Reklama:

Gladiator Race Run (Pardubice) 2020 - reportáž a fotografie

2.240 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Dne 9. srpna se v pardubickém parku Na Špici v rámci akce Sportovní park Pardubice 2020 konal další závod Gladiator Race, tentokrát v provedení Run. Formát Run znamenal kratší vzdálenost a lehčí variace překážek. Trať měřila 4,5 km a překážek na trati bylo krásných 25. Pojďme se na celou akci podívat z mého závodního pohledu.

Už předem jsem věděla, že to bude hodně běžecký závod, což není moje parketa, jsem spíše překážkový typ. Vracela jsem se ve čtvrtek z náročné aktivní dovolené, a tak jsem v sobotu cítila pěkné tuhé nohy. Nezbývalo nic jiného než je pořádně před startem mobilizovat a rozhýbat, takže poctivé rozběhání a dynamické rozcvičení! Běžela jsem asi 20. v pořadí, takže jsem jen tak tak stihla start kvůli strasti s čelenkou, pro kterou jsem se musela vracet do úschovny, protože byla povinná.

Došla jsem na start, rovnou se čipla a běžela vstříc dobrodružství. První série překážek byla hned u startu, a to přehazování pneu, poté oblíbená AIX stěna a následně work4out. Ani jedna z překážek mě nezarazila, a tak jsem pokračovala dál a natahovala jsem krok, protože mi bylo jasné, že to musím tlačit, co půjde. Po pár metrech se nabíhalo do potoka, ze kterého se pak vylezlo ven k nošení barelu a překážce up and over, kde jsem měla velké štěstí a musela čekat, až mi fotograf uvolní jediný volný kůl a paní nahoře, co měla strach z výšek, se dostane do bezpečné pozice, aby mě neskopla, nebo já ji.

Úspěšně jsem se drala nahoru, ale zde přišel problém. Paní se zasekla a já musela přes okraj s vlajkou tahat nohu pěkně nahoru, abych se paní vyhnula. No, řeknu Vám, bylo to pěkné drama, ale zvládla jsem to, seskočila a běžela dál. Přišel další spíše běžecký úsek s podlézáním, prolézáním vody a následnou rovinkou u řeky, kde byla zastávka u paddleboardů, které mě fakt bavily! Musela se obeplout bójka na řece. Skočila jsem na prkno a valila kraulové ruce, co to šlo. Po výlezu opět krátká rovinka na slunci, které fakt pražilo. Naštěstí na konci nás čekalo přeplavání řeky. To byla pořádná úleva. Na nic jsem nečekala a skočila do vody!

Následně se probíhalo parkem k zámku, kde už čekaly další zajímavé překážky, například síť a následné přeručkování konstrukce zespodu, po další běžecké pasáži čekal pytel Niceboy a stěna Colafit Extrastrong, kde byl zesílen rohový chyt, takže žádný problém nenastal. Poté se běželo zpátky kolem zámku jen směrem k cíli, po cestě ještě čekalo nošení barelů a překonání stěny. Poslední kilometr už byl vážně úmorný, hlavně kvůli vražednému tempu okolo 4:15 na kilometr a pražícímu slunci.

Poslední koupačka před cílem byla fakt osvěžující. Byly zde plastové kostky na vodě Green Planet, které se musely přejít, a následně skočit do vody a doplavat k molu. Zde jsem se nějak zamotala do provazů a nemohla se dostat nahoru. Když se mi podařilo jak lachtanovi dostat na břeh, čekal už jen kolovrátek. Dala jsem na pohodu fast line a běžela k závěrečným kruhům, kde jsem se dost zasekla. Čekala jsem na fast line, ze které jsem spadla, a nevěděla jsem, zda musím na handicap, a nebo můžu na slow line. Šla jsem tedy k handicapu a rozhodčí mě poslal, že můžu na slow line, která se skládala jen z kruhů, a ty jsem dala bez problémů. Na konci jsem ale nevěděla, kam jít na handicap za zdolání snazší verze. Nakonec se ten zmatek vyřešil, svůj nezmar jsem odběhla a vítězně proběhla obloukem cíle! Byl to vážně vysilující závod, zcela běžecký, a pražící slunko tomu dalo úplně jiný rozměr.

Vůbec jsem nečekala, že bych se mohla dostat tak vysoko, ale nakonec z toho bylo krásné absolutní 1. místo mezi ženami! Aby mi to nebylo líto, tak jsem si závod odběhla odpoledne ještě jednou jako doprovod a mohla jsem si tak užít více kochání na trati. Zde jsem již napravila svoji chybu na závěrečném ručkování, kde jsem dala fast line úplně v pohodě.

Následný ceremoniál a vítězná helma na hlavě byly skutečnou odměnou. Děkuji všem, kteří tam ten den byli, podpořili, udělali atmosféru a prostě mi udělali krásný den. Poděkování patří i organizátorům, kteří vše zvládli na jedničku a připravili skutečně zajímavý závod, i já jako neběžec jsem si jej moc užila. Díky!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínOlympia 212 Showdown 2020 bez Keona P...
LeToucan (21:34) • Velká škoda, proporce z říše snů.
magazínMel Chancey: "Mike Matarazzo bojuje o...
tomášekp (22:35) • Zrovna Agel je fakt odbornost sama. Zavádí se stent, BYPASS se našívá, a nejprve perife...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
deiw (11:41) • Popravdě minulý rok Cedric byl podobný případ. Měl dost bodů ještě z konce roku 2018 (p...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
decarabas (09:06) • No neviem, nie je prvy ani posledny, ktory dostal zvlastne pozvanie. Nic na tom nevidim...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
havlic (08:35) • ...no a věřím, že vyhraje...protože `chudáček malý` měl Covid, tak mu to dáme, zaslouž...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra