Reklama:

Radikální změna (23.): Z šílených 138 kg jsem se propotil až na 79 kg

13.382 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Motivace

[Text: František Procházka] Zdravím všechny příznivce fitness a sportu. Jmenuji se František Procházka a tady je můj progres, který určitě někoho motivuje a nakopne k zamyšlení. Z alkoholika trojbojařem a amatérským strongmanem, dalo by se říci.

Už odmala jsem nebyl hubeňour, ale i přesto jsem se věnoval dle možností různým sportům. Byl to basketbal, box, řecko-římské zápasy… Měl jsem období, kdy jsem začal chodit do posilovny, ale také do baru, a to hodně často. Než se stal pro mě velký převrat a začal jsem si všímat, že je něco špatně.

Vyžral jsem se a vychlastal na 138 kg při výšce 183 cm a to už bylo vážně moc! Řekl jsem si, že bych měl začít se sebou něco dělat, a měl jsem to štěstí, že jsem poznal kolegu v práci Petra Zíku, který závodil v kulturistice, a ten mi hodně pomohl a poradil. Poslouchat zkušené se vyplatí, protože léta praxe vám dají nejvíc. Nebylo to lehké, vyzkoušel jsem všechny možné jídelníčky, ale každému vyhovuje něco jiného, každý si musí přijít na to své a taky na to, že ta tvrdá dřina k tomu patří. A mě osobně už ta dřina nikdy nepřestala bavit. Začal jsem na sobě makat a z těch šílených 138 kg jsem se za osm měsíců propotil až na 79 kg.

Hodně lidí si všimlo, že zvedám výhradně těžké váhy. Silové tréninky mi prospívaly a k nim samozřejmě patřilo i každodenní kardio. V té době jsem se rozhodl, že zkusím nějakou soutěž, a hned jsem se dostal na mezinárodní mistrovství ve zvedání kamene, kde jsem skončil samozřejmě poslední. To mi však nevzalo, ale naopak dalo motivaci a cíl nepřestat na sobě makat.

Dnes už osm let aktivně závodím jako trojbojař a strongman. I dnes se rád poradím se zkušenými lidmi. Člověk se pořád učí a nechat si poradit a pomoct není ostuda.

Takže na závěr, najděte si svůj cíl a jděte si za ním, ta dřina za to stojí. Motivace je cílem a cíl je motivací.

Podařil se Vám také podobně skvělý výsledek? Chtěli byste i Vy motivovat ostatní čtenáře a čtenářky? Neostýchejte se nám ozvat na redakce@ronnie.cz, budeme rádi! Ukažte, že i Vy jste to dokázali!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

09.07.12:25Arnold Strong - A co zavody v kulturistice treba do 80 kilo to te neláká?k..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZemřel účastník Mr. Olympia 2005 Mich...
moab (22:08) • https://youtu.be/T-SzHFW7nr0
magazínZemřel účastník Mr. Olympia 2005 Mich...
Lee_Priest (14:41) • Škoda zmařeného života... Nicméně tohle čeká velké procento sypačů sype se stále víc a...
magazínZemřel účastník Mr. Olympia 2005 Mich...
dzordn2 (11:49) • Máte pravdu, je to Garrett Downing. :-) Fotky jsou z European Pro 2001, která bývá ozna...
magazínZemřel účastník Mr. Olympia 2005 Mich...
Veteran (11:29) • Po rozkliknutí té fotky vpravo nahoře tam není vlevo Rodney St. Cloud ale Garrett Downi...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Olympia Weekendu 2020
Majka (09:04) • Jsme rádi, že se líbilo :) Počet fotek bohužel výrazně omezujeme, a to i v článcích o v...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra