Reklama:

Devět profesionálů v přípravě
na Wings of Strength Tampa Pro

5.199 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Na korejské profesionální show Korea Pro, která je na programu o tomto víkendu, se ve dvou kategoriích dost možná představí celkem pouze pět závodníků. Na vině je samozřejmě pandemie COVID-19, kvůli které zahraniční profíci neměli šanci získat vízum potřebné pro vstup do země. To za týden na Wings of Strength Tampa Pro by to mělo být jiné kafe a pohled do první verze startovní listiny jednoznačně říká, že se zde konkurence sejde určitě početnější. My pro Vás přípravu profíků na tyto floridské závody po řadu týdnů pečlivě sledujeme a nepolevujeme ani teď, kdy do zmíněné soutěže zkušeného promotéra Tima Gardnera zbývají už jenom dny. Máme pro Vás totiž fotografie, které Vám napoví, v jaké formě se krátce před vstupem na pódium nachází hned devět různých borců!

Seth Shaw

Tradičně začneme u závodníků, kteří by k soutěži měli nastoupit v královské kulturistice mužů open. K nim patří také 185 cm vysoký Seth Shaw, jenž nezávodil od svého profesionálního debutu na Wings of Strength Chicago 2018. Seth za tyto dva roky svou postavu viditelně přebudoval a když k tomu přidáte ještě to, že změnil účes, vypadá vlastně jako úplně jiný závodník. Patnáct dnů před závody přitom vážil jen 112,5 kilogramu, což je méně než před třemi lety na IFBB North American Championships, kde získal profesionální kartu. Ve skutečnosti se Shaw hmotností v současnosti blíží limitu classic physique, který pro něj v závislosti na tom, kolik během prezentace naměří, činí 104,5, nebo 109 kg. Přesto by k letošnímu Wings of Strength Tampa Pro měl nastoupit právě mezi težkotonážníky, kde bude podle svých slov sázet na to, že přes nižší tělesnou hmotnost působí mohutněji a celkově vypadá mnohem lépe než před dvěma lety v Chicagu.

Seth Shaw týden před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Joe Mackey

Soutěž těžkotonážníků v Tampě bude kromě jiného také soubojem borců disponujících různými typy postav. Úplně jiným závodníkem než Seth Shaw, je třeba takový Joe Mackey. Ten si podle svého trenéra Dominicka Cardoneho pro své vystoupení na Gardnerově klání chystá svou dosud nejlepší formu a snímky z Mackeyho přípravy napovídají, že tomu tak opravdu je. Týden před závody Mackey při výšce 179 cm vážil úctyhodných 123 kg po ránu a 126 kg večer.

Joe Mackey týden před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Matt Kouba

Že se Wings of Strength Tampa Pro přes veškerou nepřízeň osudu zaviněnou pandemií příští týden podle všeho opravdu odehraje, závodníci, kteří se na akci po tolik týdnů připravovali, samozřejmě považují za něco fantastického. Uvažuje tak i další účastník nadcházející soutěže v kulturistice mužů open Matt Kouba, jenž se netají, že je pořadateli závodů za to, že to nevzdal, vděčný. To, že zde v předchozích měsících byla akce, ke které mohl směřovat svou přípravu, bral jako kotvu, která mu pomohla odolat bouřlivé době.

Matt Kouba týden před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Jorge Trejo

S dotažením příprav své další soutěže Wings of Strength Puerto Rico Pro, které se mělo konat koncem srpna, Gardner už tolik štěstí neměl a před několika dny tak musel toto klání zrušit. To byla nepříjemná zpráva nejenom pro českého profíka Milana Šádka, ale také třeba pro jeho mexického kolegu Jorgeho Treja. Oba v Portoriku chtěli závodit a teď své plány museli přehodnotit. Zatímco Milan se nově chystá do sezóny vstoupit 5. září na New York Pro a doufá, že se bude mít jak do zámoří na tuto událost dostat, Jorge se rozhodl, že ačkoliv si bude muset přípravu neplánovaně o čtyři týdny zkrátit, bude závodit už v Tampě. Nabízí se samozřejmě otázka, zda za takových okolností na pódium dokáže přinést optimální formu, ale jisté je, že na odpověď už nebudeme muset dlouho čekat.

Jorge Trejo v přípravě na Wings of Strength Tampa Pro 2020

Aaron Clark

Těžkotonážníky pro dnešek už necháme být a v další části článku se zaměříme na ty profíky, kteří k Wings of Strength Tampa Pro plánují nastoupit v kulturistice mužů do 212 liber (96,2 kg). K nim se řadí třeba i Aaron Clark, jenž na Floridě ve dvěstědvanáctce bude patřit k nejvýraznějším osobnostem startovního pole. Jeho šesté místo z Olympia 212 Showdown 2014 jej v tomto ohledu ostatně dostatečně legitimizuje. Otázkou pouze zůstává, zda se Aaron tentokrát dokáže své formě z před šesti let přiblížit, což je něco, co mu v předchozích několika sezónách činilo znatelné problémy.

Aaron Clark 1,5 týdne před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Dectric Lewis

K závodníkům, kteří by v Tampě mohli v lehčí kulturistické váze pomýšlet na dobrý výsledek, patří také Dectric Lewis. Ten sice na svůj první start na Olympia 212 Showdown na rozdíl od Clarka ještě čeká, ale jde o kvalitního kulturistu, který v účast na zmíněné vrcholné události sezóny jistě může doufat. Následující snímky zveřejnil Dectricův trenér Andrew Vu a porovnávají, jak Lewis vypadal v lednu, s tím, v jaké formě se nachází týden před Wings of Strength Tampa Pro.

Dectric Lewis v lednu a týden před účastí na Wings of Strength Tampa Pro 2020

Derik Oslan

Aaron i Dectric před letošním ročníkem floridské profesionální show určitě patří ke kandidátům na umístění v první pětici a totéž platí i o Deriku Oslanovi. Jde koneckonců také o kulturistu, který před startem na Wings of Strength Tampa Pro sám může mít ty nejvyšší ambice, když se mezi profíky v minulosti už dvakrát dokázal probojovat ke stříbru. Zdá se přitom, že si Oslan dobře uvědomuje, o co bude v Tampě bojovat, a v posilovně se v žádném případě nešetří. Ve skutečnosti si ještě týden před závody byl při tréninku schopen připisovat osobní rekordy!

Derik Oslan týden před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Justin Randall

Když vznikla kategorie do 202 (později do 212 liber), zdálo se, že největší šance na úspěch v ní budou mít závodníci s výškou někde mezi 163 až 165 cm. To také platí, ale mezitím se ukázalo, že nelze zatracovat ani ještě nižší závodníky. Pouze 157 cm vysocí Marvin Ward, Shaun Clarida a Justin Randall jsou toho důkazem a právě poslední zmíněný borec se řadí k těm, které bychom měli vidět závodit i v Tampě. Bude tentokrát v Justinových silách bojovat opět o umístění v první pětici jako na loňském Wings of Strength Yamamoto Nutrition Puerto Rico Pro? To uvidíme už brzy!

Justin Randall 1,5 týdne před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Santi Aragon

Santi Aragon má ze všech závodníků, o kterých dnes píšeme, zkušenosti se závoděním mezi profesionály i v kategorii classic physique, ve které sportovci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce. Právě skutečnost, že Santi v classic physique nastupoval ještě vloni, jej přitom na Wings of Strength Tampa Pro může limitovat. Objemy se totiž ve dvěstědvanáctce zatím všem soupeřům rovnat nemůže a Aragon si to sám dobře uvědomuje. Už teď proto plánuje, že až pro letošek dozávodí, pustí se do dlouhé objemové fáze přípravy, které by chtěl zasvětit celý rok 2021. Po stránce celkových objemů by se potom chtěl posouvat i nadále a jednou by se rád propracoval třeba i k tomu, že bude závodit s hmotností někde na samotném limitu kategorie do 212 liber. Ale k tomu Santi samozřejmě ještě musí ujít pořádný kus cesty.

Santi Aragon týden před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Na výsledky Wings of Strength Tampa Pro 2020
si na Ronnie.cz budete moci v týdnu před závody vsadit v tipovací soutěži.
Ve hře budou ceny věnované společností ATP Nutrition v celkové hodnotě téměř 15.000 Kč!


Foto:
www.instagram.com/bigslank
www.instagram.com/jmackey33_ifbbpro
www.instagram.com/mattkouba
www.instagram.com/bodybytrejo
www.instagram.com/aaronclarkifbbpro
www.instagram.com/andrew_vu87
www.instagram.com/weaponx_ifbbpro
www.instagram.com/justin_randall91
www.instagram.com/ifbb_santi


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.07.15:2770mMyW!53 - Tak pro me jako fan Setha Shaw je jeho forma zklamanim, on..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra