Reklama:

Spartan Race Beast (Białka Tatrzańska) 2020 - reportáž a fotografie

3.185 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

"Největší" hory, nejkrásnější trať, nejnabitější závodní pole… Polský Spartan Race naplnil předzvěst vrcholu CEU regionální série. Čtvrtý závod této série, Beast, měl nádhernou atmosféru, běžeckou euforii a úmorné vedro.

Spartan Beast je půlmaraton s cca 30 unikátními překážkami, které závodníky doslova vytlačí ze zóny pohodlí. Mám za sebou teprve tři Beasty a vždy si říkám, proč to dělám, proč se přihlašuju do pekla? Tento závod byl součástí Spartan Trifecta, já si však vybrala jen Beast. Přece jen už jsem jela čtyři závodní víkendy po sobě, na regeneraci nebylo mnoho času a už se mi ozývaly bolístky a bebíčka. Bez tejpů už snad ani nedokážu držet pohromadě. Ale to je jiná písnička, vraťme se k závodům.

Ať jsem koukala na mapu, jak jsem chtěla, furt jsem to měla z Prahy skoro 600 km. Domluvila jsem se s "blonďatým komandem", že vyrazím o den dřív, abych si po nehorázně vyhlížející štrece odpočinula alespoň půl dne před pro mě "nenáviděným" Beastem. Cestu za volantem jsem si krátila poslechem audioknihy Vytrvalost - Pozoruhodný život a doba Emila Zátopka od autora Ricka Broadbenta. Příběh mě vtáhl do nevšedního vzestupu, pádu a rehabilitace muže, který byl prohlášen za "největšího" běžce všech dob. Ani jsem se nevztekala nad všemi těmi uzavírkami, které jsem na cestě potkala, a hopla, byli jsme v Polsku. Hotel, odpočinek, dobré jídlo a lehký běh.

Reportáž jsem psala po doběhnutí Beastu s Monikou Andělovou. Jasně, že až při čekání na celkové vyhlášení regionální CEU série 2020. Sled trati jsme si kvůli náročnosti celého závodu moc nepamatovaly, jen víme, že tak 80 - 90 % bylo na přímém slunci a neustále jsme běhaly místními sjezdovkami nahoru a dolů.

Hory velehory - tenhle Beast bude bolet

Startovala jsem v půl deváté, holky z "blond komanda" startovaly 20 minut za mnou v dalších vlnách. Sluneční výheň nás sužovala už při rozbíhání, ve festivalce ani kousek stínu. Hned první pasáž od startovní čáry vedla ostře do svahu, takže se běželo sotva 100 metrů a pak jsme všichni přešli v pozvolnou chůzi. Avizovaných 21,5 km, cca 30 překážek a víc jak 1100 metrů převýšení v tom hicu přece jen vyžadovalo dobře hospodařit se silami. A s živinami.

Hercules hoist + multi rig

Tentokrát se polští pořadatelé nebáli vody, a tak se objevilo několikeré brodění vodou a i pro některé neoblíbené plazení v bahně. Další zajímavostí Beastu v Białce bylo zdvojení některých překážek. Třeba oštěp jsme všichni házeli dvakrát. Já opět ani jeden netrefila a u obou jsem si vystřihla krásných 30 angličáků - jak jinak než na rozpálené planině. Ani Monika neprolomila letošní smůlu a zaangličákovala si tam taky, a to hnedle dvakrát jako já.

Z vesty jsem ucucla poslední hlt vody, nesla jsem si s sebou v hydro vacích 1 litr, což bylo málo. Naštěstí pořadatelé nezanedbali pitný režim závodníků, po trati byl dostatek občerstvovaček s vodou a isotonickými nápoji. Po 10 km jsem se už i já zastavila u občerstvení, kde jsem hltala jeden doušek vody za druhým. Ona se ta voda snad odpařovala, ještě než jsem ji vypila.

Monkey bar

Hodně vtipné byly serpentiny, zamotané do hada, závodníci tak byli dlouhé desítky minut v kontaktu se závodníky před i za sebou. Toho jsme využili a všichni se hlasitě hecovali k lepšímu výkonu: "Arooooo!" Po serpentinách jsem přiběhla k sáňkám se závažím. Poprvé se mi sáňky nepodařilo vytáhnout, jako bych si vybrala vadný kus, co byl snad k té zemi přilepený. Nešťastně jsem se rozhlédla vedle sebe a i další holky se s tím praly. No jo, bylo vidět, že nám řádně naložili. Challenge vytáhnout je nahoru byla za mnou. Už jsem se radovala, ale vzápětí mě k zemi přitlouklo železné ouško, za které jsem vláčela sáňky dolů. Zápasila jsem s tím urputně, snad nikdy v životě mi tahle překážka nedělala problém. Ještě ke všemu jsem po dovlečení sáněk padla k zemi na čtyři a přemýšlela, jestli budu zvracet. Ztratila jsem tu minimálně 3 minuty, ale zvedla jsem se a běžela dál.

Byli jsme v nejvyšším bodě závodu, viděla jsem festivalku, slyšela bubny, ale trasa se stočila za roh do další sjezdovky - kdyby jen do jedné. Taky jste si říkali, proč nám to dělají? Proč musíme zase do dalšího kopce v té šílené výhni? Ještě než jsme vběhli do festivalky, čekal nás memory test, kde jsem ze sebe vychrlila jedno písmeno za druhým: "CLW74C!" Teda snad, už si prd pamatuju. Někde v polovině závodu mi ukázali na tabuli, co si mám pamatovat, a já si udělala pomůcku podle povídky "Cecilka leštila Volkswagen z roku 74, cajk". A nesmějte se, určitě si taky memory testy nějakým způsobem zapisujete do paměti. Celá šťastná, že jsem si heslo zapamatovala, jsem doběhla k jedné z posledních překážek, log flipu, se kterým jsem se potýkala už uplynulý víkend na Slovensku. Tentokrát už jsem se s ním tolik neprala. Kruhy, velké áčko a byla jsem v cíli. Chvilku jsem se bezmocně válela na zemi a snažila se do sebe dostat pár hltů vody, a pak už jsem si šla pro medaili a tričko. Mezitím doběhla Martina Pohořalá, která už před startem měla jasné prvenství v regionální CEU sérii ve své věkové kategorii 45 - 50 let. Ještě na mě přes plot zahalekala: "Chtělo se mi umřít!"

Log flip

Vidíte, audiokniha, kterou jsem poslouchala v autě, měla něco do sebe - vytrvalost! Pekelným Beastem jsem si zajistila celkové 2. místo v evropské regionální CEU sérii, a to ve své věkové kategorii 34 - 39 let. Nejlepší závodníky kategorie elite přikládám na grafice.

A jak jsme vlastně dopadly my v našem "blonďatém komandu"?

  • Monika "Monďa" Andělová - 2. místo v kategorii 50 - 54 let
  • Martina Pohořalá - 1. místo v kategorii 45 - 50 let
  • Ollie Roučková - 2. místo v kategorii 34 - 39 let

Večer nás čekalo slavnostní vyhlášení vítězů v jednotlivých kategoriích, neuvěřitelná atmosféra se linula celým večerem. Vyhlášení elitních kategorií žen i mužů předcházelo vyhlášení věkových kategorií.

Moc bych chtěla poděkovat celému týmu, který za mnou stojí, a ač jsme na začátku roku plánovali úplně jiné závody, i přes to všechno se nám to povedlo!


Spartan Race (Białka Tatrzańska) 2020 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 104 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLazar Angelov: Bral anabolické steroi...
moab (09:28) • Proč by to dělal? S vysokou pravděpodobností by končil v poli poražených, což by jeho b...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
Palec077 (07:23) • `Vykoná dřep s takovou hloubkou, kdy je střed kyčelního kloubu níže než vrchol kolene,...
magazínLazar Angelov: Bral anabolické steroi...
Arnold Strong (23:14) • A proc Angel nezavodil v nejake kategorii ?kvuli zdraví?
magazínJ&M podcast: Jak se bude letos dařit českým kulturistům?
Mikuc (10:44) • Díky za info. Půl hodinka bez komentu proběhlé soutěže je akorát.) Uvidíme, co sezóna p...
magazínNedožité sedmdesátiny legendy kulturi...
Ronnie (14:27) • Také bych byl moc rád, kdyby kniha vyšla letos, ale bohužel tím, jak je složitá situace...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra