Reklama:

Omaha Pro 2020:
výsledky a fotografie

6.263 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Prostory omažského Ramada Plaza Hotel Resort & Convention Center v sobotu 18. července hostily další ročník tradiční profesionální show organizované pod hlavičkou profesionální ligy IFBB Jima Maniona Omaha Pro. Jednalo se teprve o třetí profi závody pořádané po 126 dnů dlouhé přestávce vynucené pandemií COVID-19 a s ní souvisejícími zdravotně-bezpečnostními opatřeními. Do boje o přízeň rozhodčích, ale hlavně o jedno přímé postupové místo na prosincový Olympia Weekend určené vítězům, se zde tentokrát zapojili sportovci nastupující v classic physique mužů, kulturistice žen a physique žen. Napříč všemi těmito kategoriemi přitom platí, že se k prvenství probojovali opravdu dobří závodníci, a tak jistě stojí za to, abychom se za děním na pódiu podrobněji ohlédli.


Omaha Pro 2020 - kulturistika žen

Zatímco vloni se na Omaha Pro v ženském bodybuildingu bojovalo ještě o nominaci na Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships, letos tomu už bylo jinak. Vrcholná soutěž profesionálních kulturistek Ms. Olympia se mezitím totiž vrátila do programu Olympia Weekendu (naposledy v něm figurovala v roce 2014), a tak v Omaze tentokrát už bylo zase všechno tak, jak si všechny profesionální kulturistky v předchozích necelých šesti letech přály. Na pódiu sice tentokrát chyběla taková hvězda, jakou vloni byla Margie Martin, a navíc bylo potřeba brát v úvahu, že se některé závodnice na akci kvůli dlouho zavřeným posilovnám připravovaly ve spartánských podmínkách, ale i tak se bylo na co dívat. Už od prvních okamžiků semifinále bylo jasné, že si pro vítězství jde sedmá nejlepší účastnice Wings of Strength´s Rising Phoenix World Championships 2019 Andrea Shaw. Přibližně 165 cm vysoká americká kulturistka od loňské sezóny zaznamenala znatelné celkové zlepšení postavy a díky kombinaci objemů, pěkných tvarů a velmi slušné připravenosti by si na soutěži zřejmě poradila i s podstatně silnější konkurencí, než jaká se jí zde nakonec sešla. Andrea si tak v Omaze zaslouženě dokráčela nejenom ke svému prvnímu triumfu mezi profesionálkami, ale i ke své první kvalifikaci na Ms. Olympia, kde ji bude čekat souboj třeba i s legendární Iris Kyle.

Semifinálové boje v kulturistice žen na Omaha Pro 2020

Zajímavou postavou osmičlenného startovního pole na Omaha Pro 2020 se v kulturistice žen stala také Reshanna Boswell. Jedná se o závodnici, která mezi profesionálkami dosud působila v ženském physique. Tuto sobotu si poprvé vyzkoušela i to, jaké je nastupovat mezi kulturistkami, a svého kroku nemusí litovat. Zejména díky výborným kvadricepsům a celkově solidním čelním postojům se tato svěřenkyně trenéra Shelbyho Starnese hned při svém prvním vystoupení mezi mohutnějšími závodnicemi probojovala ke druhému místu a naznačila tak, že má pro kulturistiku potenciál. Aby ale na podobný výsledek mohla pomýšlet i na lépe obsazených soutěžích, bude muset ještě zapracovat nejenom na zlepšení objemů horní poloviny těla, ale také na tom, aby na pódium dokázala přinést lépe vyrýsované hýždě a hamstringy. Další příčky v první pětici si rozebraly LaDawn McDay, Angela Rayburn a manželka profesionálního kulturisty Keitha Williamse Tina. Stejně jako Reshanna si také ony připsaly po několika bodech do kvalifikačního žebříčku, jenž představuje jeden z dalších způsobů, jakým se lze k účasti na Olympii nominovat.


Výsledky Omaha Pro 2020 - kulturistika žen:

  1. Andrea Shaw*
  2. Reshanna Boswell
  3. Ladawn McDay
  4. Angela Rayburn
  5. Tina Williams
  6. Pamela Hannam
  7. Amy Hauck
  8. Lunette Johnson

* kvalifikace na Ms. Olympia 2020


Kulturistika žen na Omaha Pro 2020

Více fotografií z Omaha Pro 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Ms. Olympia 2020 k 18. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Helle Trevino Dánsko Rising Phoenix 2019 1.
Margie Martin USA Rising Phoenix 2019 2.
Irene Anderson Švédsko Rising Phoenix 2019 3.
Nicki Chartrand Kanada Rising Phoenix 2019 4.
Monique Jones USA Rising Phoenix 2019 5.
Monia Gioiosa Itálie Romania Muscle Fest Pro 2019 1.
Yaxeni Oriquen Venezuela Ms. Olympia 2005 1.
Iris Kyle USA Ms. Olympia 2004 1.
Andrea Shaw USA Omaha Pro 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika žen - kvalifikační žebříček k 18. červenci 2020:

p. jméno stát body
1. Natalia Kuznetsova Rusko 4
1. Reshanna Boswell USA 4
3. Claudia Partenza Itálie 3
3. Ladawn McDay USA 3
5. Alena Hatvani Česká republika 2
5. Angela Rayburn USA 2
7. Oana Hreapca Rumunsko 1
7. Tina Williams USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Omaha Pro 2020 - physique žen

V ženském physique se v Omaze odehrál velmi vyrovnaný souboj o vítězství mezi Ivie Rhein a Brittany Watts. První závodnice na pódium přinesla vyváženost a připravenost, druhá se prezentovala vynikající stavbou těla a parádními kvadricepsy. O tom, že na klání své druhé profesionální vítězství vybojuje Brittany, nakonec rozhodl jediný bod. Watts se díky svému sobotnímu výsledku podruhé v řadě přímo kvalifikovala k účasti na Olympia Women's Physique Showdown, kde se ve druhé polovině prosince pokusí vylepšit loňskou třináctou příčku. Druhá tedy tentokrát skončila Ivie Rhein, která původně do sezóny plánovala vstoupit až příští týden na Prestige Crystal Cup Pro.

Soutěž ale byla pouhé dva týdny před konáním zrušena, a tak jí nezbylo než změnit plány. Ačkoliv druhé místo z profesionální show nepředstavuje vůbec špatný výsledek, a to obzvlášť s přihlédnutím k tomu, že Ivie celou přípravu trénovala doma v garáži, samotná brazilská závodnice s tím, jak to pro ni na Omaha Pro dopadlo, moc spokojena není. Už za čtrnáct dnů se proto plánuje představit ještě také na Wings of Strength Tampa Pro, kde bude doufat v prvenství. Do top 5 rozhodčí dále vybrali Trish Wood, Jadu Beverly a Suzanne Davis.


Výsledky Omaha Pro 2020 - physique žen:

  1. Brittany Watts*
  2. Ivie Rhein
  3. Trish Wood
  4. Jada Beverly
  5. Suzanne Davis
  6. Oksana Piari
  7. Natalie Rae Wolfe
  8. Jennifer Adkisson
  9. Angela Palermo

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2020


Physique žen na Omaha Pro 2020

Více fotografií z Omaha Pro 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown k 18. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Penpraghai Tiangngok Thajsko Arizona Pro 2019 1.
Shanique Grant USA Olympia W. P. Showdown 2019 1.
Sarah Villegas USA Olympia W. P. Showdown 2019 2.
Natalia Abraham Coelho USA Olympia W. P. Showdown 2019 3.
Daniely Castilho Brazílie Olympia W. P. Showdown 2019 4.
Laura Pintado Chinchilla Španělsko Olympia W. P. Showdown 2019 5.
Victoria Myslik Kanada Ben Weider Natural Pro 2019 1.
Valentina Mishina Rusko Romania Muscle Fest Pro 2019 1.
Laura Richards USA Legion Sports Fest Pro 2019 1.
Brittany Watts USA Omaha Pro 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique žen - kvalifikační žebříček k 18. červenci 2020:

p. jméno stát body
1. Margita Zámolová Česká republika 18
2. Anne-Lorraine Mohn Francie 10
2. Jennifer Taylor USA 10
4. Desunka Dawson USA 8
5. Trish Wood USA 5
6. Sonia Domingue Kanada 4
6. Ivie Rhein Brazílie 4
8. Liz Pottruff Kanada 3
8. Mirea Henriquez Nizozemsko 3
8. Ruiying Bian Čína 3
11. Toni West USA 2
11. Modesta Halby Dánsko 2
11. Sarah Hayes USA 2
11. Jada Beverly USA 2
15. Leslie Gurr Kanada 1
15. Irene Tristante Španělsko 1
15. Antoinette Downie USA 1
15. Suzanne Davis USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Omaha Pro 2020 - classic physique

Classic physique, ve kterém závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, představovalo nejpočetněji obsazenou kategorii soutěže, když jste ve startovní listině mohli napočítat rovný tucet borců. Jasným vítězem se stal 165 cm vysoký Chris Hunte, jenž si tak proti desátému místu, které mu patřilo při jeho profesionálním debutu na loňském Battle of Texas, výrazně polepšil. Chris zaujal kompletní postavou, pěknými tvary, připraveností a zejména tím, že na poměry classic physique působil pořádně mohutně. Dá se předpokládat, že poté, kdy po prezentaci mohl už neomezeně cukrovat a přestat si hlídat svou hmotnost, na pódium nakonec nastoupil ještě o něco mohutnější, než mu ukládá pravidly předepsaný váhový limit, který v jeho případě činí 81,5 kg. Hunte, do jehož přípravy jsme Vás nechali nahlédnout v tomto článku, se chystá závodit ještě za dva týdny na Wings of Strength Tampa Pro. Poté už své úsilí samozřejmě bude směřovat ke své premiérové účasti na Classic Physique Olympia, kam se díky svému výsledku z Tampy přímo kvalifikoval.

Druhé místo tentokrát bral 191 cm vysoký Jonathan Hambrick, jenž znovu dokázal, že se už ve dvaadvaceti letech řadí do širší špičky své kategorie. Mimochodem, Jonathan má v bodybuildingu nemalé ambice a připouští, že by se rád kousek po kousku propracoval až k tomu, že bude moci mezi profesionály konkurenceschopně účinkovat v královské kulturistice mužů open. Do první pětice se dále probojovali ještě Jose Marte, Antonio Cummings a Ron Galup, kteří si stejně jako Hambrick připsali po několika bodech do kvalifikačního žebříčku. Pro Cummingse a Galupa soutěž přitom představovala profesionální debut. Antonio profi kartu získal jako šampión loňského NPC Jr. Nationals v classic physique do 178 cm, Ron do profesionální ligy IFBB Jima Maniona zamířil po svém úspěchu z NPC Nationals 2017. Na soutěži tehdy zvítězil v kulturistice mužů do 80 kg.


Výsledky Omaha Pro 2020 - classic physique:

  1. Chris Hunte*
  2. Jonathan Hambrick
  3. Jose Marte
  4. Antonio Cummings
  5. Ron Galup
  6. Brady Barnes
  7. Theodore Atkins Jr
  8. Tim Tevin
  9. Aaron Jeffery
  10. Brock Stockton
  11. Aaron Sparenberg
  12. Jim Holcomb

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2020


Classic Physique na Omaha Pro 2020

Více fotografií z Omaha Pro 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Classic Physique Olympia 2020 k 18. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Rickey Moten USA San Antonio Pro 2019 1.
Chris Bumstead Kanada Classic Physique Olympia 2019 1.
Ali Shamsghamar Írán Asia Grand Prix Pro 2019 1.
Ahmad Ahmad Irák Hurricane Pro 2019 1.
Breon Ansley USA Yamamoto Cup 2019 1.
R. D. Caldwell USA Ben Weider Natural Pro 2019 1.
Danny Hester USA Classic Physique Olympia 2016 1.
Dani Younan USA Ultimate Warriors Pro 2019 1.
Wesley Vissers Nizozemsko Romania Muscle Fest Pro 2019 1.
David Hoffmann Německo D. J. Classic Germany 2019 1.
Arash Rahbar USA Legion Sports Fest Pro 2019 1.
Terrence Ruffin USA Niagara Falls Pro 2019 1.
Sami Ghanem USA Battle of Texas 2019 1.
José Maria Mete Bueriberi Španělsko San Marino Pro 2019 1.
Fabian Rabia Dominikánská republika Sheru Classic Colombia 2020 1.
Alejandro Cambronero USA Arnold Classic 2020 1.
Chris Hunte USA Omaha Pro 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Classic physique - kvalifikační žebříček k 18. červenci 2020:

p. jméno stát body
1. George Peterson USA 11
2. Keone Pearson USA 10
3. Chen Kang Čína 9
3. Steve Laureus USA 9
3. Jose Marte USA 9
6. Abner Logan USA 8
6. Jonathan Hambrick USA 8
8. Klaus Drescher Rakousko 7
9. Mikhail Timoshin Rusko 6
9. Vladimir Sizov USA 6
9. Jorge Machado USA 6
12. Dmitry Vorotyntsev Rusko 5
12. Seonghwan Kim Jižní Korea 5
12. Nicholas Austin USA 5
12. Shicheng Jin Čína 5
12. Mike Sommerfeld Německo 5
12. Toto Djong USA 5
12. Milad Sadeghi Írán 5
12. Roberto Martinez Pizana Španělsko 5
12. Julian Castano Kolumbie 5
21. Jayson Rivera Perez Portoriko 4
21. Hany Saeed Egypt 4
21. Panexce Pierre USA 4
21. Dimitri Williams Kanada 4
21. Jason Strayhand USA 4
21. Abdelkarim Ammari Maroko 4
21. Sam Adiki USA 4
21. Fernando Mendoza Panama 4
29. Cris Murray USA 3
29. Vahid Nazari Írán 3
29. Keyvan Rezapour Írán 3
29. Daniel Strong USA 3
29. Bryan Jones USA 3
29. Jason Brown USA 3
29. Greg Doucette Kanada 3
29. Hassan Abdulreda Saúdská Arábie 3
29. Lucas Coelho Brazílie 3
29. Antonio Cummings USA 3
39. Jason Martinez USA 2
39. Mahdi Parvani Írán 2
39. Keith Lanier USA 2
39. Giuseppe Zagarella Itálie 2
39. Ramone Haye Kanada 2
39. Mathias Hald Hasen Dánsko 2
39. Paul Vu Austrálie 2
39. Bikramjit Singh Indie 2
39. Ron Galup USA 2
48. Justin Freeman USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Mdozaphotography


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

19.07.15:33jnerez - Andrea Shaw vypadá fantasticky *79*. +1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBoris Orava a jeho pohled na mýty ve...
beliar (12:17) • Zajímalo by mě, jak zjistit svůj metabolický typ, v poslední době se o to dost zajímám...
magazínNPC Masters Nationals 2020 - 137 nový...
Mikuc (09:23) • Profi licence na rok také něco stojí a když se to vše sejde na jednom účtu, už to udělá...
magazínNPC Masters Nationals 2020 - 137 nový...
Marczus (08:19) • To Mikuc i Jari: presne tak panove. A v dnesni dobe lze uplne v pohode vsechny kategori...
magazínIFBB Diamond Cup Serbia 2020: komplet...
Mikuc (20:53) • Tak aspoň někdo to nahrál zblízka a kvalitně. Já vám řeknu, nej obsazená profi soutěž v...
magazínNPC Masters Nationals 2020 - 137 nový...
Mikuc (20:51) • Jak já říkám, máš nějaký hendikep nebo každé oko jiné barvy? Uděláme ti kategorii na mí...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra