Reklama:

Gladiator Race (Josefov) 2020 - reportáž

2.239 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Závod, který probíhal 28. - 29. srpna v historickém centru Josefova, byl nezapomenutelným zážitkem pro každého účastníka. Běžel se jak denní, tak noční závod, a samozřejmě svůj prostor dostaly i děti. Zaměřím se na denní závod, který jsem sama zaběhla. Trasa byla necelých 8 km a na trati jsme mohli potkat více překážek, než jsme byli doposud zvyklí (celkem 34), plus čekaly i další nové, například twister a captain Hook.

Centrum závodu bylo přímo u startu i cíle, díky tomuto kroku se dostalo velké podpory od fanoušků a myslím, že pro závodníky to bylo zajímavější. Start byl opět intervalový, tentokrát jsem vybíhala spíše ze zadních pozic race kategorie. Hned na začátku čekalo pěkné kombo překážek za sebou, pneu pyramida, monkey business s možností fast line a Corny, poté balanc v podobě gibbon slacklines a pokračovalo se dál do pevnosti. Celá trasa vedla v okolí pevnosti, častokrát se běželo v temných chodbách, byl zde dokonce úsek, který se běžel celý potmě jen při svíčkách, ten se mi velmi líbil. Nezapomnělo se ani na vodu. První kilometry jsme běželi hlavně v okolí pevnosti, kde bylo umístěno pár překážek, až asi za půlkou jsme vyběhli mimo pevnost a následovalo brodění v řece, které nebylo nejkratší. Poté se trať vracela zpátky do pevnosti k centru závodu, kde byly opět těžší překážky za sebou. Závěrečná série překážek byla výživná - nošení barelů, kolovrátek nebo rybí schůdky, Work4out, AIX a závěrečná skate stěna jako zlatý hřeb závodu, před cílem ještě malý kontejner s vodou a krátká rovinka do cíle. To vše se vtěsnalo do 300 metrů!

Závod hodnotím jako více běžecký, jelikož samotné překážky nebyly tak těžké a ty silovější měly možnosti fast a slow, balanční překážky a lezecké stěny měly možnost retry, což byla novinka a krok vpřed! Naštěstí večerní průtrž neudělala velké škody, a tak závod proběhl vcelku bez problémů, ani trať nebyla moc rozbitá. Prostředí závodu bylo neskutečné! Pevnost Josefov v závodním provedení určitě stojí za to.

Jediné, co mi bylo nepříjemné, byla neohleduplnost a neochota některých uhýbat na překážkách rychlejším, i já jsem dokázala uhnout, tak proč ne ostatní? Dále překážka up & over, která nebyla dostatečně široká. Lidé se zde různě kopali, ani já jsem se nevyhnula incidentu a odnesla si odsud šrám.

Před organizátory a všemi dobrovolníky smekám, protože to byl velmi povedený závod, a doufám, že do budoucna nás čeká i více překážek na trati. Pevnost Josefov byla dobyta a já si odvážím 1. místo v kategorii race, které je mi po noční směně velkou odměnou!

Na závěr Vám všem doporučím tento závod na příští rok zařadit do svého kalendáře, protože vážně bude stát za to!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínOlympia 212 Showdown 2020 bez Keona P...
LeToucan (21:34) • Velká škoda, proporce z říše snů.
magazínMel Chancey: "Mike Matarazzo bojuje o...
tomášekp (22:35) • Zrovna Agel je fakt odbornost sama. Zavádí se stent, BYPASS se našívá, a nejprve perife...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
deiw (11:41) • Popravdě minulý rok Cedric byl podobný případ. Měl dost bodů ještě z konce roku 2018 (p...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
decarabas (09:06) • No neviem, nie je prvy ani posledny, ktory dostal zvlastne pozvanie. Nic na tom nevidim...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
havlic (08:35) • ...no a věřím, že vyhraje...protože `chudáček malý` měl Covid, tak mu to dáme, zaslouž...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra