Reklama:

European Pro 2020
bez Mamdouha Elssbiaye!

14.444 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Tipovací soutěž
- European Pro 2020
Ve hře jsou ceny v hodnotě
přes 10.000 Kč!
Profesionální show v kulturistice a fitness European Pro, která je na programu tuto neděli ve španělském Alicante, se odehraje bez účasti Mamdouha Elssbiyae! Egyptský těžkotonážník, jemuž většina lidí neřekne jinak než "Big Ramy", byl přitom dosud považován za horkého favorita na vítězství v tradičně ostře sledované kulturistice mužů open. Možnost startovat na klání a bojovat zde o jedno ze tří přímých postupových míst na Mr. Olympia 2020 mu jen před několika málo hodinami vzal pozitivní test na SARS-CoV-2, tedy RNA koronavirus, který způsobuje onemocnění COVID-19.

Mamdouh Elssbiay při testu na SARS-CoV-2 (foto: Instagram.com/big_ramy)

Informaci, že se mu nemoc COVID-19 nevyhnula, šestatřicetiletý Elssbiay zveřejnil v noci na dnešek na svém oficiálním instagramovém účtu. "Rád bych učinil oficiální prohlášení, že jsem byl pozitivně testován na COVID-19. Proto nebudu moci tuto neděli závodit na European Pro. Chci popřát hodně štěstí všem závodníkům a pořadatelům soutěže, mým přátelům, Gianu Enricu Picovi a Emiliu Martinezovi. Jsem z této zprávy zdrcen, protože je to úplně mimo moji kontrolu a je to moje druhá příprava, která kvůli koronaviru přijde vniveč. Po zrušení Arnold Classic Australia jsem zůstal pět měsíců uvězněný v Dubaji a teď mi další velká šance ke kvalifikaci na Mr. Olympia zmizela před očima. Ale život jde dál, a jak se říká, show must go on. Kdyby šlo jen o mě, hned bych šel závodit. Mám trochu kašel, ale není to nic hrozného. Bylo by ode mě však nezodpovědné riskovat životy starších lidí. Takže svedu boj s tímhle malinkatým virem a vrátím se k tomu, co mám nejraději - ke kulturistice."

Mamdouh Elssbiay při účasti na EVLS Prague Pro 2016 (foto: Lukáš Machala, Ronnie.cz)

"Chci poděkovat všem na celém světě za to, že mě stále podporují. Jste více než jen fanoušci, jste rodina. Prosím, vezměte na vědomí, že přijmu veškerá preventivní opatření, abych tento virus na nikoho nepřenesl. Několik týdnů strávím v karanténě a vrátím se silnější a zdravější než předtím," uvedl "Big Ramy" na Instagramu. Mamdouhovi aktuálně za jeho umístění na březnovém severoamerickém Arnold Classic patří v kvalifikačním žebříčku na Mr. Olympia devět bodů, se kterými se s Anem Nguyenem dělí o poslední třetí postupové místo. V tuto chvíli je přitom pravděpodobné, že se po European Pro a Wings of Strength Chicago na postupové pozici neudrží. V takovém případě pro něj jedinou šancí pro účast na Mr. Olympia 2020 bude speciální pozvání od pořadatelů. Otázkou však je nejenom to, jak se u Elssbiaye bude nemoc dále vyvíjet, ale i to, zda by se mu podařilo dostat se po dvou týdnech v izolaci zpět do takové formy, aby mohl v prosinci na zmíněné vrcholné události sezóny konkurenceschopně závodit. Zda speciální pozvání dostane a jestli jej využije, tak ukážou až nadcházející týdny. Prozatím nezbývá než "Big Ramymu" popřát hodně zdraví a ať u něj u hladkého průběhu onemocnění zůstane.

Mamdouh Elssbiay při účasti na EVLS Prague Pro 2016 (foto: Lukáš Machala, Ronnie.cz)

I bez účasti Mamdouha Elssbiaye soutěž slibuje v kulturistice mužů open nabídnout mimořádně napínavou podívanou. K European Pro totiž z těžkotonážníků plánují nadále nastoupit Kille Kujala, Igor Illés, Dimitris Tripolitsiotis, Rafael Brandao, Marcelo Cruz, Lukáš Osladil, Slavoj Bednář, Milan Šádek, Marek Olejniczak, Andrea Muzi, Regan Grimes, Samson Dauda, Kuba Cielen, Marc Hector, Jamie Christian-Johal, James Hollingshead, Vladislav Sukhoruchko či Roberto Buonomo. Dá se navíc počítat s tím, že startovní pole na poslední chvíli rozšíří také některý z úspěšných účastníků připojené amatérské soutěže NPC Worldwide European Championships, na které se bude bojovat hned o několik profesionálních karet!

Na výsledky European Pro 2020 můžete právě teď sázet v tipovací soutěži.
Ve hře jsou ceny věnované společností Vigor v celkové hodnotě přes 10.000 Kč!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

09.10.17:02Marczus - Jsem zvedavy, jak dopadne Honza Turek.
09.10.15:4770mMyW!53 - malo se modlil k Allahovi a ten ho za to potrestal-1
09.10.15:30dzordn2 - Cedric vloni na podzim vyhrál dvě soutěže, na Olympii je t..
09.10.13:34Arnold Strong - A kdyz jsme u toho specialniho pozvání co dela Cedric ten..
09.10.10:05moab - Když už je řeč o pravidlech, neuvažuje se o změně pravidel..+2
09.10.08:51dzordn2 - Pravidla tipovačky na tohle myslí: 5) Pokud se některý ..
09.10.08:48Ronnie - S tím se v pravidlech tipovačky počítá, ono se to tu a tam..
09.10.08:29havlic - no to je opravdu škoda, i tak to budou hezký závody...poku..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie