Reklama:
Protein High Whey 80 - akce 2270 g + 1000 g!
⭐⭐⭐⭐⭐ Špičkové složení, 12 příchutí na výběr. Více zde.

Olympia Expo se mění
v Olympia World Fitness Festival

2.634 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Olympia Fitness & Performance Weekend Joea Weidera, který představuje neodmyslitelnou každoroční vrcholnou událost profesionálního bodybuildingu, v polovině února změnil majitele. Celou akci od společnosti American Media, Inc., spolu s mediálními tituly Muscle & Fitness, Flex a Muscle & Fitness Hers koupil Jake Wood, který už po léta působí jako výkonný ředitel a majitel Wings of Strength, Inc. Dalo se čekat, že se změnou vlastníka Olympia Weekendu projde proměnou i jeho samotné pojetí, a současné dění ve světe související s pandemií COVID-19 tento proces ještě urychlilo.

Olympia Expo se mění v Olympia World Fitness Festival

Před několika týdny vyšla tisková zpráva, ve které organizátoři oznámili, že se nejdůležitější body programu Olympia Weekendu z Orleans Areny, která akci hostila od roku 2005, přesouvají do 4,5 km vzdáleného hotelového resortu a kasina Planet Hollywood Las Vegas. Komplex se nachází v té neony poseté části Las Vegas, která je označována jako Strip a která je považována za opravdovou podstatu proslulého města kasin. Závodníkům a divákům zde bude k dispozici po audiovizuální stránce velkoryse vybavený divadelní sál Zappos Theater, který pojme 7.000 sedících diváků, a Olympie se díky tomu vrátí zpět do divadelních prostor, které jí přeci jenom sluší o něco více než uspořádání sportovní arény. Spolu se změnou místa konání se pro letošek kvůli pandemii změnilo i datum, kdy se Olympia Weekend odehraje, a to až na dny 17. až 20. prosince. Dá se ovšem předpokládat, že zatímco v Planet Hollywood událost třeba i řadu let zůstane, v příštím roce se uskuteční opět spíše v září nebo říjnu, jak bylo dosud zvykem.

Exteriér Sands Expo & Convention Center

Pořadatelé informaci o přesunu Olympia Weekendu v prostoru i čase zveřejnili s dostatečným předstihem, když brali ohled zejména na samotné závodníky, aby se zbytečně předčasně nepouštěli do přípravy. Kvůli tomu nicméně zároveň platilo, že celou řadu dalších věcí bylo potřeba ještě doladit. V tuto chvíli stále nevíme, jaký bude přesný harmonogram události, a až včera organizátoři informovali, jak to bude s připojeným sportovním veletrhem, který se v uplynulých letech konal pod názvem Olympia Expo. Bylo zřejmé, že i ten bude čekat stěhování na jiné místo, ale stále se řešilo, kam přesně to bude. Nyní je jasné, že expo se z Las Vegas Convention Center, kde v minulosti tradičně docházelo i na některé soutěže profesionálů pořádané v rámci Olympia Weekendu, přemístí do Sands Expo & Convention Center. To se jednak nachází poměrně nedaleko hostitelského hotelu a jednak nabízí opravdu velkorysé a moderní prostory. Najdete v něm totiž až 350 konferenčních místností, čtyři divadla a hlavně pět výstavních hal s celkovou výstavní plochou přesahující 9 hektarů!

Výstavní haly Sands Expo & Convention Center

Dan Solomon, prezident a výkonný ředitel Olympia Weekendu, stejně jako Tim Gardner, který se nově stal ředitelem sportovního veletrhu pořádaného při Olympii, tuto změnu vnímají jako krok k naplňování nové vize, ale také jako vyslyšení přání fanoušků, vystavovatelů i samotných závodníků. S přesunem expa do nové lokality se přitom mění i jeho název. Olympia Expo se vloni konalo naposledy, když nově akce ponese označení Olympia World Fitness Festival. To má přeci jenom širší význam a asi mnohem lépe popisuje skutečnost, že to, na co dojde ve druhé polovině prosince v Sands Expo & Convention Center, bude něčím mnohem větším než jen srazem vystavovatelů z oboru kulturistiky, fitness a zdravého životního stylu!


Použité elektronické zdroje:

 • Expo Becomes "Olympia World Fitness Festival" [online] [cit 2020-06-18]. Dostupné na https://mrolympia.com

 • Líbil se Vám článek?
  Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:
  NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
  70mMyW!53 (13:11) • Tak ten Platzuv vrsek byl omezeny genetikou asi jako nas milan Oboril
  magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
  jari (12:08) • Něco takovýho tvrdim několik let a je to prostě tak, ať si kdo chce, co chce říká. Můžo...
  magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
  Spazik (11:44) • Lukáš je borec. Jen mi přijde že ten styl tréninku trochu přeceňuje. Ono když bude ně...
  magazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
  Turakam (00:12) • No, no, no, klasika, rýchlo rétoriku otočiť, inak, chabý pokus. Neodpovedal si a neprev...
  magazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
  Lukas107 (23:12) • Co musí profi závodník splnit, aby závodil v profi? Že by?  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra