Reklama:
Protein Caffé Latte v akci 1+1!
Zbývá jen 57 ks za exkluzivní cenu! Více zde.

Attitude Challenge 2020 - reportáž

1.615 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Attitude Challenge 2020 - fotogalerie

Kvůli pandemii koronaviru bylo v letošním roce sportovních, a tedy i crossfitových akcí skutečně pomálu. Soutěž Attitude Challenge ovšem měla štěstí. Její organizátoři se nezalekli nejisté situace, aktuálně také neplatily žádné přísné shromažďovací restrikce, a tak se mohl v sobotu 5. září uskutečnit na malebném Tyršově koupaliště ve Dvoře Králové již šestý ročník závodu o nejzdatnějšího sportovce na poli atletiky, gymnastiky a olympijského vzpírání. Jako všechny předešlé ročníky, tak i tento pořádala tělocvična 24/7 Gym by Attitude v čele s Romanem Rulfem.

Právě Roman Rulf byl i tvůrcem soutěžních WODů, na kterých spolupracoval se zkušeným českým crossfitovým atletem a trenérem z CrossFit Hradec Králové Martinem Štěpánkem. Martin nejen, že pomáhal ladit soutěžní úkoly, ale na soutěži jakožto head judge měl pod palcem všechny rozhodčí a dohlížel na jejich přesné a férové rozhodování.

První workout byl jednoduše přímočarý, snadný na zapamatování. Uběhnout jednu míli, ve zbytku časového limitu pak uplavat co nejdelší vzdálenost. Stejně minimalisticky čistý byl i druhý soutěžní úkol - najít svou maximálku na tři dřepy s činkou nad hlavou. Zde nejlepší výkon podal Matouš Jerie, závodník kategorie RX, který třikrát dřepnul s činkou naloženou na 115 kg. Mezi ženami se projevila jako nejsilnější Tereza Lejčková, která svá tři opakování zvládla se 70 kg.

WOD 1
AMRAP 12 minut

 • 1 míle běh
 • plavání na maximální vzdálenost

WOD 2
3 reps max

 • overhead squat

Ve druhé polovině závodu začalo přituhovat. Při tónech songu Highway to hell si závodníci sdírali ruce při šplhu na laně, aby si vzápětí zbytek mozolů postrhávali na čince. Do toho pořadatel závodu Roman Rulf neklidně sledoval oblohu na střídačku s meteorologickým radarem. "Alespoň tuhle část s činkou, abychom stihli ještě za sucha," přál si. A to se mu splnilo. Hřmít začalo, až když vzali závodníci do rukou kettlebelly. Chvíli nato se udělala tma a na zem začaly dopadat první kapky, jako kdyby si déšť chtěl nejdřív jen lehce oťukat terén. V tuhle chvíli se podařilo dokončit workout právě nastoupenému heatu. Pak už to šlo ráz na ráz. Zvedl se vítr, který strhával listí z okolních stromů, a do toho husté provazce vody vytvořily bílou mlhu. "Počkáme 20 minut a uvidíme," zahlásil závodníkům Roman Rulf a pak už každý ve chvatu sbalil svých pět švestek a prchal do přilehlé restaurace.

WOD 3

 • 2 min rope climb
  1 min rest
 • 2 min thruster
  1 min rest
 • 2 min cluster

WOD 4
časový limit 10 minut

 • 30 single kettlebell deadlifts
 • 30 single kettlebell cleans
 • 30 single kettlebell shoulder to overheads
 • 30 box jump overs
 • 30 single kettlebell deadlifts
 • 30 single kettlebell cleans
 • 30 single kettlebell shoulder to overheads

Naštěstí, jak rychle bouřka přišla, tak i odešla, a tak si mohli zbývající závodníci vychutnat čtvrtý workout na soutěžní ploše zalité sluncem. Komu se ve Dvoře nejvíc dařilo a nejlépe prodal svou formu? Mezi muži v kategorii scaled svými výsledky nejvíc vynikl Prokop Homola, mezi ženami scaled excelovala Martina Hudáková, která vyhrála jistě s výrazným bodovým náskokem.

A co zkušenější a výkonnější kategorie RX? V ní hokejový útočník z Chicago Blackhawks David Kämpf dokázal, že umí nejen hokej, a s velkou převahou nechal za sebou i své crossfitové soupeře.

Mezi ženami RX kategorie zvítězila Tereza Lejčková, která se CrossFitu věnuje 2 roky a do Dvora na Attitude Challenge dorazila poprvé. Velké ambice dle svých slov před závodem neměla. "Jela jsem na závod po dovolené, a tak jsem si ho chtěla spíš užít a příliš jsem neočekávala. Nervózní jsem začala být až ve chvíli, kdy jsem se začala chytat prvních příček," říká mladá závodnice se smíchem. K soutěžním workoutům pak dodává: "Nejvíce bolela třetí část třetího workoutu - 2 minuty a maximální počet clusters, což po 2 minutách šplhu a 2 minutách thrusterů opravdu nebylo vůbec lehké." A jaký workout vítězce nejvíce sedl? "Na první pohled se mi dvakrát nelíbilo nic z toho, co bylo na papírech napsáno, ale nakonec se mi nejvíc podařila silová část - najít svoji maximálku na 3 opakování OHS, kdy jsem zvládla 70 kg a tím i workout vyhrála." Ovšem Tereza nevyhrála jen jeden workout, ale konzistentně kvalitními výkony ve všech WODech vybojovala i celkové prvenství.

A je to. Šestý ročník Attitude Challenge je úspěšně minulostí. "Děkujeme za super zvládnuté závody! Pěkné workouty a hladká organizace zvládla i deštík. Judges skvělý přístup a skvělá atmosféra, jak je zvykem," pochvaluje si jeden z účastníků na Facebooku. Ano, skvělá atmosféra je to, v čem závod ve Dvoře Králové opravdu vyniká. A tak už se všichni těšíme na další ročník!


Nejlepší atleti soutěže Attitude Challenge 2020

kategorie RX
pořadí muži ženy
1. David Kämpf Tereza Lejčková
2. Matouš Jerie Andrea Skolková
3. Karel Ticháček Monika Machalová

kategorie scaled
pořadí muži ženy
1. Petr Homola Martina Hudáková
2. Petr Ondříšek Martina Holubová
3. Petr Škála Magdaléna PavelkováLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra