Reklama:

Mistrovství České republiky v OCR 2020 - pozvánka

4.283 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V České republice je v této chvíli velké množství různých OCR závodů. Některé jsou etablované a mají už své stálé závodníky a celoroční seriál závodů. S tím souvisí i jejich kvalita nebo obtížnost. Někde víte, co Vás přesně čeká a na co se připravit, jinde do poslední chvíle netušíte, co na Vás pořadatelé nachystali. Mistrovství České republiky je ale jen jedno! Po roční odmlce se nám vrací ve své klasické podobě a s jasnými pravidly Global OCR Officials. Špička české OCR scény se o tituly mistrů republiky utká v Klatovech, mistrovství ČR zde proběhne od 22. do 23. srpna.

Na standard celosvětového formátu závodů, pravidla překážek a jejich samotné dodržování budou dohlížet vůbec poprvé rozhodčí certifikovaní federací World OCR. V praxi to bude vypadat tak, že na překážce budou neoblomní rozhodčí, kteří budou proškoleni tak, aby všechna pravidla byla stejná pro všechny. "Budeme mít tu čest být vůbec prvním národním šampionátem, kde se rozhodčí Global OCR Officials objeví," dodává Česká asociace překážkových sportů (dále jen ČAPS).

Celý koncept bude podobný loňskému roku. Do složení překážek bude promlouvat řada předních českých tvůrců OCR závodů. Organizační tým ČAPS již může s radostí oznámit, že svými překážkami opět přispěje i polská série Barbarian Race, jejíž překážky se loni objevily i na mistrovství republiky, které probíhalo v Harrachově. Zatím jsou potvrzené také překážky od Gladiator Race série, Překážkáče a kralupské Gladiator Challenge. Současně se tým ČAPS snaží zajistit překážky také od série Predator Race, která byla stálicí předchozích ročníků MČR.

Překonej sám sebe

Mistrovství ČR v OCR 2020 bude závodem otevřeným. To znamená, že kromě profíků se jej může zúčastnit kdokoliv. Říkáte si, že to není pro Vás a že na to nemáte? Osobně jsem už na trati potkala lidi velké i malé, štíhlé i obézní, mladé i staré, dokonce i tělesně hendikepované. Na Mistrovství ČR v OCR si každý najde to své, překonává sám sebe. Jestli si chcete vyzkoušet, o čem MČR je, a nemáte ambice hnát se s těmi nejlepšími, je tu kategorie fun. V rámci této kategorie můžete beztrestně vynechávat překážky a klidně běžet i v týmu, pomáhat jeden druhému, sdílet utrpení i radost na trati.

Evropská premiéra 400m OCR sprintu na stadionu

Můžete se těšit na celosvětově unifikované závody na 400 m s danými překážkami. Jedná se o hodně rychlou a divácky zábavnou premiéru velmi populárních závodů. Jeden rozběh = čtyři běžci na jedné trase a rychlý sled překážek na atletickém stadionu. Bude se jednat o relativně lehké překážky typu popones, přeskoč, balanc, přelez, pravděpodobně se objeví i střelba z laserové pistole.

Závodníci i diváci si přijdou na své, o adrenalin rozhodně nouze nebude. "Současný trend a snahy světové asociace směřují k tomu, aby OCR dostalo punc sportu a zařadilo se mezi olympijské sporty. V praxi se to projeví vyšší standardizací závodů, které budou vypadat víceméně stejně kdekoliv na světě, aby byly výsledky globálně měřitelné a srovnatelné. První náznaky jsme mohli vidět již na posledních dvou ME v Dánsku a Polsku," vysvětluje podobu závodu ČAPS.


Tým Ronnie.cz bude mít na místě opět své redaktory, můžete se tedy těšit na reportáž a fotografie z místa dění.


Předběžný časový harmonogram MČR

Sobota 22. srpna 2020

  • 09:00 - start závodu na 3 km
  • 14:00 - start závodu na 400 m
  • průběžně celý den závod Ninja na 100 m
Neděle 23. srpna 2020

  • 09:00 - start závodu na 12 km
  • průběžně celý den závod Ninja na 100 m
  • průběžně celý den dětský závod
  • 14:00 - start čtvrtfinále, semifinále, finále závodu Ninja na 100 m

Kategorie MČR

Elite

Nejvyšší závodní kategorie, bez rozdělení podle věku. Z této kategorie vede kvalifikační cesta na ME nebo MS do kategorie elite.

Age group

Závodní věková kategorie rozdělená po 5 letech (dle data narození v době konání MČR). Z této kategorie vede kvalifikační cesta na ME nebo MS do kategorie age group. Tato kategorie je otevřená úplně každému, kdo si chce zazávodit a poměřit své sily s vrstevníky. Kategorie se nebudou slučovat. Organizátoři si vyhrazují právo sloučit starty několika věkových skupin, avšak bez dopadu na výsledky závodu v jednotlivých kategoriích.

Fun

Kategorie pro každého, kdo si chce závod zkusit, bavit se a vyzkoušet si atmosféru či samotné překážky. Tresty na překážkách nejsou povinné. Start v této kategorii bude společný.

Ubytování si zamluvte včas!

Veškeré zázemí včetně startu a cíle naleznou návštěvníci na přilehlém atletickém stadionu. Organizátoři však apelují na to, aby si závodníci zarezervovali jednotlivé ubytování včas, jelikož se ve stejném termínu jako MČR v OCR jede proslulý cyklistický závod Král Šumavy. A jak to tak bývá, dvě velké série s sebou přinášejí velké množství lidí, což značně znepříjemní hledání ubytování na poslední chvíli.

ČAPS hledá dobrovolníky

Hledáme dobrovolníky se smyslem pro fair play. Takové, kteří budou naše závodníky povzbuzovat, motivovat, ale zároveň dohlédnou na dodržování pravidel. Jde přeci o MČR! Na oplátku nabízíme den nebo dva strávené ve společnosti sportovců, nadšenců, zároveň tak trochu šílenců, ale ze všeho nejvíc - skvělých lidí. Jako bonus dostanete stylovou soupravu s ČAPS logem a samozřejmě zajistíme jídlo a pití. Stanete se součástí nové etapy OCR v ČR. Stanete se součástí MČR. Zájemce prosíme, aby se registrovali přes tento formulář na webu ČAPS.


Foto:
Facebook / Česká asociace překážkových sportů


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 37 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínNedožité sedmdesátiny legendy kulturi...
Jarda 74 (05:57) • Díky za článek, jako mládě jsem to sledoval s opravdu velkým nadšením, hledal jsem jaký...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
Tsunami (23:00) • Díky Michale za zpětnou vazbu. Co se týče přechod stehna v trup je pravda. Jen je to ta...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
moab (18:36) • No nechci se hádat, ale zrovna ve WUAPu je definován KYČELNÍ KLOUB pod úrovní horního k...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
Palec077 (12:07) • Přečti pravidla libivolné federace a pak dělej chytrého v diskuzích. Všechny federace t...
magazínDennis Wolf je po operaci
Zodiak411 (22:12) • Dennis má hezkou `důchodovou` formu. Snad se brzy uzdraví a zase ho někdy uvidíme v Pra...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra