Reklama:

Milan Šádek 10 dnů
před European Pro 2020

13.221 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Z European Pro 2020 se
na Olympia Weekend kvalifikuje 24 závodníků!

V dnešní hektické době si člověk často ani neuvědomuje, jak rychle čas ve skutečnosti letí. A když se pak náhodou přeci jenom na okamžik zastavíte a spočítáte si třeba to, že od první kulturistické soutěže Milana Šádka uplynulo už 6.411 dní, nebo chcete-li více než 17,5 roku, nestačíte se divit. V současnosti jednatřicetiletý závodník od svých prvních závodů, kterými se pro něj v roce 2003 stalo mistrovství republiky v kulturistice mladšího dorostu, ušel opravdu pořádný kus cesty.

Milan Šádek 10 dnů před European Pro 2020 (foto: Ondřej Čečetka)

V sezóně 2012 po letech úspěchů v dorosteneckých a juniorských kategoriích prokázal, že má na to, aby se mu ve světě velké kulturistiky dařilo i v kategorii mužů, když se probojoval do finále na mistrovství Evropy. O další dva roky později před domácím publikem dosáhl na vítězství v kulturistice mužů do 100 kg na Olympia Amateur Europe, skončil zde druhý v absolutce za Romanem Fritzem a díky tomu následně uspěl i při žádosti o profesionální kartu. Svou kariéru profíka Milan odstartoval v soutěžním ročníku 2015, kdy se představil v kulturistice mužů do 212 liber (96,2 kg) na EVLS Prague Pro, a připsal si ale také svůj první start v kulturistice mužů open, když v ní nastoupil k Europa Phoenix Pro. Doma měl ale mezi profíky přeci jenom ještě chvíli zůstat právě ve dvěstědvanáctce. V té se v sezóně 2017 v konkurenci zkušených amerických veteránů Craiga Richardsona a Trickyho Jacksona na Europa Charlotte Pro probojoval ke svému prvnímu profesionálnímu vítězství a několik měsíců nato se neztratil ani na pódiu Olympia 212 Showdown.

Milan Šádek 10 dnů před European Pro 2020 (foto: Ondřej Čečetka)

Bylo ale jasné, že při své výšce kolem 176 cm Milan patří mezi těžkotonážníky, k nimž se definitivně přesunul v roce 2018. Jeho sedmé místo v šestadvacetičlenném startovním poli New York Pro naznačilo, že s přestupem do kategorie open neprohloupil. A to obzvlášť, když za sebou nechal Lionela Beyekeho, Maxe Charlese, Akima Williamse, Brada Rowa nebo například Patricka Moora. Vloni se pak Milan Šádek výkonnostně zase o kus posunul, což se odrazilo i na jeho výsledcích. V kategorii bez rozdílů vah na New York Pro a Wings of Strength Yamamoto Nutrition Puerto Rico Pro dosáhl na umístění v první trojici a na poslední soutěži loňského kvalifikačního cyklu Wings of Strength Yamamoto Nutrition Tampa Pro závodil stále s teoretickou šancí na to, že by se díky umístění v kvalifikačním žebříčku mohl nominovat k účasti na Mr. Olympia. To se po náročné sezóně Milanovi v pořádně nabité konkurenci nakonec nepodařilo, a tak své úsilí brzy začal směřovat už k letošní sezóně.

Milan Šádek 10 dnů před European Pro 2020 (foto: Ondřej Čečetka)

V té mu, stejně jako mnoha dalším, jeho plány výrazným způsobem narušila pandemie COVID-19. Uzavřené posilovny a restrikce omezující cestování mu dlouho neumožňovaly jak přípravu v optimálních podmínkách, tak ani to, aby mohl za závody někam odletět. Jedinou šancí k boji o kvalifikaci na Mr. Olympia 2020, která mu zbyla, se tak pro něj stalo na 11. října plánované European Pro, které bude hostit španělské Alicante. Na soutěži budou v jeho kategorii tentokrát ve hře hned tři postupová místa na Olympii, ale zároveň platí, že probojovat se zde k medaili rozhodně nebude představovat snadný úkol. K závodům kromě Milana plánují nastoupit i Kille Kujala, Dimitris Tripolitsiotis, Mamdouh Elssbiay, Rafael Brandao, Marcelo Cruz, Lukáš Osladil, Slavoj Bednář, Igor Illés, Marek Olejniczak, Andrea Muzi, Regan Grimes, Samson Dauda, Kuba Cielen, Marc Hector, Jamie Christian-Johal či James Hollingshead a většina těchto borců si na kvalifikaci na Mr. Olympia před soutěží také brousí zuby. Šance vydobýt si ve Španělsku postup na zmíněný prosincový vrchol sezóny tu ale pro Milana Šádka určitě je a podobně jako Lukášovi Osladilovi a Slavojovi Bednářovi mu budeme držet palce, aby od rozhodčích dostal příležitost se o kvalifikaci na Mr. Olympia 2020 porvat. V jaké formě se Milan Šádek nacházel deset dnů před svým startem na European Pro, Vám přiblíží snímky, které najdete v textu článku. Autorem fotografií je Ondřej Čečetka.

Mimochodem, už příští pátek se můžete na Ronnie.cz těšit na další Milanův tréninkový videolog!

Milan Šádek 10 dnů před European Pro 2020

Na výsledky European Pro 2020 si budete moci vsadit v tipovací soutěži.


Foto:
Ondřej Čečetka


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.10.18:23amoresPE - Kludne aj u Igora môže vyjsť forma a zamiešať karty...+1
02.10.15:36deiw - Roelly tam nemá co dělat. Ten jede až na Olympii. Ramy, H..
02.10.12:30havlic - forma je fakt dobrá!..když vidím fotky ostatních,tak zatím..
02.10.12:26dzordn2 - Snad to nějak pořadatelé Olympie vymysleli, ale samozřejmě..
02.10.12:22ygg - Aspoň to bude pořádná soutěž ... konečně. Hlavně aby to by..
02.10.11:57ALKAPONE - Jsem zvědavej na souboj Regan vs Milan, pravděpodobně o 3...
02.10.10:57Mikuc - Mno, bude to mít sakra těžké! Sejde se tam tedy konkurence..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
PavelV (21:29) • Tam vznikla chyba v součtu, jak později interně vyšlo najevo. Pořadatel (EVLs) se mu om...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
1boris111 (20:28) • Slavojovi nikdo nebere to,že objemy a připravenosti na přední příčky má,ale stále si ne...
magazínLenka Červená - rozhovor po Mistrovst...
Noremorsedan (19:41) • Lenko, Jste naprosto neuvěřitelná! Úžasná, perfektní...prostě skvělá! Moc Vám fandím, a...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
Osiris- Lord of the Dead (18:36) • ale je na tebe trochu podobny
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
jari (18:20) • Ze všech soutěží, co Slavoj letos absolvoval vypadal v Rumunsku úplně nejlépe. Ty zpack...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra