sepehr Hajighorbani Írán 4
27. Mu Ying Zhai Čína 4
27. Will Sage USA 4
27. Maxime Parisi Francie 4
27. Michael Bell USA 4
27. Lee Ro Woon Jižní Korea 4
34. Decha Sangaree Thajsko 3
34. Nicolas Koeu USA 3
34. David Odom USA 3
34. Jared Thompson USA 3
34. Paco Hunain Saqib USA 3
34. Junaid Kaliwala Indie 3
34. Jonathan Bueno Španělsko 3
34. Miroslav Juríček Česká republika 3
34. Zheyu Zhang Čína 3
34. Diego Garcia Mexiko 3
34. Yujin Lee Jižní Korea 3
34. Myron Griffin USA 3
34. Philippe Degila Francie 3
47. Ahmed Shokry Egypt 2
47. Bader Almualim USA 2
47. Kola Ayeni USA 2
47. Alessandro Cavagnola Itálie 2
47. Michael Thomas USA 2
47. Brian Taylor USA 2
47. Viet Doan Austrálie 2
47. Maxime Villatte Francie 2
47. Carl Laguerre Haiti 2
47. Tommy Clark USA 2
47. Lee Geon Seung Jižní Korea 2
47. Aroldson Etienne USA 2
47. Justin Woodard USA 2
60. Torre Washington USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


European Pro 2020 - figure žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Ayra, Campbell, Gallego, Gayle, Iritano, Linhartová, Rago, Jerring
2.Cucchia, Garcia, Gorzynska, Prause, Sylvester, Thestrup, Tingle
3.Alvarez, Conte, EfosaIdahosa, Putziger, Skowronska

Ve všech pěti kategoriích, v nichž se během první poloviny European Pro závodilo, jsme měli alespoň jednoho svého zástupce. Ve figure žen v barvách České republiky nastoupila Gabriela Linhartová, která tak načla svou druhou sezónu v Manionově profesionální lize. Když spolu s dalšími sedmi závodnicemi dostala prostor v prvním semifinálovém vyvolávání, bylo navíc zřejmé, že jedenáctou příčku, která jí patřila při loňském profesionálním debutu na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro, tentokrát podstatným způsobem vylepší. A to tím spíše, že během prvního call outu dlouho pózovala na místě, které naznačovalo, že by mohla dosáhnout i na umístění v první pětici.


Finanční odměny:
1. místo3.000 $
2. místo1.500 $
3. místo800 $
4. místo500 $
5. místo200 $
celkově6.000 $

Právě pátá příčka Gabriele i nakonec patří, což v každém případě představuje parádní úspěch. Na třetím místě, které tentokrát už zajišťovalo postup na Figure Olympia, byla vyhlášena Američanka Brittany Campbell, která stejného výsledku dosáhla i před několika týdny na pro ni domácím New York Pro. Stříbro při svém prvním startu v konkurenci profesionálek vybojovala absolutní šampiónka připojeného NPC Worldwide European Championships Samantha Jerring a vítězství tentokrát brala Britka Rhea Gayle. Jednalo se pro ni přitom o její první triumf v Manionově profesionální lize.


Výsledky European Pro 2020 - figure žen:

  1. Rhea Gayle*
  2. Samantha Jerring*
  3. Brittany Campbell*
  4. Veronica Gallego
  5. Gabriela Linhartová
  6. Bahar Ayra
  7. Elena Rago
  8. Jennifer Iritano
  9. Hannah Prause
  10. Rahel Cucchia
  11. Frida Thestrup
  12. Maria Garcia
  13. Jayne Tingle
  14. Marta Gorzynska
  15. Megan Sylvester
  16. Maria Carmen Alvarez
  16. Flora Conte
  16. Thecla EfosaIdahosa
  16. Marina Putziger
  16. Joanna Skowronska

* kvalifikace na Figure Olympia 2020


Figure žen na European Pro 2020


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia k 11. říjnu:

jméno stát soutěž um.*
Cydney Gillon USA Arizona Pro 2019 1.
Latorya Watts USA Figure Olympia 2019 2.
Nadia Wyatt USA Figure Olympia 2019 3.
Jessica Reyes Padilla Portoriko Figure Olympia 2019 4.
Carly Starling-Horrell USA Figure Olympia 2019 5.
Asmaa Salimi Kanada Ben Weider Natural Pro 2019 1.
Martina Yabekova Kanada Border States Pro 2019 1.
Maryam Bamdad Kanada Romania Muscle Fest Pro 2019 1.
Julia Waring USA Legion Sports Fest Pro 2019 1.
Natalia Soltero Mexiko Figure International 2020 1.
Latoyia Farley USA Tampa Pro 2020 1.
Nicole Zenobia Graham USA Savannah Pro 2020 1.
An Da Jeong Jižní Korea Monsterzym Korea Pro 2020 1.
Rhea Gayle Velká Británie European Pro 2020 1.
Samantha Jerring Švédsko European Pro 2020 2.
Brittany Campbell USA European Pro 2020 3.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Figure žen - kvalifikační žebříček k 11. říjnu 2020:

p. jméno stát body
1. Anna Banks Polsko 17
2. Bojana Vasiljevic USA 14
3. Sandra Grajales Mexiko 13
4. Ashley Soto USA 8
5. Donya Jackson USA 7
6. Danielle Rose USA 6
6. Catherine Lavoie Kanada 6
8. Raquel Clarke USA 5
9. Belinda Hope USA 4
9. Frida Thestrup Dánsko 4
9. Wendy Fortino USA 4
9. Felisha Livezey USA 4
9. Yanghee Baek Jižní Korea 4
9. Veronica Gallego Španělsko 4
15. Sharon Brown Kanada 3
15. Shelace Shoemaker USA 3
15. Asher Prior Austrálie 3
15. Larhannah Robinson USA 3
15. Maria Luisa Baeza Diaz USA 3
15. Her Eun Jižní Korea 3
15. Gabriela Linhartová Česká republika 3
22. Anca Bergen Rumunsko 2
22. Maggie Watson USA 2
22. Dohee Kim Jižní Korea 2
25. Chelsea Larson USA 1
25. Osiris Trumpe USA 1
25. Barbara Kiss Velká Británie 1
25. Andrea Pollard USA 1
25. Silvia Henry USA 1
25. Theresa Dekker USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie