Reklama:

Gladiator Race Comeback (level 1) 2020 - reportáž a fotografie

5.097 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Nový typ závodu Gladiator Race
- přivítejte Comeback
V této komplikované době se termíny překážkových závodů měnily téměř každým dnem a každou hodinou. Bylo naprosto jasné, že mnohé závodní série nebudou moci z důvodů mnoha nařízení vlády ČR uspořádat některé akce v původních termínech. Nicméně Gladiator Race všechna nařízení pečlivě sledoval a se všemi opatřeními, která byla nutná, vyjel se zbrusu novou koncepcí závodů pod názvem Comeback.

S nejrůznějšími omezeními a s ohledem na jednotlivá nařízení se závodníci mohli prohánět po trati v závodním tempu od 13. května. Startovní listiny devíti závodních dní se rychle plnily, a tak jsme i my vyrazili zkusit si pro mě "sprinterský" závod.

Pořadatelé si na nás připravili rychlé 4 km se slušnou náloží klasických OCR překážek s volitelnou obtížností a nově s možností opakovaných pokusů na zdolání překážky, tzv. retry. Ten, kdo už nemohl nebo si na další pokus nevěřil, měl možnost odskákání 20 "anglánů". Já jsem si řekla, že prostě skákat nebudu a dokud ty překážky nepřelezu, ani za cenu pomalejšího času nikam nejdu.

Byl tu den D a já stála poprvé na startu. A proč říkám poprvé? Protože jsem na Comebacku startovala ve dvou různých dnech čili dvakrát. První závod měl označení vol. 6, druhý vol. 8.

První závod byl okoukávací. Vůbec jsem nevěděla, jak rychle mám tenhle sprinterský závod běžet, jak rozložit síly na dvě kola okolo rybníku, do toho se solidními překážkami. Nevím, jak Vám, ale mně nejvíc nadělala vrásky balanční část, kde si organizátoři vymysleli dost dlouhou balančku, a to z kopce a do kopce. Uff povedlo se mi ji nějakým způsobem přelézt a pak dál. Ve druhém kole už jsem funěla a ani nevnímala vodní sekci, kde se šlo do vody, pak pod síť a s barelem úprk okolo mléka. No úprk... Vy, kdo jste běželi, tak víte, jak bylo druhé kolo náročné a kolik sil Vás to stálo. :-)

Zvednout pneumatiku, převalit ji sem a tam, pak krátký běh a zpátky do arény, kde si volím pomalou lajnu v podobě kruhů a jen co cinkám na zvoneček, pokukuji po břemenu, které musím odnést. Pak ještě na hradbu a honem na závěrečnou stěnu, která je za sucha úplně jiná než za mokra. Pomáhám si lanem a jsem nahoře. A odvážím si 2. místo.

Ve druhém závodě několik dní nato už nic nenechávám náhodě a běžím, co to jde, překážky se snažím dávat na první pokus. S Atlas Carry běžím a v cíli mi pořadatelé říkají, že se mi povedl rekord tratě v dámské kategorii s časem 28:33. Mezi kluky vytvořil rekord tratě Lukáš Novák s časem 23:33.


Získala jsem pro Vás také ohlédnutí a zhodnocení Comebacku závodníky Zdeňkem Říhou a "Makronkou".

Zdeněk Říha o závodě Gladiator Race Comeback (level 1) vol. 9

Startuji v 17:36 a nervózně vyhlížím. Start se blíží a ono prší. Sakra, dnes to nebude žádná sranda, říkám si, ale nějak to snad zvládnu. A je to tady, vybíhám na trať a první překážku zavěšené tyče přelezu celkem rychle, ještě si zabruslím na mokré žíněnce, která je pod dopadem, a běží se dál na síť. Tu jdu na rychlost dolů kotoulem a následuje překážka Shybuj, kde vybírám fast line se Shybuj T, a přebíhám na AIX. Vše splněno a následuje běžecká pasáž, kde jako první přichází balanc. Kláda je trochu kluzká a já sklouzávám dolů a jdu znovu. Druhý pokus úspěšný a běží se dál. Proběhnu vodou, udělám kolečko se sudem a následuje další delší běžecká pasáž, kterou vystřídá nošení betonové koule. Běh po písku na pláži a aréna se opět blíží. Ještě obrátit dvakrát tam a dvakrát zpátky velkou pneumatiku, oběhnout malý poloostrov a jsem zpět v aréně. Bez váhání jdu na kolovrátek a z něj rovnou na Corny. Potom přichází bradla a ručkování po hrazdách nahoru a dolů. Hrazdy jsou totálně mokré, a tak jdu radši na jistotu, žádné ob dvě jako za sucha. Zdoláno a je tu balanc. Opět vybírám fast line, což je Shybuj beam (tři válečky a kolíky, po kterých se musí přejít), ale rovnou dvě za sebou bez doteku země. Splněno a následuje další kolečko (běh, balanc, sud, koule, pneumatika…). Jsem potřetí zpět v aréně, kde ještě zdolávám multiring, na kterém opět volím těžší, ale rychlejší variantu, překážku up & over a závěrečnou stěnu big wall.

I když pršelo, tak jsem si závod užil a pořadatelé opět zaslouží poděkování za perfektně připravený závod.

"Makronka" o závodě Gladiator Race Comeback (level 1) vol. 9

Já k tomu nejdříve byla skeptická, málo závodníků, málo lidí, tam nebude žádná pořádná atmosféra, do toho nejdu. A nakonec jsem ty závody běžela dva, jeden za sucha, kdy bylo zvládání překážek výrazně lehčí, a druhý za deště, kdy jsem spadla skoro ze všeho. Ale ani déšť nezkazil radost ze závodu a z atmosféry, která se celým závodem nesla. O povzbuzování a fandění na trati nebyl ochuzen ani závodník, který na závod přijel sám. Jsme prostě jedna rodina OCR bláznů, takže pak se stane, že mi trestné angličáky počítá hvězda Dakaru a na poslední překážce mi radí nejrychlejší závodnice toho dne. Jsem ráda, že jsem u tohoto závodu mohla být.


Gladiator Race Comeback (level 1) 2020 - fotogalerie


Foto:
Facebook / Gladiator Race


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
LaFontaine (08:56) • Jo, na chvíli se k tomu propracoval. Mluvil o tom několikrát v rozhovorech, možná to bu...
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
Arnold Strong (15:58) • A on Vaillant zil.nejaky cas i na ulici?vim ze se několikrát lecil v lecebne
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
LaFontaine (12:20) • `Od drog ke steroidum` je nesmysl vzhledem k tomu, ze je jako zavodnik na AS mnoho let...
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
Neutralni typ (11:44) • Jestli to neni pomalu jako to rceni... z blata do louze? ... Od drog ke steroidum ...
magazínMartin Fitzwater: první série fotogra...
Neutralni typ (11:41) • Da se nekde vsadit na to jestli dopadne dany kulturista jako McCarver nebo v lepsim pri...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra