Reklama:
Protein Whey Cream v akci 2000 g + 1000 g!
Vyzkoušejte příchutě slaný karamel, štrúdl a další! Více zde.

Radikální změna (25.): Nadváha, deprese a cukrovka. Pak přišel zlom

8.520 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Motivace

[Text: Lenka Jarošová] Byla jsem tlustá celý život. Řeči typu "ona z toho vyroste" moc nezabraly. Nevyrostla jsem z ničeho. V 18 letech jsem měla nějakých 88 kg, což ještě nebyla tak strašná váha. Kdyby se však moje hlava probrala... V 19 letech jsem poznala manžela a nezačali jsme nejlépe, během 6 měsíců jsme se vzali a otěhotněla jsem. Měla jsem nějaké zázračné těhotenství a rodila jsem se stejnou váhou, jako jsem začala, tedy s 88 kg. Po porodu se postupně ukazovalo, že dcerka není tak úplně v pořádku, navíc i ona kvůli našemu životnímu stylu rychlostí blesku tloustla. Každý den jsem vypila minimálně litr coly a hlad zaháněla balíčkem chipsů. Přesně za 4 roky jsem otěhotněla znovu.

Těhotenství jsem začínala a váhou 95 kg, rodila se 105 kg. Tam přišel nějaký psychicky zlom. Ukázalo se, že dcerka je autista se středně těžkou retardaci a dalšími problémy, navíc jsem si ve druhém těhotenství vyslechla urážky od své gynekoložky, jak jsem tlustá, že mě nemůže ani vyšetřit, v porodnici jsem si užila posměch ve stylu, že jim rupnu postel a podobně. Něco se ve mně zaseklo a já v tu chvíli přestala fungovat jako ženská, jako manželka i jako matka. Jela jsem jen na nějaký setrvačník. Nedokázala jsem se na sebe podívat, takže jsem chodila neupravená, nenamalovaná, mastné vlasy, prostě taková ta zanedbaná osoba. Nikdo mi to nedokázal říct do očí a já se postupně vyžrala na krásných 120 kg. A to ani nevím, jestli to byl ten konečný strop. Nosila jsem velikost 54, pres prsa měla skoro 140 cm.

Někdy v roce 2017 se ukázalo, že i syn má podobný hendikep jako dcera, a to byla asi poslední kapka pro moji psychiku. Manžel přestal jezdit kamionem a vyžírali jsme se společně dál. Jeho ale chytil žlučník, takže se v roce 2018 rozhodl ze dne na den, že se svou váhou něco udělá. Já jsem se mu posmívala, přišlo mi vtipné, že najednou chce jít cvičit a jíst zdravě. Pak přišla moje cukrovka, částečně vyvolaná stresem, čemuž se ani nedivím. Inzulín a léky. O pár týdnů později antidepresiva. Nedokázala jsem vyjít ani mezi lidi. Krásný život... Ale jednu výhodu Martinovo hubnutí mělo. Doma se začalo vařit trošku jinak a mně postupně kila také opouštěla, ale ani já, ani nikdo jiný si toho nevšímal. Během půl roku se úpravou jídelníčku ztratilo 20 kg. Váha najednou ukazovala 100 - 105 kg. Začátkem roku 2019 se Martin pustil do hubnutí pořádně, začal studovat, začal se zajímat o fitness a životní styl a začal se měnit. Já začala neskutečně žárlit a dostala strašný strach. Jenže než jsem stihla něco udělat, přišlo třetí těhotenství a já zase upadla do stresového stavu. Já snad ani jiný než stresový stav neznám, ale požádala jsem Martina o pomoc. Promluvila jsem si s lékařkou, zda bude mít hubnutí v těhotenství vliv na miminko. Vysvětlila mi, že mám vzít miminko jako něco, co mi může pomoci zbavit se zásob. Martin mi vysvětlil vše o zdravém hubnutí a já to zkusila.

Těhotenství jsem začala s 98 kg. V průběhu jsem mohla přestat brát inzulín a léky, pomalu jsem zkusila vysadit antidepresiva. Těhotenství bylo ukázkové. V prosinci v den porodu jsem měla 100 kg, takže nárůst pouze 2 kg. Po porodu 96 kg. Užila jsem si Štědrý den a 26. prosince mi manžel předal jídelníček, nastavil tabulky, vysvětlil mi vše, co jsem potřebovala vědět, a já se do toho obula. Necvičila jsem, pořád necvičím. Mám v sobě strašný blok a nedokážu ho překonat.

Dnes, po půl roce od mé otočky v pohledu na jídlo, vážím 73 kg. Celkový úbytek je 47 kg. Paradox je, že se nyní nedokážu srovnat s tím, jak vypadám. Moje hlava na to není zvyklá a vidí mne tak, jak jsem vypadala dřív. Jsem pořád nesebevědomý člověk, ale podle InBody má moje tělo nyní 20 let, útrobní tuk se blíží pod normální hranici, 19 kg tuku, 32 kg svalové hmoty. Když jsem byla na InBody s váhou 100 kg v roce 2018, měla jsem 47 % tuku, metabolický věk 57 let a útrobní tuk v nejhorších číslech. Škoda, že jsem nebyla na InBody při těch 120 kg.

Dnes neberu léky na cukrovku ani inzulín a ani antidepresiva. Moje hlava už nedovolí jist to, co je špatně, ale pořád si neuvědomuje, že už nejsem ta tlustá a zlomená ženská jako dřív. Miluji fitko. Bohužel to nyní nejde, ale jednou to půjde. Jen co si nějak srovnám hlavu.

Z velikosti 54 mám nyní 38. Převis zůstal, mám cca 5kilovy kožní nadbytek na břiše a s tím se nedokážu pořádně srovnat. Ale jak říkám, mohu si za to jen a jen já. Doufám, že se díky zveřejňování proměn a díky manželově práci, kterou dělá, alespoň pár lidí dokáže rozhodnout pro změnu.

Za to, jak vypadám dnes, vděčím z největší části manželovi. Pokud chcete také změnit svoji postavu a životní styl, určitě zavítejte na jeho webové stránky anebo facebookovou skupinu.

Podařil se Vám také podobně skvělý výsledek? Chtěli byste i Vy motivovat ostatní čtenáře a čtenářky? Neostýchejte se nám ozvat na redakce@ronnie.cz, budeme rádi! Ukažte, že i Vy jste to dokázali!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 20 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie