Reklama:

Vrcholné CrossFit Games 2020 opět mění svůj formát!

4.535 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Novinky v pravidlech soutěže CrossFit Games pro rok 2019
COVID-19 těžce poznamenal i prestižní CrossFit Games 2020
Kalendář soutěží CrossFitu pro rok 2020
CrossFit Games, nejznámější slovní spojení pro všechny atlety a fanoušky, něco jako olympiáda CrossFitu. Každý očekává, jak se crossfitová komunita popere s celosvětově ztíženou situací kvůli pandemii COVID-19 a v jaké podobě letošní Games proběhnou. Původní termín na přelomu července a srpna se zatím změnil na zářijový, o němž jsme informovali v posledním článku o akci, kdy nad celými Games stále visel jeden velký otazník. Od té doby se udála další významná změna, k níž Vám nyní přinášíme nejnovější informace.

Podstatné je, že Reebok CrossFit Games 2020 budou! Oznámil to generální ředitel Eric Roza. CrossFit je podle něj výzvou po všech stránkách, proto koronavirovou krizi přijal jako další z výzev a přemýšlel, v jaké podobě letošní Games představí, aby zachoval jejich úroveň a zároveň maximální bezpečí atletů. Vznikl tak dvoustupňový formát kombinující celosvětovou online fázi a komornější osobní finále. "Svět se potýká s bezprecedentní krizí," řekl sportovní ředitel Dave Castro. "Po rozsáhlých diskuzích se sportovci a odborníky v oblasti veřejného zdraví jsme se rozhodli, že tento formát je nejlepším způsobem, jak zachovat ducha a podstatu her a zároveň zajistit, aby mohli sportovci bezpečně a spravedlivě soutěžit o titul Fittest on Earth," dodal.

CrossFit Games 2020

- online od 18. září
- osobní finále 19. - 25. října - Kalifornie

Online soutěž proběhne v domovských zemích atletů od 18. září. Z celkem 30 mužů a 30 žen se odtud do finále v Kalifornii kvalifikuje 5 nejlepších z obou kategorií, celkem tedy 10 atletů. Finále proběhne 19. - 25. října za přísných bezpečnostních pravidel a bez diváků. Vše se samozřejmě může aktualizovat v reakci na současnou epidemiologickou situaci.

Veškeré informace, novinky a aktualizace dostupné ohledně Reebok CrossFit Games můžete sledovat na webové stránce nebo na události na Facebooku. Pro jednotlivé dny jsou vytvořeny také podudálosti. Organizátoři slibují také videa, streamování a informování o výsledcích, tak aby fanoušci alespoň v rámci možností nebyli o nic ochuzeni. Od nás se můžete těšit na reportáž z celých Games.


Slovníček pojmů

Pro ty, co tápou v tom, o čem mluvím, nabízím krátké přiblížení akce. CrossFit Games jsou největším a nejprestižnějším závodem v CrossFitu na světě. To nejvíc, kam se může atlet dostat. Nejlepší závodníci z celého světa bojují o titul Fittest on Earth, tedy nejvíce fit žena a muž na světě. Není vůbec snadné se do soutěže kvalifikovat, dostanou se tam opravdu jen TOP atleti z každé země. Abychom se lépe orientovali v systému, představím Vám čtyři důležité pojmy, které pomohou lepšímu pochopení závodu. Více rozepsané informace najdete v článku, na který odkazuji na začátku textu, zde je pouze stručný přehled.

  • Sanctionals - dříve známy jako Regionals, samostatně probíhající závody, které od společnosti CrossFit získaly možnost stát se kvalifikační soutěží pro postup na Games. Je jich několik po celém světě a vítěz postupuje rovnou na Games.

  • Open - 5 týdnů, 5 workoutů. Online kvalifikace, závodník fyzicky odcvičí v tělocvičně pod dozorem certifikovaného rozhodčího a výsledky posílá do afiliace. Druhou možností pro uznání výsledku je natočení celého workoutu a odeslání videa. O dodání kontrolního videa může být požádáno 5 nejlepších atletů z každé země a TOP 40 z celosvětového žebříčku.

  • Národní šampión - vítěz Open ve své zemi, postupuje na Games.

  • Games - nejprestižnější soutěž v CrossFitu.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPeptidy i SARM - vláda postavila mimo...
Zodiak411 (10:36) • Je to jako hydra, usekneš jednu hlavu a narostou tři další. Nicméně jen taková otázka d...
magazínPeptidy i SARM - vláda postavila mimo...
DrobecekVlada (09:47) • To co píšeš je spíš přání. To moje samozřejmě taky, realitu uvidíme v praxi. Upřímně př...
magazínPeptidy i SARM - vláda postavila mimo...
Zodiak411 (09:36) • Mluvit se o tom bude stejně. Jen se změní rétorika. Můj skromný odhad je něco ve stylu,...
magazínPeptidy i SARM - vláda postavila mimo...
DrobecekVlada (09:14) • Jenže už půjde o hodně hůř lhát `nemá to žádné vedlejší účinky` a také to přestanou pro...
magazínLaratt vs. Bjornsson - výsledek boxer...
Bucci (07:35) • To mě utvrzuje v tom, že při zápase s Eddiem to bude pěkná podívaná... na druhou stranu...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie