Reklama:

California Pro 2020:
výsledky a fotografie

14.571 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Nebýt pandemie COVID-19, proběhl by v sobotu 12. září v americkém Las Vegas finálový večer šestapadesátého ročníku Mr. Olympia. To, co se v uplynulých měsících stalo ve světe, ale dalo letošní sezóně v profesionálním bodybuildingu poněkud jiný směr. Olympia Weekend byl přeplánován až na druhou polovinu prosince a shoda mnoha okolností, sovisejících ale opět s pandemií, vedla k tomu, že se v Las Vegas v noci na dnešek odehrál letošní ročník California Pro. Stejně jako v předchozích letech se i tentokrát jednalo výhradně o klání borců nastupujících v kulturistice mužů open, kteří zde bojovali o jedno přímé postupové místo na už vzpomínanou Olympii, určené vítězi, ale také o body do kvalifikačního žebříčku. Ty si měli jako obvykle rozdělit další členové první pětice.

New York Pro 2020: výsledky a fotografie

S ohledem na termínovou blízkost obou soutěží se dalo očekávat, že se na California Pro představí také část startovního pole nedávného New York Pro, a tak tomu nakonec i bylo. V týdnu se sice nějakou dobu vznášel otazník nad účastí masivního Egypťana Hassana Mostafy, který musel být krátce hospitalizován s abscesem, jenž se mu vytvořil v souvislosti s jeho problémy s hemoroidy, ale přes drobný chirurgický zákrok, který musel podstoupit, dostal od lékařů pro start na závodech zelenou. Kromě něj z účastníků New York Pro do bojů na pódiu zasáhli třeba také Max Charles, Patrick Moore nebo Antoine Vaillant a to už je čtveřice, která by v případě nouze sama dokázala udělat celou soutěž. Nic takového ale nebylo potřeba. Startovní pole doplnili totiž ještě An Nguyen, Ronald Gordon a účastník loňské Olympie Mohamed Shaaban, což jsou kulturisté, kteří také nepředstavují žádné nazdárky. Navíc tu bylo ještě dalších devět těžkotonážníků, u kterých se čekalo na to, zda bude v jejich silách někoho ze zmíněné silné sedmičky překvapit.

Kulturistika mužů open na California Pro 2020 (foto: Instagram.com/musclecontest)

Už první semifinálové vyvolávání přitom ukázalo, že se na soutěži několika nečekaných výsledků dočkáme. Do prvního semifinálového vyvolávání se na úkor Hassana dostal robustní Kanaďan Joe Seeman a zdálo se, že v boji o vítězství si to rozdají Max Charles s Antoinem Vaillantem! Zatímco Max před soutěží určitě patřil k favoritům, u Antoina se boj o první místo čekal už o něco méně. Vždyť na New York Pro minulou sobotu skončil až sedmý! Vaillant ale do puntíku splnil, co si s trenérem Dorianem Hamiltonem před účastí na California Pro naplánovali, a to nabídnout rozhodčím plnější vzhled svalů, než tomu bylo před týdnem. Proti svému dnešnímu největšímu soupeři se prezentoval lepší celkovou elegancí, znatelně mohutnějšími kvadricepsy a na pódiu působil sebevědomějším dojmem. Pro to, aby rozhodčí vybrali za šampióna Maxe, hrálo naopak to, že svého konkurenta o něco překonal svalovým rozvojem horní poloviny těla.

Kulturistika mužů open na California Pro 2020 (foto: Instagram.com/musclecontest)

Porota v žádném případě neměla snadnou práci, když šampióna vybírala ze dvou závodníků disponujících zcela odlišným typem postavy. Nakonec u ní ale jednoznačným způsobem zvítězil Antoine Vaillant, který tak bez diskuse dosáhl svého dosud nejlepšího výsledku mezi profesionály. Třiatřicetiletému závodníkovi nelze jeho dnešní umístění a jeho první kvalifikaci na Mr. Olympia nepřát. Nejenom, že disponuje líbivým typem postavy a umí se na pódiu výborně prodat, ale na cestě za svým premiérovým vítězstvím v profesionální lize IFBB Jima Maniona toho musel opravdu hodně překonat. Dlouho se potýkal s drogovou závislostí, a když jeho život začal konečně nabírat správný směr a na Toronto Pro Supershow 2018 zaznamenal do té doby i svůj největší kulturistický úspěch, přišlo zranění bicepsu a operace. Žádnou procházku růžovou zahradou pro něj nepředstavovala ani letošní sezóna poznamenaná pandemií. Závodit zamýšlel už v dubnu, ale s tím, jak se soutěže rušily, mu nezbylo než své plány postupně upravovat. Ale to už je na druhou stranu něco, s čím se v tomto roce musela vyrovnat i řada jeho dnešních soupeřů. Právě jeho vzpomínané osobní problémy mimochodem mohou za to, že ačkoliv 183 cm vysoký Antoine profi kartu vlastní už od absolutního triumfu na mistrovství Kanady 2012, na California Pro si připsal teprve svůj pátý profesionální start.

Speciální a velké poděkování patří mému trenéru Dorianu Hamiltonovi za to, že mi pomohl k tomuto vítězství. Nebýt něj, nikdy bych tohoto všeho nebyl schopen dosáhnout. Podle mého názoru jde o toho vůbec nejlepšího trenéra. Došli jsme od sedmého místa k prvnímu za jediný týden a všechno, co jsem udělal, bylo, že jsem poslouchal, co mi řekl, a dal do toho sto procent. Já byl prostě stroj a on fungoval jako mozek, který vše, co jsme dělali, řídil. Vzali jsme si k srdci konstruktivní kritiku Tylera Maniona a dostalo se mi rad od Flexe Wheelera, který mi před dvěma dny pomohl s pózingem. Za to patří zvláštní poděkování i jemu!
Antoine Vaillant po vítězství na California Pro 2020


Kdo je Tyler Manion, jehož konstruktivní kritiku si Antoine Vaillant vzal před soutěží k srdci?
Tyler Manion je vnukem Jima Maniona, prezidenta profesionální ligy IFBB, NPC a NPC Worldwide. Je považován za Jimova nástupce, zkušenosti od něj přebírá už osm let a vloni byl jmenován víceprezidentem zmíněných organizací. V profesionální lize IFBB od roku 2018 působí také v roli hlavního rozhodčího.

Není pochyb o tom, že Max Charles bude ze druhého místa, které mu nakonec patří, zklamaný. S lepším výsledkem počítal jak na New York Pro, tak tentokrát. Ale přes veškerou jeho mohutnost a svalovou hustotu u něj všechno do sebe nezapadá tak dobře jako třeba právě u Antoina. Že podlehl závodníkovi s o něco kompletnější postavou, soupeři s o trochu hezčími tvary nebo lepší separací kvadricepsů, se mu nestalo poprvé. Stříbro z California Pro pro tohoto svěřence trenéra Miloše Šarčeva znamená zápis dalších čtyř bodů do kvalifikačního žebříčku. V něm se Charles nově dostal do čela, když o jeden bod předstihl dosud vedoucího Lukáše Osladila. Třetí místo vybojoval dobrou stavbou těla a plnými, oblými svaly disponující An Ngyuen, který už vloni na podzim prokázal, že prožívá dost možná nejlepší etapu své profesionální kariéry. Jeho výsledky z Monsterzym Pro a Japan Pro v tomto ohledu ostatně mluví za vše. S nepříliš oblíbenou čtvrtou příčkou se tentokrát musel spokojit Patrick Moore, jenž k soutěži nastupoval v roli loňského šampióna. Aby na obhajobu vítězství z roku 2019 mohl pomýšlet, musel by ale být v dnešní konkurenci přeci jenom o několik kilogramů mohutnější a zároveň by musel nabídnout větší dotaženost v zadních postojích.

Někdy se na soutěžích v bodybuildingu stává, že se i kulturista, kterého rozhodčí nevybrali do prvního semifinálového vyvolávání, v dalším průběhu prejudgingu dokáže posunout na vyšší pozici, než na jaké figuroval v jeho začátku. To na California Pro byl přesně případ mohutného Eddieho Bracamontese, který se ve výsledkové listině překvapivě vmáčkl i před Mohameda Shaabana, Joea Seemana a Hassana Mostafu. Poslední zmíněný závodník po jeho vzpomínaných zdravotních problémech z tohoto týdne ke California Pro nastoupil přeci jenom poněkud z formy a to pro něj znamenalo až osmé místo a výsledek, se kterým tento borec žijící dlouhodobě v Kuvajtu při své cestě do Ameriky určitě nepočítal. Platilo, že vyloženě slabého kulturistu byste ve startovním poli letošního California Pro nenašli a i poslední Maurice Burgess se nemá za co stydět. Kompletní výsledky soutěže, fotografie a seznam jmen závodníků kvalifikovaných na Mr. Olympia 2020 k 12. září Vám nabízíme níže.


Výsledky California Pro 2020 - kulturistika mužů open:

  1. Antoine Vaillant*
  2. Max Charles
  3. An Nguyen
  4. Patrick Moore
  5. Eddie Bracamontes
  6. Mohamed Shaaban
  7. Joe Seeman
  8. Hassan Mostafa
  9. Dorian Haywood
  10. Stanislas DeLongeaux
  11. Ronald Gordon
  12. Errol Moore
  13. Camilo Diaz
  14. Jossue Plascencia
  15. Bola Ojex
  16. Maurice Burgess

* kvalifikace na Mr. Olympia 2020


Kulturistika mužů open na California Pro 2020

Více fotografií z California Pro 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2020 k 12. září:

jméno stát soutěž um.*
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2019 1.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2019 2.
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2019 3.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2019 4.
Roelly Winklaar Curacao Mr. Olympia 2019 5.
Phil Heath USA Mr. Olympia 2011 1.
Cedric McMillan USA Fit Parade Pro Grand Prix 2019 1.
Nathan De Asha Velká Británie Monsterzym Pro 2019 1.
Juan Morel USA Japan Pro 2019 1.
James "Flex" Lewis Velká Británie speciální pozvání --
Hunter Labrada USA Tampa Pro 2020 1.
Iain Valliere Kanada New York Pro 2020 1.
Antoine Vaillant Kanada California Pro 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů open - kvalifikační žebříček k 12. září 2020:

p. jméno stát body
1. Max Charles USA 11
2. Lukáš Osladil Česká republika 10
3. Mamdouh Elssbiay Egypt 9
3. An Nguyen USA 9
5. Regan Grimes Kanada 8
5. Steve Kuclo USA 8
5. Luis Rodriguez USA 8
8. Andrea Muzi Itálie 7
8. Sergio Oliva Jr. USA 7
8. Dwayne Walker USA 7
8. Jonathan Delarosa USA 7
12. Phillip Clahar USA 6
12. Hassan Mostafa Egypt 6
14. Vahid Baharlou Írán 5
14. Han Jin Choi Kanada 5
14. Ronald Gordon USA 5
17. Peter Boncardo Kanada 4
17. Cody Montgomery USA 4
19. Marek Olejniczak Polsko 2
19. Mohamed El Emam Rusko 2
19. Patrick Moore USA 2
22. Daniel Toth Maďarsko 1
22. James Hollingshead Velká Británie 1
22. Eddie Bracamontes USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Ron Avidan


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.Jméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 6 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLuboš Chládek a Petr Sedláček - tréni...
Zodiak411 (01:43) • Tento videolog mě potěšil. Luboše sleduju na instagramu a formy dělá neskutečné, takže...
magazínPavel Koukal: trénink hrudníku v příp...
Paulie02 (22:14) • Když točíte někoho nižšího, tak je lepší ho točit alespoň z roviny hrudníku. Tady jse...
magazínLukáš Osladil - trénink v detoxikační...
Tom23 (19:46) • THE GREATEST! TEN NEJLEŠÍ! Jsem zvědavej kolik let bude trvat než jeho rekord někdo pře...
magazínLukáš Osladil - trénink v detoxikační...
Quilty (16:55) • Jedinný kulturista,kterého na české scéně sleduji,má opravdu profesionální přístup srov...
magazínPavel Beran se v přípravě zranil
Quilty (16:47) • A nebo třeba Dorian,když si tuším v 94 tém utrhl biceps a potom vyhrál Olympii a nebo s...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie