Reklama:

Iris Kyle se vrací, v prosinci
zabojuje o 11. titul Ms. Olympia!

5.273 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Bez ohledu na to, kdo se ve ztížených podmínkách, které vytváří celá aktuální situace kolem pandemie COVID-19, nakonec ještě stihne kvalifikovat k účasti na letošním Olympia Weekendu, nás čeká jeden z nejzajímavějších ročníků této události za poslední roky. Spousta se toho totiž děje už teď, kdy do konání akce zbývá ještě přes pět měsíců. Již vloni padlo rozhodnutí, že se poprvé od sezóny 2014 do programu Olympia Fitness & Performance Weekendu Joea Weidera vrátí vrcholná soutěž profesionálních kulturistek Ms. Olympia, několik měsíců nato pak událost změnila majitele, když ji od American Media, Inc., koupil Jake Wood, který má na rozdíl od předchozího vlastníka ke kulturistice přeci jenom větší vztah, což by na celý sport mohlo mít pozitivní dopad.

Iris Kyle při svém zatím posledním vystoupení na Ms. Olympia v roce 2014 (foto: EastLabs.sk)

Později pak došlo v souvislosti s pandemií k přesunu Olympia Weekendu z tradičního zářijového termínu až na dny 17. - 20. prosince a spolu s tím i ke změně místa jeho konání. Vzpomínaný Super Bowl profesionálního bodybuildingu nově budou hostit prostory hotelového resortu a kasína Planet Hollywood Las Vegas, kde závodníkům a fanouškům bude k dispozici po audiovizuální stránce velkoryse vybavený divadelní sál Zappos Theater, který pojme 7.000 sedících diváků. Olympia Expo se transformovalo v Olympia World Fitness Festival a přesunulo se z Las Vegas Convention Center do Sands Expo & Convention Center. Už teď je také jasné, že Olympia Weekend 2020 okoření mnoho zajímavých situací přímo na pódiu. Ze sportovního důchodu se plánují vrátit dvě legendy kategorie fitness Adela Garcia a Oksana Grishina, které by tak nejméně ještě jednou ve svých kariérách měly nastoupit k Fitness Olympia.

Iris Kyle při svém zatím posledním vystoupení na Ms. Olympia v roce 2014 (foto: EastLabs.sk)

To ale zdaleka není vše. Sedminásobný šampión Olympia 212 Showdown James "Flex" Lewis se rozhodl přestoupit mezi těžkotonážníky a díky tomu, že získal speciální pozvání k účasti, se letos vůbec poprvé pokusí zabojovat také o titul Mr. Olympia. Právě na Mr. Olympia se letos už pojednadvacáté v kariéře představí legendární Dexter Jackson, jenž před celým nešťastným děním kolem pandemie ohlásil, že se na jevišti letošního Olympia Weekendu definitivně rozloučí se svou dlouhou a výjimečně úspěšnou kariérou. Zda tomu tak opravdu bude a Dexter letos v prosinci skutečně pověsí soutěžní plavky na hřebík, se ale teprve ukáže. Tento týden v rozhovoru s bývalým profíkem Dennisem Jamesem totiž připustil, že si kariéru možná ještě o rok prodlouží. Pokud by se kvůli pandemii měla snad letošní Olympie konat před poloprázdným hledištěm, rozhodně by se totiž nejednalo o rozlučku, jakou si padesátiletý Jackson představuje, a tak by k odkladu jeho odchodu do kulturistického důchodu byl dobrý důvod. Dexter navíc říká, že opravdu touží po titulu z Arnold Classic South America, který mu ve sbírce ještě chybí, a letos jej nemá šanci vybojovat, když soutěž byla zrušena a bude se znovu konat až v příštím roce.

Iris Kyle při svém zatím posledním vystoupení na Ms. Olympia v roce 2014 (foto: EastLabs.sk)

Další bombu pak ve věci toho, kdo se letos Olympia Weekendu zúčastní, vedení profesionální ligy IFBB Jima Maniona, pod jejíž hlavičkou se akce koná, ve spolupráci s pořadateli zveřejnilo včera. Na pódium Ms. Olympia se vrací desetinásobná šampiónka této soutěže Iris Kyle a pokusí ze zde vybojovat svůj jedenáctý titul! V současnosti pětačtyřicetiletá Američanka, která Olympii kralovala v letech 2004 a 2006 až 2014, právě od roku 2014, kdy ohlásila odchod ze scény, nezávodila. V sezóně 2016 sice uvažovala o tom, že se do kolotoče profesionálních show vrátí účastí na Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships, které Ms. Olympia dočasně v roli vrcholné soutěže profesionálních kulturistek nahradilo, ale po sérii nedorozumění a sporů s pořadateli z její účasti na tomto klání nakonec sešlo. Iris představuje vůbec nejúspěšnější účastnici Olympia Weekendu v celé jeho historii, a to napříč všemi kategoriemi. Nikomu kromě ní se totiž nepodařilo na Olympii zvítězit desetkrát, nikdo nemá titulů ani devět. Osm vítězství z nejprestižnějších závodů, jaké svět bodybuildingu zná, mají pak pouze čtyři závodníci, a to kulturisté Lee Haney s Ronniem Colemanem, kulturistka Lenda Murray a také dnes už vzpomenutá fitnesska Adela Garcia.

Iris Kyle při svém zatím posledním vystoupení na Ms. Olympia v roce 2014 (foto: EastLabs.sk)

Po tolika letech bez závodění a poté, kdy se trend v ženském profesionálním bodybuildingu, který upřednostňují rozhodčí, přeci jenom poněkud změnil, to Iris v boji o další triumf z Ms. Olympia jistě nebude mít snadné. Její dosavadní úspěchy ale mluví za vše a určitě ji nebude radno podcenit. Samotná závodnice, která profi kartu vlastní od absolutního vítězství na NPC USA 1998, v souvislosti se svým záměrem vrátit se na pódium Olympie vysvětluje: "Cítím, že teď je pro mě k tomu, abych se vrátila na největší kulturistické pódium, ten správný čas. Na Olympii jsem prožila tolik neuvěřitelných okamžiků a teď se soustředím na to, abych zde ještě jednou zvítězila. Tohle celé věnuji všem fanouškům, kteří mě po tolik let nepřestávají inspirovat." Dan Solomon, prezident a výkonný ředitel Olympia Weekendu, na konto chystaného comebacku Iris Kyle uvedl: "Olympia Weekend 2020 začíná vzbuzovat čím dál tím větší nadšení. Mnoho z těch nejlepších všech dob chce být součástí nových zkušeností a zážitků z Olympie, které připravujeme." Solomon zároveň dodává, že s tím, kolik času do konání letošní Olympie zbývá, cítí, že podobných oznámení, jako je to o účasti Iris Kyle, ještě několik přibude. Máme se tak zřejmě na co těšit a teď už se nedá dělat nic jiného než si přát, aby pandemie COVID-19 ztěžovala pořadatelům jejich další práci co možná nejméně.


Použité elektronické zdroje:

 • MuscleMemory - The Internet Bodybuilding Database. [online] [cit 2020-07-10]. Dostupné na http://www.musclememory.com
 • Iris Kyle Announces Return. Aiming for 11th Ms. Olympia Title in December! [online] [cit 2020-07-10]. Dostupné na http://npcnewsonline.com/

 • Líbil se Vám článek?
  Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:
  NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTomáš Bureš se porval v garáži a vyhr...
  LaFontaine (08:57) • Skvělý postřeh, svět je opravdu malý. Doplnil jsem o Vojtovi do článku pár informací. D...
  magazínTomáš Bureš se porval v garáži a vyhr...
  petrpolak (22:32) • Vojtěch Dvořák je také zajímavé jméno, které tu má být zmíněno. Absolutní mistr republi...
  magazínPhil Heath se vrací!
  70mMyW!53 (17:21) • Jak jej nemusim tak se paradoxne tesim na jeho navrat, protoze aspon nudnou oympii troc...
  magazínNatural Korea Classic 2020: čtyři nov...
  Zodiak411 (19:10) • Osobně nechápu smysl těchto natural soutěží, kdy závodníci za předpokladu, že jsou opra...
  magazínPhil Heath se vrací!
  maxpoint97 (11:44) • Souhlas. Lepší by s velkou pravděpodobností nebyl a vlastně `nemá`, co získat. Možná, k...  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra