Reklama:

Gladiator Race Comeback (level 2) 2020 - reportáž

2.839 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Nový typ závodu Gladiator Race
- přivítejte Comeback
Gladiator Race Comeback (level 1) 2020 - reportáž a fotografie

Gladiator Race Comeback se konal 26. července 2020 v zázemí Gladiator Race Areny, největšího OCR hřiště v ČR, které vyrostlo v kempu Stříbrný rybník v Hradci Králové.

Comeback II koncepčně navázal na stejnojmennou sérii závodů, kterou pořadatelé představili ihned po rozvolnění restrikcí spojených s COVID-19, na některých překážkách měli závodníci možnost volby mezi fast a slow line. Navíc všechny překážky byly tzv. retry - závodníci tak měli možnost opakovat překážky neomezeně.

Trasa o dvou asi 3,5km kolech byla velmi zajímavá. Pořadatelé nás protáhli přes sérii překážek v aréně a následně do rybníku, pak zase zpátky a ven z areálu do místních lesů a hlavně potoků, kde si mnoho závodníků přivodilo šrámy.

Hned po startu čekala série po sobě jdoucích překážek v aréně, po této sekci jsme vyběhli do prvního kola. Zde jsme si terén a překážky mohli oťuknout a v druhém tedy věděli, co nás čeká. Z překážek zde bylo snad vše, jak ručkovací sekce, tak balanc, stěny a nošení břemen.

Za sebe mohu říci, že jsem si závod velmi užila. Líbil se mi nový formát, který měl své kouzlo. Systém intervalových startů má také něco do sebe, a tak jsem mohla vybíhat skoro současně s pár kamarády. Překážky taktéž nabídly široké spektrum, ocenila jsem, jaké byly kombinace v aréně, kde to v prvním kole bylo pestřejší, postavená série - ručkování, up and over, slackline, pneu, corny, bylo to prostě super. Jediné, co mohu vytknout, že bych snesla více silových a technických částí. Trať byla sice více rovinatá, ale potoky a překážky na ní nedovolily tak snadno se rozběhnout. V lese jsem mimo běhu také nosila barel, skákala přes zeď a nechyběl ani balanc. Návrat po 1. kole do arény měl své kouzlo, lidé povzbudili a člověk chytil další dech a dravost. V 2. kole už jsem věděla, co čekat, jen na závěr jsem šetřila síly na těžší překážky jako rybí schůdky, případně další ručkování - a ono nebylo. Moc se mi závod líbil a pevně doufám, že organizátoři tento formát zkusí znovu s více překážkami, ať potrápí a prověří zdatnost závodníků.

Pro mnoho závodníků to byl velký zážitek a hlavně obrovská radost po zdolání určitých překážek díky neomezeným pokusům.

Nejlepší závodníci Gladiator Race Comeback (level 2) 2020
p. ženy
1. Lucie Badalíková 1:00:19
2. Anna Pavelková 1:01:51
3. Lucie Tillová 1:03:26
p. muži
1. Jakub Podzimek 0:45:54
2. Josef Babák 0:48:32
3. Adam Volák 0:48:33


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie