Reklama:

Dvanáct profesionálů 4 týdny
před Wings of Strength Tampa Pro

6.305 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

I když jsou denní přírůstky pacientů s nemocí COVID-19 v posledních několika dnech v celosvětovém měřítku zatím historicky nejvyšší od začátku pandemie, paradoxně se zdá, že se po několikaměsíční přestávce konečně dočkáme profesionálních soutěží v kulturistice a fitness. Po odmlce vynucené právě pandemií a nejrůznějšími zdravotně-bezpečnostními opatřeními, přijatými ve snaze zabránit šíření onemocnění, jsou v profesionální lize IFBB Jima Maniona na programu první soutěže. První menší závody Wasatch Warrior a Northern California Pro se odehrají už 11. července, za opravdový restart sezóny je pak ale považováno na polovinu prázdnin naplánované Wings of Strength Tampa Pro. Pokud na něj opravdu dojde, pak by se na něm přes veškeré obtíže, které současné dění ve světě způsobuje, mělo sejít poměrně početné a hlavně zajímavě poskládané startovní pole, což platí zejména o obou mužských kulturistických kategoriích. My pro Vás přípravu závodníků na toto nadcházející klání po několik týdnů pečlivě sledujeme a nemíníme samozřejmě polevit ani teď, kdy do konání události zbývají už jenom čtyři týdny!

Hunter Labrada

Nestává se úplně často, aby profesionální nováček byl považován za jednoho z favoritů soutěže. Pohled do historie bodybuildingu nám však ukazuje, že při profesionálním debutu zvítězit lze, a právě o to se na letošním Wings of Strength Tampa Pro chce v kulturistice mužů open pokusit i Hunter Labrada. Přibližně 175 cm vysoký borec má ostatně všechny důvody věřit tomu, že je v jeho silách o nejvyšší příčky mezi profíky bojovat. Od svého předloňského absolutního vítězství na NPC Nationals, které mu vyneslo profi kartu, se dokázal po všech stránkách podstatně zlepšit a navíc je motivován i příběhem svého otce. Pamětníci si jistě vzpomenou na vítězství Leeho Labrady na Night of Champions 1986, kde nevysoký, avšak estetický profesionální nováček s přehledem porazil všechny zkušenější a často o pořádný kus mohutnější soupeře. Huntera navíc před jeho startem na závodech v Tampě může optimismem naplňovat i to, jak se mu v posledních týdnech daří ladit formu. Zlepšuje se dnem za dnem, aniž by příliš ztrácel na váze, což znamená, že roste do soutěže. V těchto dnech mu displej váhy ukazuje 117,5 kg na lačno a něco málo přes 119 kg po tréninku.

Hunter Labrada 4 týdny před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Dwayne Walker

U borců, kteří by se na blížící se floridské profesionální show měli představit ve vzpomínané královské kategorii open, ještě chvíli zůstaneme. Zajímavým kulturistou, který v Tampě zamýšlí nastoupit právě mezi těžkotonážníky, je totiž i Dwayne Walker. Jde o bodybuildera, jenž ještě vloni o přízeň rozhodčích bojoval v lehčí váze. Hmotnostní omezení jej však už příliš omezovalo v dalším progresu a devětadvacetiletý Jamajčan se tak neměl příliš o čem rozmýšlet. Nechtěl-li mezi profíky jenom přešlapovat na místě, musel zamířit mezi mohutnější soupeře. Zatím se zdá, že 170 cm vysoký Dwayne udělal dobře. Cítí, že vylepšil nejenom svou postavu, ale ruku v ruce s tím i silové výkony. Na jaký výsledek mu tohle všechno bude stačit, se samozřejmě ale ukáže až na pódiu.

Dwayne Walker 4 týdny před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Joe Mackey

Dwayne totiž na nadcházející akci nebude zdaleka měřit síly jenom s Hunterem Labradou. Konkurentů na pódiu bude mít podstatně více, třeba včetně Joea Mackeyho. Ten si kromě toho, jak se mu v přípravě vede, nově pochvaluje také to, že doma našel slušné světlo na pořizování fotografií, které pravidelně zasílá svému trenéru Dominicku Cardonovi. Díky tomu tak může vynechat jednu cestu denně do posilovny, kterou absolvoval jenom proto, aby zde pro něj po ránu na lačno v ideálním světle udělal několik fotek v klíčových pózách.

Joe Mackey 4 týdny před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Aaron Clark

V dnešním článku, který závodníkům připravujícím se na Wings of Strength Tampa Pro věnujeme, budou mít trojnásobnou převahu sportovci působící v kulturistce mužů do 212 liber (96,2 kg). S tím jak se soutěž blíží, přibývají totiž informace o závodnících z lehčí váhy, kteří by do probíhajícího soutěžního ročníku rádi vstoupili právě v Tampě. Nejnověji se jedná třeba o Aarona Clarka. Ten si na klání bude chtít napravit reputaci, kterou si pošramotil během několika svých posledních soutěžních vystoupení, která jako by už dala zapomenout, že se jednu dobu jednalo o opravu dobrého kulturistu. Vždyť Aaron v roce 2014 ve dvěstědvanáctce vybojoval vítězství z New York Pro a přidal i šestou příčku z Olympia Weekendu! Má v sobě ještě dost sil na to, aby podobné výsledky mohl třeba zrovna v této sezóně zopakovat? To snad uvidíme už brzy!

Aaron Clark 4 týdny před Wings of Strength Tampa Pro 2020

George Peterson

Od doby, kdy 170 cm vysoký a aktuálně rovných 100 kg vážící Clark na soutěžních pódiích zářil, došlo v kategorii do 212 liber ke generační obměně. Staré harcovníky, ke kterým se řadili třeba Craig Richardson, Tricky Jackson nebo Jose Raymond, postupně nahrazují nové tváře. Na Wings of Strength Tampa Pro se například chystá připsat si svůj první start ve dvěstědvanáctce George Peterson, jenž v posledních několika letech patřil k hvězdám kategorie classic physique. Snímky, které se nám z Georgovy probíhající přípravy dostávají průběžně do rukou, přitom napovídají, že se tento svěřenec trenéra Justina Millera neztratí ani v pro něj nové kategorii. A to tím spíše, že v současnosti je na tom při stejné výšce jako Clark podobně i s hmotností a je tak jasné, že v lehčí váze od začátku bude patřit k těm vůbec nejtěžším závodníkům!

George Peterson 4 týdny před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Derik Oslan

Na souboji borců z kategorie do 212 liber na letošním Wings of Strength Tampa Pro bude nejzajímavější to, že nemá jasného favorita. A tak zatímco za některých okolností může zvítězit třeba právě Peterson, za jiných to stejně tak dobře může být například Derik Oslan. Ten tento týden dosáhl své vůbec nejnižší hmotnosti v probíhající přípravě, když mu displej váhy ukazoval "pouze" 97 kg. Derik si sice v těchto dnech prý připadá plochý jako palačinka, ale zase jej těší, že už je blízko cílové soutěžní hmotnosti. Předpokládá totiž, že by v Tampě před rozhodčí mohl předstoupit s nějakými 95 kilogramy.

Derik Oslan 4 týdny před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Justin Randall

Podstatně méně na pódiu jistě bude vážit Justin Randall, jenž představuje kapesního kulturistu i z pohledu dvěstědvanáctky, když dorostl jen do výšky 157 cm. Příklad medailisty loňského ročníku Olympia 212 Showdown Shauna Claridy však ukazuje, že i s touto nevýhodou se dá mezi profíky bojovat o vynikající výsledky. Ostatně i sám Justin má už na kontě třeba páté místo z loňského Wings of Strength Yamamoto Nutrition Puerto Rico Pro, a tak by se soupeřům nemuselo vyplatit jej jakkoliv podcenit. Čtyři neděle před soutěží Randall hned po probuzení vážil 85 kg.

Justin Randall 4 týdny před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Derik Farnsworth

Podobně vysoký jako Justin Randall je i další účastník nadcházejících závodů Derik Farnsworth. Ten navíc bude mít svou úlohu na soutěži ztíženou tím, že v době jejího konání bude slavit už padesáté narozeniny. Zmíněný svěřenec specialisty na předsoutěžní přípravu Chrise Aceta za sebou má ovšem přes svůj menší vzrůst úspěšnou profesionální kariéru, což mu umožňuje věřit si na nějaký slušný výsledek i tentokrát.

Derik Farnsworth 4 týdny před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Enmanuel Rodriguez

Přes svou stále dobrou výkonnost je nicméně Derik Farnsworth už spíše na odchodu ze scény. Na opačném pólu profesionální kariéry se proti tomu nachází druhý nejlepší účastník NPC Nationals 2018 v kulturistice mužů do 90 kg Enmanuel Rodriguez, jenž si letošní Wings of Strength Tampa Pro zvolil pro svůj profesionální debut.

Enmanuel Rodriguez 4 týdny před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Santi Aragon

To Santi Aragon nějaké ty zkušenosti se závoděním mezi profíky už nasbíral. Přesto se až teprve nedávno rozhodl, že v Manionově profesionální lize definitivně zakotví právě v kulturistice mužů do 212 liber, když dosud startoval také v kategorii classic physique. I on tak v Tampě nastoupí v pro něj alespoň zčásti nové roli. Čtyři týdny před dnem "D" při výšce 165 cm vážil 89 kg.

Santi Aragon 4 týdny před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Adam Young

Na závěr si necháváme dva profíky, kteří v Tampě svým výsledkem asi mohou pouze překvapit. U Adama Younga pochybnosti nad jeho šancemi bojovat o nějaký zajímavější výsledek vyvolává zejména určitá nevyváženost postavy. Šanci na dobré umístění tak zřejmě bude mít jenom za předpokladu, že mu vyjde forma a někteří jeho soupeři v tomto ohledu naopak selžou. Právě tímto způsobem Young mimochodem přišel ke svému dosud nejlepšímu výsledku mezi profíky, kterým pro něj je pátá příčka z předloňského Wings of Strength Chicago.

Adam Young 4 týdny před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Jason Lowe

V případě Jasona Lowa pak nejasnosti o jeho nadějích na slušné umístění před Wings of Strength Tampa Pro budí hned dvě skutečnosti. Jednak se při výšce 173 cm zdá pro dvěstědvanáctku až příliš vysoký a jednak se zdá, že může mít celkem potíže s tím, aby před soutěží stihl udělat solidní formu. Jistě, je potřeba brát v úvahu, že se poté, kdy se rozhodl opustit kategorii classic physique, snažil především vybudovat co nejvíce nových objemů, ale zatím to vypadá, že je to na úkor kvality. A něco takového mu rozhodčí pravděpodobně neodpustí. Ale nepředbíhejme. Uvidí se za čtyři týdny na pódiu. Tedy samozřejmě za předpokladu, že na závody nakonec opravdu dojde a v jejich konání na poslední chvíli nezabrání to, že i na Floridě jsou denní přírůstky nových nakažených nemocí COVID-19 v posledních dnech nebývale vysoké.

Jason Lowe 4 týdny před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Na výsledky Wings of Strength Tampa Pro 2020
si na Ronnie.cz budete moci v týdnu před závody vsadit v tipovací soutěži.
Ve hře budou ceny věnované společností ATP Nutrition v celkové hodnotě téměř 15.000 Kč!


Foto:
www.instagram.com/hunterlabrada
www.instagram.com/ifbbpro_big.general
www.instagram.com/jmackey33_ifbbpro
www.instagram.com/aaronclarkifbbpro
www.instagram.com/weaponx_ifbbpro
www.instagram.com/justin_randall91
www.instagram.com/derikfarnsworth
www.instagram.com/ifbbpro_erodcubanfreak
www.instagram.com/ifbb_santi
www.instagram.com/adamyoungbodybuilding
www.instagram.com/ifbb_broku


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

10.07.00:12Turakam - No, no, no, klasika, rýchlo rétoriku otočiť, inak, chabý p..
09.07.23:12Lukas107 - Co musí profi závodník splnit, aby závodil v profi? Že by?
09.07.20:11Turakam - Tak schválne, čo musí čitateľ splniť, aby mohol slobodne k..
09.07.17:55Lukas107 - Nevím, zda se díváme na stejný článek. Ale dle tvých přísp..
09.07.11:12Turakam - Okrem Labradu a Peterssna tam zvyšok pomaly ani v profi ne..-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 34 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTomáš Bureš se porval v garáži a vyhr...
LaFontaine (08:57) • Skvělý postřeh, svět je opravdu malý. Doplnil jsem o Vojtovi do článku pár informací. D...
magazínTomáš Bureš se porval v garáži a vyhr...
petrpolak (22:32) • Vojtěch Dvořák je také zajímavé jméno, které tu má být zmíněno. Absolutní mistr republi...
magazínPhil Heath se vrací!
70mMyW!53 (17:21) • Jak jej nemusim tak se paradoxne tesim na jeho navrat, protoze aspon nudnou oympii troc...
magazínNatural Korea Classic 2020: čtyři nov...
Zodiak411 (19:10) • Osobně nechápu smysl těchto natural soutěží, kdy závodníci za předpokladu, že jsou opra...
magazínPhil Heath se vrací!
maxpoint97 (11:44) • Souhlas. Lepší by s velkou pravděpodobností nebyl a vlastně `nemá`, co získat. Možná, k...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra