Reklama:
Protein Whey Cream v akci 2000 g + 1000 g!
Vyzkoušejte příchutě slaný karamel, štrúdl a další! Více zde.

CrossFit Games 2020 - výsledky online fáze soutěže

3.968 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Vrcholné CrossFit Games 2020 opět mění svůj formát!
Dnešní článek navazuje na předchozí upoutávku a informace ohledně letošních Games, největší crossfitové soutěži vůbec. Předpokládám, že jste si ho otevřeli se záměrem zjistit, jak dopadlo online kolo. Kdo by si však přeci jen chtěl připomenout, co to ty Games vlastně jsou, můžete tady.

Celkem 30 atletů, soutěžilo se ve dvou dnech. Všichni bojovali s cílem dostat se do live finále, kam se podívá 5 nejlepších žen a 5 nejlepších mužů. Specifikem online kola bylo, že na každý WOD měli atleti daný den a přesné časové rozmezí, ve kterém ho museli odjet. Chcete vědět, jaké workouty na atlety čekaly? Čtěte dál.

Pátek

V pátek proběhly celkem 4 workouty, které byly připraveny pestře a měly prověřit připravenost atletů. První dva workouty se odehrávaly mezi devátou a dvanáctou hodinou dopolední, další dva pak mezi třetí a šestou odpolední. Všechny váhy jsou přepočítány z liber a zaokrouhleny.

Friendly Fran

  • 3 kola: 21 thrusterů (přední dřep s tlakem nad hlavu), 21 shybů s dotykem hrudníku hrazdy
  • hmotnost činky: ženy 38 kg, muži 52 kg

Úprava všem dobře známé Fran (21 - 15 - 9 thrusterů a shybů) potrápila atlety zvýšeným počtem opakování. Z žen se s tímto workoutem nejlépe poprala Tia-Clair Toomey s neskutečným časem 3:40 a z mužů Mathew Fraser, který vše stihl za 3:08.

1RM Front Squat

Druhý workout měl prověřit maximální sílu atletů. Během dvaceti minut měli za úkol najít tu největší váhu, se kterou dokážou provést přední dřep. Činka se brala ze stojanu. Jak už se od atletů z Games očekává, padala těžko uvěřitelná čísla. Ženskou kategorii ovládla opět Tia s výkonem 142 kg, mužskou kategorii vyhrál Griffin Roelle s výkonem 222 kg.

Damn Diane

  • 3 kola: 15 mrtvých tahů, 15 striktních kliků ve stojce s deficitem
  • hmotnost činky: ženy 93 kg, muži 143 kg

Páteční jízda pokračovala odpoledne, a to kombinací síly a gymnastiky. Ani do třetice se v ženské části nekonala změna pořadí, Tia zdolala workout v čase 2:28, tentokrát to ale neměla zadarmo, s časem 2:31 jí zdatně sekundovala Carol-Ann Reason-Thibault. K prvnímu místu u mužů se opět vrátil Mathew s časem 2:44.

1000 m veslování

Kilometr na vesle byl dalším odpoledním workoutem. První pozici okusil další muž, a to Roman Khrennikov s vítězným časem 2:48,9. U žen poprvé neskončila na první příčce Tia, ale s časem 3:15.8 Karin Freyová, což je závodnice ze Slovenska.

Těmito workouty byl první závodní den uzavřen a atleti se připravovali na to, co přinese sobota.

Sobota

Sobotnímu dni patřily už jen tři workouty. Oproti pátku to bylo o silovku méně, o to více běhu a gymnastiky.

Nasty Nancy

  • 5 kol: 500 m běh, 15 dřepů ve vzpažení, 15 angličáků s přeskokem osy čelem

Kondiční workout, jeden z nejdelších, které se na letošních Games představily. Atleti museli dobře zvážit své možnosti, nepřepálit začátek, udržet konstantní tempo a pokud možno zabrat v cíli. Do čela workoutu se nám poprvé postavila Katrin Tanja Davidsdottir, která vše zvládla v krásném čase 18:16. U mužů se stal vítězem opět Mathew, a to s časem 17:50.

Handstand Hold

Cíl tohoto WODu byl jasný - zůstat co nejdéle stát na rukou ve volném prostoru. Počítalo se 20 minut a každý atlet mohl během tohoto času provést tolik pokusů, kolik jen zvládl. U žen si připsala své další prvenství Katrin, která vydržela v pozici stojky přesně dvě minuty a 54 sekund, což je o dost více než nejlepší muž tohoto workoutu Noah Ohlsen s časem minuta a 37 sekund.

Awful Annie

  • 50 - 40 - 30 - 20 - 10 dvojskoků přes švihadlo a GHD sit-ups
  • 5 - 4 - 3 - 2 - 1 přemístění, hmotnost činky: ženy 84 kg, muži 125 kg

Annie je workout, ve kterém se jede 50 - 40 - 30 - 20 - 10 dvojskoků přes švihadlo a sit-ups. Tady byl přidán stroj GHD a po každé sérii těžší přemístění (cleany). U mužů si první příčku udržel s časem 8:46 Mathew, u žen se do čela vrátila s časem 8:01 Tia.

Sedm workoutů a je dobojováno. Hodnotilo se bodovým systémem - první místo ve WODu 100 bodů, druhé 96 bodů a další vždy o 4 (od třinácté pozice o 3) méně. Na závěr se sečetly body ze všech workoutů a zvítězil ten, kdo dosáhl nejvíce bodů. Na začátku bylo celkem 30 žen a 30 mužů, ze kterých po náročných dvou online dnech vzešli vítězové. Cílem bylo najít 5 nejlepších z každé kategorie, kterým tato fáze zajistila vstup do finále, které se uskuteční ve dnech 19. - 25. října v Kalifornii bez fanoušků a za zpřísněných covidových podmínek, ale naživo.

CrossFit Games 2020 - nejlepší závodníci online fáze soutěže
p. muži ženy
1. Mathew Fraser (USA) - 656 bodů Tia-Clair Tomey (Austrálie) - 615 bodů
2. Noah Ohlsen (USA) - 488 bodů Brooke Wells (USA) - 580 bodů
3. Justin Medeiros (USA) - 480 bodů Haley Adams (USA) - 497 bodů
4. Samuel Kwant (USA) - 449 bodů Katrin Tanja Davidsdottir (Island) - 490 bodů
5. Jeffrey Adler (Kanada) - 420 bodů Kari Pearce (USA) - 451 bodů

Celá akce byla zpřístupněna online videi, tak aby ji mohlo vidět co nejvíce fanoušků. Veškerá videa najdete na YouTube kanálu CrossFit Games. Osobně doporučuji zhlédnout také následující video. Jedná se o padesátiminutový sestřih toho, jak se s online fází poprali její vítězové Tia-Clair Toomey a Mathew Fraser.

Atmosféra letošních Games je bezpochyby jiná, ale ne horší. Je skvělé, že se do toho organizátoři pustili a soutěže se nevzdali. Už teď si zapište výše zmíněné datum a nenechte si ujít finále!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie