Reklama:

Radikální změna (27.): Hubenější nemusí znamenat hezčí ani zdravější

5.897 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Motivace

[Text: Karolína Prokešová] Jmenuji se Karolína, jsem maminka dvou dětí a je mi 28 let. Je pravdou, že jsem nikdy netrpěla obezitou, ale dvě těhotenství s vysokým nárůstem váhy (+- 24 kg), a ještě brzy po sobě, se na mém těle dost podepsaly. Necelý rok po druhém porodu jsem se rozhodla začít hýbat a měnit své stravovací návyky. Dříve jsem totiž hodně holdovala omáčkám, knedlíkům, bílému pečivu, polotovarům, slazeným minerálkám a přeslazené kávě i čaji. Začala jsem tedy zmenšovat porce a každý den cvičit převážně kardio podle YouTube. Mým cílem nebylo hubnout, protože jsem vážila 64 kg, což je k mé výšce 173 cm v pořádku, chtěla jsem jen zpevnit postavu, protože jsem nebyla pořádně zpevněná a na mém těle bylo mnohem více tuků jak svalů, ale protože jsem o tom nic nevěděla, zvolila jsem si špatnou cestu s minimem jídla a nadbytkem kardia. Jediné, co se měnilo, bylo číslo na váze. Pořád jsem nevypadala tak, jak jsem si přála. Bohužel jsem viděla jen to vystouplé břicho, ale už jsem neviděla, že mám ruce a nohy jako tyčky a nikde žádný zadek ani ženské tvary. Touto cestou jsem se dostala až na 53 kg na 173 cm. Kdokoliv mi v tu dobu říkal, že to přeháním, že vypadám jako anorektička či nezdravě, tak mi záviděl a já ho neposlouchala, ani jsem to na sobě neviděla.

Já to ale vše zjistila až v roce 2015 poté, co jsem se viděla na fotkách z dovolené s rodinou, kde jsem opravdu vypadala hrozně unaveně a nezdravě, a doteď si pamatuji, jak málo energie jsem v té době měla, jak protivná jsem byla i sama sobě nejen z přetěžování těla a nedostatku jídla, ale také protože jsem dřela a kýžené výsledky nikde, a to mě neskutečně demotivovalo.

Po tomto šoku z fotek jsem začala studovat, jak se dá přibrat na váze a vybudovat nějaké svalstvo, domů jsem si pořídila nakládací činky a spojila se s kamarádkou, která dělá trenérku na Slovensku a která mi pomohla ze začátku s technikou základních cviků, sestavila mi tréninkové plány pro mé domácí prostředí, vybavení i mé omezení. Dělala mi i psychickou podporu po internetu a podržela mě při těžkých začátcích. Cvičení mi nedělalo velké problémy, protože jsem se do činek a posilování zamilovala. Nejhorší však bylo se naučit více jíst a nebát se jakéhokoliv jídla. Musela jsem se ze začátku hodně přesvědčovat, že to jídlo dokážu sníst, že tolik jídla mé tělo potřebuje, apod. Protože předtím jsem nedokázala ujíst ani svůj bazální metabolismus, což bylo přes 1300 kcal. Jídlo jsem navyšovala postupně až na nějakých 2500 kcal a více.

A konečně se začalo dařit měnit mé tělo podle cílů. Jak ráda říkám, všechno zlé je pro něco dobré a tak to bylo i v mém případě. Díky této zkušenosti jsem se naučila dost o stravě, o cvičení, trpělivosti i co vše dokáže mé tělo se správným přístupem k jídlu i tréninkům i v domácím prostředí bez fitka.

Momentálně jsem zpátky na 64 kg jako na začátku, mám mnohem více energie i síly, jak fyzické, tak psychické, a dělám to, co mě naplňuje a baví. Snažím se co nejvíce pomáhat ostatním ženám na cestě za jejich vysněnou postavou a odvrátit je od stejné chyby, jako jsem udělala já kdysi. Dokonce už třetím rokem spolupracuji s neziskovou organizací z Ameriky No Excuse Mom, pod kterou vedu zdarma skupinové cvičení pro okolní maminky v naší obci, kde mají ženy možnost si zacvičit, popovídat si, najít si nové kamarádky a ode mne se dozvědět něco o vhodné stravě či pohybu.

Na závěr bych ráda řekla, že i když cesta není vždy jednoduchá a přímočará, stojí za to na ní vytrvat a jít si za svým cílem.

Budu ráda, když se připojíte k mé facebookové skupině Cvičení s Kájou, která je pouze pro ženy, zde najdete skupinu No Excuse Mom pro Českou a Slovenskou republiku a zde skupinu No Excuse Mom v mém okolí, tj. Olšany u Šumperka.

Podařil se Vám také podobně skvělý výsledek? Chtěli byste i Vy motivovat ostatní čtenáře a čtenářky? Neostýchejte se nám ozvat na redakce@ronnie.cz, budeme rádi! Ukažte, že i Vy jste to dokázali!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 40 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra