Reklama:

Gladiator Race Run (Český ráj) 2020 - reportáž a fotografie

3.331 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Rok se s rokem sešel a je tu cesta do ráje, do toho Českého ráje. Kdo nebyl nikdy v Českém ráji, tak by to měl určitě napravit. Krajina je opravdu krásná a člověka úplně osvěží a probudí jen to, že v ní vlastně je. Borovicové háje, louky, rybníky, řeky, skály… A když se tam pořádá závod, tak o to více důvodů se tam vypravit.

Musím se přiznat. Je mi to líto a docela se i stydím. Poprvé závod, na který jsem se nepřipravil. Sliby, chyby. Ze zaříkávadla "zítra začnu" se nakonec stalo to, že jsem se za tři měsíce před závodem byl akorát jednou proběhnout. A to jsem dal celých tři a půl kilometru. Silově jsem na tom byl o trošku lépe díky občasné návštěvě fitka, ale co si budeme povídat... Na trati si člověk většinou nadává, že do té přípravy nedal víc. Kdo to nezná, tak fakt kecá.

Tak jaký zatím je Váš rok 2020? Běháte, cvičíte, plavete, závodíte? Na jaře, kdy se většina sportovců začíná probouzet ze zimního spánku a vystrkovat nosy zpod peřiny s vidinou pohybu (nějaké to běháníčko), se objevilo pár netopýrů (prý netopýrů), kteří vlastně obrátili celý svět vzhůru nohama. Pro běžce a běhání to mohlo znamenat vlastně možnost víc trénovat, víc běhat. U mě to zafungovalo právě naopak. Asi to bude i změnou zaměstnání, ale hlavně asi tím, že jsem se nechal ukecat svou leností. Takže ve zkratce - příprava žádná. Měl jsem tedy možnost vyzkoušet překážkový závod jako opravdický začátečník. Žádná velká příprava, jen jedno běžecké ověření, že ještě mám plíce, a pár návštěv fitka. A to, co mě ve finále asi zachránilo, bylo, že s nástupem viru jsem nějak shodou náhod nastoupil na paleo. Takže krom toho, že mi bylo krásně, jsem i ztratil nějaký ten tukový polštář a byl tak o nějaké to kilčo lehčí.

Run je vlastně nejjednodušší varianta gladiátorského závodu. Takže nikdo nemusí mít strach, kdyby z toho měla náhodou být jen procházka. Naopak ti zdatnější to mohou využít jako možnost k tomu zkusit se na trati uhnat. Nasadit velké tempo a sáhnout si na dno (tím sprinterským způsobem). Z tohoto pohledu to závod splnil ukázkově.

Start byl do vody, kde byla první překážka, opičárna = monkey business. Zavěšené kruhy a houpání. Takže udržet na chvilku suché ruce byl základ, i když ne úplně nutný, občas ani suché ruce nestačí. Ne každý kruh byl stejný. Uprostřed byl menší a na konci zase širší. Naštěstí bylo povoleno stoupnout na hladinu (což je vlastně výhoda maximálně tak pro Ježíše). Kdo to nedal, dal si delší vodní procházku. Kdo to dal, tak ho čekaly lodičky. Ne ty dámské, ale kánoe. To byla docela sranda. Je vidět, že moc lidí zkušenosti s pádly nemá. Jakmile se vylezlo z vody, tak jste dostali do rukou kanystry s Francovkou a šup do kopečka. Naštěstí se Alpou šetřilo. Pak si závodníci mohli odpočinout na slackline a na kostkovém cukru (on to vlastně byl Colafit).

Překážky byly pěkně proloženy krátkými i delšími běžeckými úseky přes kopečky i skály, takže se závodníci stihli i občas zadýchat. Ručkovalo se po kládě, buď hladké obrácené "T", nebo kláda s kolíky, přelézal se kontejner, převracely se pneumatiky, čekala nás i horolezecká stěna. Ta mi přijde každým závodem těžší. Úchyty užší a dál od sebe. Buď je to pravda, nebo se s věkem zmenšuji.

Už jste někdy zkoušeli vylézt po "nežebříku"? Vlastně jen po hladké kládě? Pokud ne, tak tady jste si to mohli zkusit. Naštěstí bylo k dispozici i pomocné lano, po kterém jste se mohli vytáhnout nahoru.

Zábavný byl memory test. Jakmile jsem se dozvěděl svou kódovou kombinaci (pět babiček s Xaverem nevěděli, co je sedm plus = 5BX?7+), tak už mi hlavou neběželo nic jiného. Ani následující motání hlavy kolem kolíku mi naštěstí ten kód z hlavy nevyhodilo. Horší to málem bylo s obědem. Kdo by měl pocit, že se přehřál, se mohl zchladit v rybníce. Příležitostí k tomu bylo dost a krátká procházka to taky nebyla. A komu by byla ryba málo, mohl si zahrát na hada, co se plazí dlouhou trubkou.

Jednou z dalších opičáren bylo přeskákání přes nakloněné desky (à la Ninja Faktor) a přeskok z nich na boxovací pytel. Překážka na pohled docela strašila, ale naštěstí pytle mokré nebyly, tak se na ně dalo přeskočit vcelku dobře a člověk hned nesklouzl do bahna pod ním. Rocky by z této překážky měl určitě radost. Následovalo ručkování se dvěma kruhy v rukou přes různě zohýbané tyče. To byla zábava. Pokud z Vás někdo byl v Čestlicích (vy víte kde), tak tam to mají taky, jen tedy nad vodou a bez kruhů (a bez bláta a lanek... teda sakra, mají to tam vlastně?).

K závěru se opět přihlásila o slova alpička v podobě naplněných kanystrů nebo prázdných barelů. Volba tady byla jednoduchá. Krátké ruce = kanystr, dlouhé ruce = barel. Předposlední překážkou byl vodní workout. S pěkně mokrýma rukama "přetricepsovat" bradla a pak si dát ručkování po áčkovém žebříku.

Finále byla Corny. Divácky atraktivní podlézání a přelézání klád, které postupně stoupají vzhůru. Po tom, co člověk vyleze z vody celý mokrý a kluzký, tak je to vážně makačka se na holých kládách udržet. Navíc na sobě nemáte jen vodu, ale i bláto a písek, a jakmile se zuby, nehty, stehny, lýtky, břichem, zády držíte, tak vám to zároveň dělá parádní peeling. Po peelingu už čekala medaile, oddech, banán a úžasný pocit, že to člověk přežil.

Závěr

Pokud to mám shrnout z pohledu nováčka či začátečníka, tak závod byl parádní. Prostředí nikdo snad zpochybňovat nebude, krásně bylo, sluníčko svítilo, voda byla teplá a bahno bylo plné minerálů. Gladiator nezklamal. Zázemí bylo dostatečně vybaveno a bylo se jak kde vy*akat, tak najíst, umýt se i odložit si kufry.

Délka tratě nebyla závratná, a i když jsem se na delších úsecích trochu zadýchal, tak změnou tempa se to dalo krásně vyrovnat. Překážky byly náročnější na horní polovinu těla, ale s tím se musí počítat. Jakmile má člověk někam vytáhnout sám sebe, tak vždycky ruce trochu zabrečí. Pokud se chcete připravit na příští závod s minimem námahy, tak se zbavte tukových polštářů. Hnedka budete mít lehčí krok.

Takže pěkně trénovat, žádné výmluvy a třeba, když to situace dovolí, se uvidíme v Praze na říjnovém závodě.


Gladiator Race (Český ráj) 2020 - nejrychlejší závodníci do 29 let
p. muži ženy
Open
1. Milan Průša - 0:27:32,98 Anna Pavelková - 0:33:57,95
2. Marek Štěpnička - 0:31:41,85 Adéla Červená - 0:39:06,95
3. Václav Buben - 0:31:46,07 Veronika Varcholová - 0:39:55,13
Race
1. Josef Babák - 0:26:19,43 Lucie Badalíková - 0:30:55,89
2. Patrik Stupka - 0:26:40,53 Tereza Tocháčková - 0:34:26,36
3. Libor Lettl - 0:27:46,15 Petra Sotonová - 0:40:06,47

Gladiator Race (Český ráj) 2020 - nejrychlejší čtyřčlenné týmy
p. závodníci tým čas
Open
1. Pavlína Příhodová, Martin Brixí, Michal Ryba, Vojtěch Helcl Nějak to dopadne 0:41:46,73
2. Hynek Bartoníček, Petr Šatara, Přemysl Bartoníček, Jaroslav Oswald Drobečci 1:01:05,38
3. Lenka Srbová, Miroslav Srba, Alice Cingrošová, Jiří Neužil Osmička 1:03:20,30
Race
1. Lukáš Mach, Tomáš Kecina, Vojtěch Melcl, Václav Mikyska Na poslední chvíli 0:31:19,09
2. Pavel Svoboda, Petr Pluhař, Oldrich Merenus, David Novák Ti Druzí cz 0:31:29,64
3. Jaroslav Valášek, Tomáš Dušek, Jan Trousil, Petr Pohořalý Švábi.cz 0:36:58,98

Gladiator Race (Český ráj) 2020 - nejrychlejší smíšené týmy
p. závodníci tým čas
Open
1. Roman Procházka, PetraZemčíková Blue Dogs Team 0:38:52,33
2. Tomáš Kučera, Klára Hervertová Čapsrdíčka 0:40:15,57
3. Monika Švarcová, Michal Štěpánek Bobešci 0:41:34,56
Race
1. Michal Ždímal, Klára Hervertová Ždimiators & Hammer OCR 0:32:16,62
2. Tomáš Kodydek, Lucie Badalíková #gladiatorraceteam 0:34:24,08
3. Lukáš Veselý, Lenka Hanousková Veselé #GRT 0:34:25,94

Kompletní výsledky najdete zde.


Gladiator Race Run (Český ráj) 2020 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Milan Šádek (07/...
ygg (11:03) • Fakt je ten, že tohle prostě není atletika a spol., kde čísla hovoří jasně a vyloženě t...
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (07/...
Nasser (08:08) • Paulie02: není pravda, že chci závodit na méně obsazených soutěžích. Chci soutěžit tam,...
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (07/...
Paulie02 (02:00) • Já jsem pochopil dobře co jsi říkal. Pouštěl jsem si tu pasáž raději 3x :) Tak jinak....
magazínJ&M podcast: Zhodnocení soutěže Wings of Strength Chicago 2021
Zodiak411 (15:40) • Ve physique je limit výškový (u amatérů). Váhové kategorie tam nejsou.
magazínJ&M podcast: Zhodnocení soutěže Wings of Strength Chicago 2021
9027 (12:12) • Tak ono by stačilo posunout váhové limity, např. na mou výšku 6`1 je váhový limit v cla...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie