Reklama:

Wings of Strength Tampa Pro
2020: výsledky a fotografie (den 2.)

12.529 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

I když se nad konáním třináctého ročníku profesionální soutěže v kulturistice a fitness Wings of Strength Tampa Pro dlouho kvůli pandemii COVID-19 vznášel Damoklův meč, nakonec třináctka pro pořadatele ani závodníky smůlu neznamenala. Hlavní organizátor akce Tim Gardner dotáhl přípravy své tradiční floridské profesionální show úspěšně do konce a závodníci si to během pátku a soboty mohli na pódiu rozdat v boji o kvalifikaci na prosincový Olympia Weekend. Zatímco první soutěžní den byl vyhrazen profesionálům nastupujícím v kulturistice mužů do 212 liber, classic physique, physique mužů, kulturistice žen a physique žen, ten druhý se závodilo v dalších pěti kategoriích, včetně královské kulturistiky mužů open. A protože už víme, jak to v Tampě dopadlo, pojďme se společně na výsledky závodů podívat.

Na výsledky Wings of Strength Tampa Pro 2020 jste si mohli vsadit v tipovací soutěži,
ve které se hrálo o ceny věnované společností ATP Nutrition v celkové hodnotě téměř 15.000 Kč!
Vyhodnocení tipovací soutěže Vám přineseme v následujících dnech.

Wings of Strength Tampa Pro 2020 - kulturistika mužů open


Finanční odměny:
1. místo10.000 $
2. místo4.000 $
3. místo3.000 $
4. místo2.000 $
5. místo1.000 $
celkově20.000 $

Startovní listina soutěže těžkotonážníků se před letošním Wings of Strength Tampa Pro nerodila lehce. Samozřejmě, že s tím mají co dělat pandemie COVID-19 a v souvislosti s ní přijaté restrikce omezující cestování. Kvůli nim byla předem takřka vyloučena účast kulturistů z Evropy. Ve start na klání z borců žijících na starém kontinentu doufal pouze Samson Dauda, ale toho do Spojených států z letiště zkrátka nenechali odletět, ačkoliv si vyřídil všechny dokumenty, které jenom mohl. Patrick Moore, který své vystoupení v Tampě jednu dobu zvažoval, si to ve chvíli, kdy si uvědomil, že by se asi nestihl dostat do stoprocentní formy, zase rychle rozmyslel. A tak do semifinále nakonec nastoupilo pouze dvanáct závodníků.

Hunter Labrada a Iain Valliere v souboji o vítězství na Wings of Strength Tampa Pro 2020 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

Za této konstelace mohli být za hlavní favority na vítězství považováni účastník Mr. Olympia 2018 Iain Valliere a profesionální nováček Hunter Labrada. Ten už dlouhé měsíce před závody poutal pozornost nejenom jako syn někdejšího několikanásobného medailisty Mr. Olympia Leeho Labrady, ale také jako borec, jenž si soudě podle předsoutěžních fotografií pro svůj první start v profesionální lize IFBB Jima Maniona chystal opravdu dobrou formu. Oba zmínění kulturisté svou úlohu kandidátů na boj o nejvyšší příčky začali naplňovat už během prvních okamžiků semifinále. V tom dostali ještě spolu s Dwaynem Walkerem a Ronaldem Gordonem prostor v prvním vyvolávání, přičemž v něm pózovali uprostřed řady. Jedno z dalších vyvolávání potom patřilo už pouze Iainovi s Hunterem, kde si to tito shodně ještě ani ne třicetiletí kulturisté napřímo rozdali v boji o prvenství.

K přednostem Labrady Jr. patřila celková mohutnost. Přibližně 175 cm vysoký závodník zaujal zejména famózním svalovým rozvojem dolních i horních končetin, ale také profesionální prezentací a dobrou úpravou pokožky. Pokud se mu dalo něco vytknout, tak asi to, že byl možná až příliš plný na úkor svalové tvrdosti. Jeho určitou slabinou jsou také rezervy v hloubce zad a mírně rušivým dojmem působilo i jeho letité zranění prsního svalu, což je ovšem jediná věc, se kterou Hunter do budoucna asi nemůže vůbec nic udělat. Valliere na rozdíl od svého soupeře na pódium přinesl opravdu žulově tvrdý vzhled svalů a byl vyrýsovaný na kost, ale vypadal zase až příliš ploše. To jej v kombinaci se špatně zvolenou závodní barvou a ne úplně dokonalým pózingem stálo vítězství. Hunter Labrada naproti tomu splnil cíl, se kterým do soutěže šel, a to napodobit svého otce, jenž v roce 1986 na Night of Champions dokázal svůj profesionální debut rovněž vyšperkovat prvním místem! Hunter si díky svému sobotnímu triumfu zajistil přímou kvalifikaci na Mr. Olympia 2020 a v rozhovoru, který několik minut po sestoupení z pódia poskytl Ronu Harrisovi z magazínu Muscular Development, uvedl, že této své nominace hodlá využít. Zároveň prozradil, že zatímco před necelými dvěma lety na NPC Nationals profi kartu získal se soutěžní hmotností 104 kg, tento víkend závodil přibližně o 11 kg mohutnější.

Iain Valliere si za druhé místo připsal osm bodů do kvalifikačního žebříčku, jenž představuje další způsob, jakým se lze k účasti na Olympia Weekendu probojovat. V současnosti se v něm dělí o poslední třetí postupové místo s krajanem z Kanady Reganem Grimesem a Američanem Stevem Kuclem. Bronz v Tampě za Iainem vybojoval Jamajčan Dwayne Walker, jenž se v kulturistice mužů open stal jednoznačně nejpozitivnějším překvapením soutěže. Stále pouze devětadvacetiletý kulturista vycítil, že pokud má vyslyšet loňské rady rozhodčích a dosáhnout potřebného progresu, bude muset vyměnit souboje s borci z kategorie do 212 liber, mezi nimiž dosud působil, za závodění v konkurenci těžkotonážníků. Tento krok se mu vyplatil a 170 cm Dwayne na Wings of Strength Tampa Pro ukázal, že má na to, aby se mu v kategorii open dařilo. Na klání se prezentoval svými tradičními přednostmi, a to dobrou stavbou těla i parádními tvary. K tomu dokázal navíc přidat vylepšené objemy, slušnou formu a pózing, který k jeho postavě zkrátka sedí. Klíčem k dalšímu posunu v jeho kariéře bude další práce na objemech.

Maximum z toho, že se s kvůli pandemii v Tampě letos mezi těžkotonážníky nesešla taková konkurence, vytěžil pětačtyřicetiletý Phillip Clahar, jenž si na soutěži došel pro čtvrtou příčku a tím i pro svůj životní výsledek. Přibližně 183 cm vysoký borec si pozornost rozhodčích vysloužil svými pěkně oblými svaly a dobrou připraveností. Jako poslední se do první pětice probojoval ještě o 2 cm vyšší Ronald Gordon. Také k jeho přednostem se řadí pěkné tvary. U Ronalda ovšem zároveň platí, že na špičku své kategorie po stránce celkových objemů ještě poměrně citelně ztrácí.


Výsledky Wings of Strength Tampa Pro 2020 - kulturistika mužů open:

  1. Hunter Labrada*
  2. Iain Valliere
  3. Dwayne Walker
  4. Phillip Clahar
  5. Ronald Gordon
  6. Dorian Haywood
  7. Justin Maki
  8. Joe Mackey
  9. Matt Kouba
  10. Kenneth Jackson
  11. Seth Shaw
  12. Jorge Trejo

* kvalifikace na Mr. Olympia 2020


Kulturistika mužů open na Wings of Strength Tampa Pro 2020

Více fotografií z Wings of Strength Tampa Pro 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2020 k 1. srpnu:

jméno stát soutěž um.*
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2019 1.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2019 2.
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2019 3.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2019 4.
Roelly Winklaar Curacao Mr. Olympia 2019 5.
Phil Heath USA Mr. Olympia 2011 1.
Cedric McMillan USA Fit Parade Pro Grand Prix 2019 1.
Nathan De Asha Velká Británie Monsterzym Pro 2019 1.
Juan Morel USA Japan Pro 2019 1.
James "Flex" Lewis Velká Británie speciální pozvání --
Hunter Labrada USA Tampa Pro 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů open - kvalifikační žebříček k 1. srpnu 2020:

p. jméno stát body
1. Lukáš Osladil Česká republika 10
2. Mamdouh Elssbiay Egypt 9
3. Regan Grimes Kanada 8
3. Steve Kuclo USA 8
3. Iain Valliere Kanada 8
6. Andrea Muzi Itálie 7
6. Sergio Oliva Jr. USA 7
6. Dwayne Walker USA 7
9. An Nguyen USA 6
9. Phillip Clahar USA 6
11. Vahid Baharlou Írán 5
11. Han Jin Choi Kanada 5
11. Ronald Gordon USA 5
14. Peter Boncardo Kanada 4
14. Cody Montgomery USA 4
16. Marek Olejniczak Polsko 2
16. Mohamed El Emam Rusko 2
16. Max Charles USA 2
19. Daniel Toth Maďarsko 1
19. James Hollingshead Velká Británie 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Wings of Strength Tampa Pro 2020 - bikiny fitness žen


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.000 $
3. místo500 $
celkově3.500 $

V bikiny fitness žen se na letošním Wings of Strength Tampa Pro představilo devětatřicet profesionálek a šlo tak o nejpočetněji obsazenou kategorii sobotního programu soutěže. K vítězství a tím i k přímé kvalifikaci na Olympii se probojovala Kanaďanka Jennifer Dorie, kromě níž se do první pětice vešly ještě také Jennifer Ronzitti, Ashlyn Brown, Brittney Dayne a Romina Basualdo. Každá z těchto čtyř bikiny fitnessek si díky svému výsledku připsala po několika bodech do kvalifikačního žebříčku.

Zajímavou postavou startovního pole byla také nakonec desátá Erin Stern. Jedná se o dvojnásobnou šampiónku Figure Olympia z let 2010 a 2012, která v profesionální lize IFBB Jima Maniona naposledy závodila na Australian Pro Grand Prix 2014. Erin si mezitím vyzkoušela, jaké je nastupovat v konkurenční mezinárodní federaci IFBB mezi IFBB Elite profesionálkami, a později se rozhodla zase pro návrat do Manionovy profesionální ligy. Nejprve si pro opětovný přestup do ní ovšem podle platných pravidel musela znovu vybojovat právo, což se jí podařilo na loňském Musclecontest Vietnam Pro Qualifier. Zde už závodila právě v pro ni nové kategorii bikiny fitness, ve které závodnice nemusí být tak mohutné jako ve figure, které se za posledních deset let po stránce požadované výkonnosti sportovkyň výrazně posunulo. To už Erin přestalo vyhovovat, a proto si jako novou kategorii vyhlédla zmiňované bikiny fitness.


Výsledky Wings of Strength Tampa Pro 2020 - bikiny fitness žen:

  1. Jennifer Dorie*
  2. Jennifer Ronzitti
  3. Ashlyn Brown
  4. Brittney Dayne
  5. Romina Basualdo
  6. Lauren Dannenmiller
  7. Maya Astabie
  8. Liana Martinez
  9. Lauren Adams
  10. Erin Stern
  11. Jasmine Gonzalez
  12. Alejandra Ballesteros
  13. Calysta Upperman
  14. Jovanna Gibbs-Arnold
  15. Kasey Wilson
  16. Angela Ruscili
  16. Aria Adamy
  16. Brittany Hamilton
  16. Christine Ford
  16. Denetra Blackshear
  16. Eng Tan Jarriel
  16. Erin Dennis
  16. Gina Sardina
  16. Jasmine Williams
  16. Jennifer St. Peter
  16. Karen Small
  16. Kristin Crutcher
  16. Lesya Lambert
  16. Lusana Diaz
  16. Miriam Jenkins
  16. Nina Ditommaso
  16. Nora Mirocha
  16. Paula Eline
  16. Rachel Oberst
  16. Samantha Mushalansky
  16. Stephanie Sequeira
  16. Vania Auguste
  16. Vita Shtevnin
  16. Wendy Massey

* kvalifikace na Bikini Olympia 2020


Bikiny fitness žen na Wings of Strength Tampa Pro 2020

Více fotografií z Wings of Strength Tampa Pro 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2020 k 1. srpnu:

jméno stát soutěž um.*
Monica Ellis USA San Antonio Pro 2019 1.
Casey Torres USA Portland Classic 2019 1.
Sethia Daigle USA Pacific USA Pro 2019 1.
Camile Periat USA Golden States Pro 2019 1.
Elisa Pecini Brazílie Bikini Olympia 2019 1.
Angelica Teixeira USA Bikini Olympia 2017 1.
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Daraja Hill USA Hurricane Pro 2019 1.
Janet Layug USA Asia Grand Prix Pro 2019 1.
Lauralie Chapados Kanada Yamamoto Cup 2019 1.
Maia Gordon Kanada Ben Weider Natural Pro 2019 1.
Noora Mahonen Finsko Musclecontest Philip. Pro 2019 1.
Alessia Facchin Itálie Fit Parade Pro Grand Prix 2019 1.
Cristobalina Pajares Torres Španělsko San Antonio Classic 2019 1.
Sara Choi Jižní Korea Monsterzym Pro 2019 1.
Claire Lehndorf Nový Zéland NZ Pro 2019 1.
Katya Nosova Nový Zéland Sacramento Pro 2019 1.
Natoshia Coleman USA Iowa Pro 2019 1.
Etila Santiago Brazílie Iron Games Pro 2019 1.
Susana Aramayo Argentina Niagara Falls Pro 2019 1.
Sel Guevara Filipíny Shawn Rhoden Classic Ph. 2019 1.
Hannah Ranfranz USA Battle of Texas 2019 1.
Evita Breide Španělsko San Marino Pro 2019 1.
Nittaya Kongthun Thajsko Musclecontest Japan Pro 2020 1.
Eli Fernandez Mexiko Sheru Classic Colombia 2020 1.
Raphaela Milagres USA Legends Pro Classic 2020 1.
Lucia Malavaze Brazílie Northern California Pro 2020 1.
Lexus Redmond USA Wasatch Warrior 2020 1.
Jennifer Dorie Kanada Tampa Pro 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Bikiny fitness žen - kvalifikační žebříček k 1. srpnu 2020:

p. jméno stát body
1. Ashlyn Brown USA 21
2. Adrianna Kaczmarek Polsko 16
3. Jasmine Gonzalez USA 15
4. Vania Auguste USA 11
5. Beatriz Biscaia Portugalsko 10
5. Breena Martinez USA 10
7. Amy Landry USA 9
8. Hye Kyeong Hwang Jižní Korea 8
8. Julia Schroeder Kanada 8
8. Svetlana Elina Rusko 8
8. Priscila Leimbacher Švýcarsko 8
8. Jennifer Ronzitti USA 8
13. Hazel Hernandez USA 7
13. Juli Lopez USA 7
15. Marissa Bell USA 6
16. Juliana Dantas Brazílie 5
16. Jessica Palmer USA 5
16. Breana Turner USA 5
16. Regina Tan Singapur 5
16. Ashley Humiston USA 5
16. Chen Qi Liu Čína 5
16. Song A Reum Jižní Korea 5
16. Samantha Kwan Hongkong 5
16. Marisa Woo USA 5
16. Jessica Kavanagh Irsko 5
16. Brittney Dayne USA 5
27. Joanrae Miller USA 4
27. Tiffany Jensen USA 4
27. Kim Gutierrez Chile 4
27. Liana Martinez USA 4
27. Cynthia Benoit Kanada 4
27. Bola Seo Jižní Korea 4
27. Chloe Hunter Nový Zéland 4
27. Ana Paula Brazílie 4
27. Francesca Stoico Itálie 4
27. Marioly Galarza Bolívie 4
27. Abbi Gaetano USA 4
27. Calysta Upperman USA 4
39. Shannyn Creekmore Kanada 3
39. Mercedes Fernandez USA 3
39. Jenn Scott Kanada 3
39. Geri Berger USA 3
39. Patricia Frits Maďarsko 3
39. Jisun Kim Jižní Korea 3
39. Rebecca Mooney Nový Zéland 3
39. Flora Wang Čína 3
39. Stine Hansen Dánsko 3
39. Anna Tapu Itálie 3
39. Kaley Addison Houdyshell USA 3
39. Maya Astabie USA 3
51. Lauren Dannenmiller USA 2
51. Carla Garthwaite USA 2
51. Nicole Verdugo Mexiko 2
51. Ashley Parker USA 2
51. Emily Hayden USA 2
51. Elsa Pena Portugalsko 2
51. Stephanie Sequeira USA 2
51. Lastuti Usman Gumanti Singapur 2
51. Rhiannon Morgan Gumanti Nový Zéland 2
51. Tara Grier USA 2
51. Aria Adamy USA 2
51. Fan Shuhui Čína 2
51. Carolina Mestre Kolumbie 2
51. Catharina Wahl Maďarsko 2
51. Maria Vegas Chile 2
51. Melissa Saavedra Chile 2
51. Gina Scafoglio USA 2
51. Romina Basualdo USA 2
69. Diane Brunet Kanada 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Wings of Strength Tampa Pro 2020 - figure žen


Finanční odměny:
1. místo3.000 $
2. místo2.000 $
3. místo1.500 $
celkově6.000 $

Pro figure žen Wings of Strength Tampa Pro představovalo první soutěž od březnového Figure International. Možnosti závodit po dlouhé odmlce využilo šestadvacet profesionálek, z nichž rozhodčí nejvíce zaujala Latoyia Farley, která si tak došla pro své vůbec první zlato v Manionově profesionální lize. Další volné příčky v první pětici braly Sandra Grajales, Donya Jackson, Danielle Rose a Raquel Clarke, které si tak připsaly po několika bodech do kvalifikačního žebříčku. Vítězka na Olympii samozřejmě postoupila přímo.


Výsledky Wings of Strength Tampa Pro 2020 - figure žen:

  1. Latoyia Farley*
  2. Sandra Grajales
  3. Donya Jackson
  4. Danielle Rose
  5. Raquel Clarke
  6. Stacy Fujarski
  7. Felisha Livezly
  8. Tiffany Walker
  9. Desiree Alferes
  10. Ashley Howells
  11. Rita K. Villarreal
  12. Sarah Vogt
  13. Anca Ioana Bergen
  14. Kristine Terese Finsaas
  15. Jennifer Iritano
  16. Autumn Swansen
  16. Brittanie M. Molina
  16. Debra Rosado Bohac
  16. Jennifer Horan
  16. Karrie Kalbach
  16. Laurie Buckley
  16. Meghan Santa Barbara
  16. Samantha Simpson
  16. Shelace Shoemaker
  16. Tanya Chartrand
  16. Vanna Dela Cruz

* kvalifikace na Figure Olympia 2020


Figure žen na Wings of Strength Tampa Pro 2020

Více fotografií z Wings of Strength Tampa Pro 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia k 1. srpnu:

jméno stát soutěž um.*
Cydney Gillon USA Arizona Pro 2019 1.
Latorya Watts USA Figure Olympia 2019 2.
Nadia Wyatt USA Figure Olympia 2019 3.
Jessica Reyes Padilla Portoriko Figure Olympia 2019 4.
Carly Starling-Horrell USA Figure Olympia 2019 5.
Asmaa Salimi Kanada Ben Weider Natural Pro 2019 1.
Martina Yabekova Kanada Border States Pro 2019 1.
Maryam Bamdad Kanada Romania Muscle Fest Pro 2019 1.
Julia Waring USA Legion Sports Fest Pro 2019 1.
Natalia Soltero Mexiko Figure International 2020 1.
Latoyia Farley USA Tampa Pro 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Figure žen - kvalifikační žebříček k 1. srpnu 2020:

p. jméno stát body
1. Bojana Vasiljevic USA 14
2. Ashley Soto USA 8
2. Sandra Grajales Mexiko 8
4. Anna Banks Polsko 7
4. Donya Jackson USA 7
6. Danielle Rose USA 6
7. Raquel Clarke USA 5
8. Belinda Hope USA 4
8. Frida Thestrup Dánsko 4
8. Wendy Fortino USA 4
11. Sharon Brown Kanada 3
11. Shelace Shoemaker USA 3
11. Asher Prior Austrálie 3
11. Larhannah Robinson USA 3
15. Anca Bergen Rumunsko 2
15. Maggie Watson USA 2
17. Chelsea Larson USA 1
17. Osiris Trumpe USA 1
17. Barbara Kiss Velká Británie 1
17. Andrea Pollard USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Wings of Strength Tampa Pro 2020 - fitness žen


Finanční odměny:
1. místo3.000 $
2. místo2.000 $
3. místo1.500 $
celkově6.000 $

Ve fitness žen, ve kterém o umístění závodnic v první řadě rozhoduje volná sestava, k soutěži tentokrát nastoupilo pouze šest profesionálek. Nejlépe z nich klání vyšlo Ariel Khadr, která se tak z triumfu v profesionální lize IFBB Jima Maniona radovala už počtvrté. Zároveň se ale jednalo o její první vítězství po bezmála třech letech. Ariel se díky tomuto výsledku přímo kvalifikovala k účasti na prosincové Olympii, další členky první pětice si potom zapsaly po několika bodech do kvalifikačního žebříčku. Bodovaly Darrian Borello, Molly McCracken, Terra Plum a Debbie Fowler.


Výsledky Wings of Strength Tampa Pro 2020 - fitness žen:

  1. Ariel Khadr*
  2. Darrian Borello
  3. Molly McCracken
  4. Terra Plum
  5. Debbie Fowler
  6. Michelle Gales

* kvalifikace na Fitness Olympia 2020


Fitness žen na Wings of Strength Tampa Pro 2020

Více fotografií z Wings of Strength Tampa Pro 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Fitness Olympia k 1. srpnu:

jméno stát soutěž um.*
Sally Kendall-Williams USA Europa Phoenix Pro 2019 1.
Ryall Graber-Vasani Kanada Arizona Pro 2019 1.
Whitney Jones USA Fitness Olympia 2019 1.
Missy Truscott USA Fitness Olympia 2019 2.
Jaclyn Baker USA Fitness Olympia 2019 4.
Tiffany Chandler USA Fitness Olympia 2019 5.
Allison Ethier Kanada Ben Weider Natural Pro 2019 1.
Katie Mitchell USA Legion Sports Fest Pro 2019 1.
Oksana Grishina Rusko Fitness Olympia 2014 1.
Adela Garcia USA Fitness Olympia 2004 1.
Ariel Khadr USA Tampa Pro 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Fitness žen - kvalifikační žebříček k 1. srpnu 2020:

p. jméno stát body
1. Darrian Borello USA 15
2. Terra Plum Kanada 13
3. Molly McCracken USA 10
4. Derina Wilson USA 8
5. Debbie Fowler USA 5
6. Jeanine Taddeo USA 4
6. Jessica Zehr Kanada 4
6. Alayne Corum USA 4
9. Rene Brosch USA 3
9. Alison Burns USA 3
9. Stephanie Jones USA 3
12. Alison Amos Velká Británie 2
12. Katrina Wright Kanada 2
12. Donnice Christian USA 2
15. Layla Mikayla USA 1
15. Shannon Siemer USA 1
15. Anna Chism USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Wings of Strength Tampa Pro 2020 - wellness fitness


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.000 $
3. místo500 $
celkově3.500 $

Letošní Wings of Strength Tampa Pro se do historie zapíše nejenom jako ten trochu podivný koronavirový ročník této tradiční soutěže, ale také jako klání, na kterém měla v profesionální lize IFBB Jima Maniona premiéru nová ženská kategorie wellness fitness. Ta je podle pravidel určena celkově o něco mohutnějším závodnicím, než je standardem u bikiny fitnessek, přičemž se zároveň předpokládá, že sportovkyně v této kategorii budou mít o něco lépe rozvinutou dolní polovinu těla než tu horní. Wellness fitness by se součástí programu Olympia Weekendu mělo poprvé stát až v roce 2021 a do doby, než po 18. říjnu začne nový kvalifikační cyklus na Olympii, se v něm bude bojovat pouze o finanční odměny a prestiž, která se pojí k profesionálnímu vítězství.

Kategorie se popularitě těší zejména v Jižní a Střední Americe, odkud by za normálních okolností na soutěž asi nějaká ta závodnice přiletěla. Jenomže restrikce omezující cestování to jednoduše neumožnily a asi i to mělo svůj podíl na tom, že se do boje o přízeň rozhodčích v Tampě zapojilo pouze sedm profesionálek. Vítězkou se stala Renee Harshey, která si na Floridě připsala svůj druhý start mezi elitou. Profesionální debut absolvovala vloni na Sheru Classic Colombia, kde tehdy mezi bikiny fitnesskami brala deváté místo.


Výsledky Wings of Strength Tampa Pro 2020 - wellness fitness:

  1. Renee Harshey
  2. Kessia Mirellys Rivera
  3. Casey Delong
  4. Trish Raff
  5. Allison Schmohl
  6. Lisa Ward
  7. Kelly Ann Purvin


Wellness fitness na Wings of Strength Tampa Pro 2020

Více fotografií z Wings of Strength Tampa Pro 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Foto:
www.npcnewsonline.com / J. M. Manion


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.08.16:5770mMyW!53 - btw: Gordon s Shawem jednoznacne nejlepsi stavba, zel Shaw..
03.08.16:5070mMyW!53 - tak beru zpet, ja myslel ze treti zkoncil Ronald Gordon a ..
03.08.16:3070mMyW!53 - Ten Iain vypada nejaky plochy-prazdny,nevyrazny byt je lip..
03.08.12:53tomášekp - Hunter Labrada vyhrál zaslouženě. Zbytek závodního pole sl..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínOlympia 212 Showdown 2020 bez Keona P...
LeToucan (21:34) • Velká škoda, proporce z říše snů.
magazínMel Chancey: "Mike Matarazzo bojuje o...
tomášekp (22:35) • Zrovna Agel je fakt odbornost sama. Zavádí se stent, BYPASS se našívá, a nejprve perife...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
deiw (11:41) • Popravdě minulý rok Cedric byl podobný případ. Měl dost bodů ještě z konce roku 2018 (p...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
decarabas (09:06) • No neviem, nie je prvy ani posledny, ktory dostal zvlastne pozvanie. Nic na tom nevidim...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
havlic (08:35) • ...no a věřím, že vyhraje...protože `chudáček malý` měl Covid, tak mu to dáme, zaslouž...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra