Reklama:

Recenze: Nutriční kompas

1.289 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Výživa

Informace nakladatelství:

Když vědecký novinář Bas Kast krátce po čtyřicítce zkolaboval s palčivou bolestí na hrudi, stanul tváří v tvář otázce: Zničil si nevhodnými potravinami zdraví? Předsevzal si, že radikálně změní svoje návyky, a pustil se do mnohaletého výzkumu zdravého stravování, jehož výsledkem je Nutriční kompas - průvodce nejdůležitějšími poznatky o ideální skladbě jídelníčku. Dozvíte se, které potraviny dokážou omladit, co jedí dlouhověké národy, co organismu vůbec neprospívá a mnoho dalšího. Z tisíců studií Kast vyfiltroval vědecky podložené poznatky o zdraví nejprospěšnější stravě.

Možná máte ve svém okolí člověka s podobným příběhem jako autor knihy Nutriční kompas. Nadšený amatérský sportovec, který snídá čokoládu a večeří chipsy. Díky rychlému metabolismu a aktivnímu životu nikdy neměl problém s nadbytečným tukem nebo nadváhou. Přestože on sám sebe vnímal jako atleta odolného vůči tuku, následky nevhodných stravovacích návyků se okolo čtyřicítky začaly ozývat v podobě problémů se srdcem. A tak si uvědomil, že dobré sportovní výkony ani skvělá postava nemusí automaticky znamenat také pevné zdraví.Kniha Nutriční kompas je rozdělena do 12 kapitol, kterým předchází úvod, kde autor popisuje důvody, proč radikálně změnil své stravovací návyky. V závěru knihy pak čtenář dostane 12 nejdůležitějších stravovacích tipů. Nenajde zde však žádný jídelníček či kalorický příjem, kterého by bylo nutné se držet. Kompas nabízí informace, dle kterých si může člověk sestavit vlastní a individuální způsob stravování, informace jsou podané zajímavou formou a obohacené o spoustu vědeckých dat a odkazů.

V prvních dvou kapitolách se Kast věnuje bílkovinám. Rozebírá, proč nedostatek bílkovin ve stravě může vést k přejídání, srovnává rostlinné a živočišné bílkoviny a doporučuje, které zdroje proteinů by měly ve zdravém jídelníčku převažovat.

Tři kapitoly jsou věnovány sacharidům, respektive rozdílu mezi "zdravými" sacharidy a rafinovanými cukry. Autor nabízí čtyři zásadní kritéria, dle kterých může čtenář rozeznat, který sacharid je vhodné konzumovat a který ne. Ve zbývajících kapitolách jsou rozebrány tuky, mléko či káva. Část knihy se věnuje také doplňkům stravy.

U každé skupiny makroživin čtenář najde graficky znázorněný kompas, takovou obdobu pyramidy zdravé výživy. Kompas nabízí seznam potravin a ukazuje nejen, které zdroje jsou prospěšné, ale na konec kompasu řadí i ty nejvíce zdraví škodlivé potraviny.

Knihu Nutriční kompas bych doporučila všem, kteří se začínají zajímat o zdravou stravu zejména ze zdravotních důvodů a místo přesně naordinovaného jídelníčku by raději pochopili základní principy a dozvěděli se například, jak bude vypadat břišní tuk myši vykrmované fast foodem.


Základní údaje o knize:

  • úplný název: Nutriční kompas - bestsellerový průvodce světem zdravého stravování
  • autor: Bas Kast
  • nakladatelství: XYZ
  • rok vydání: 2019
  • počet stran: 280
  • rozměr: 145 x 205 mm
  • typ: vázaná bez přebalu matná (laminovaný potah)

O autorovi:

Bas Kast studoval psychologii a biologii v Kostnici, Bochumi a Bostonu. Pracuje jako vědecký novinář a spisovatel. Po úspěchu knihy Nutriční kompas, které se jenom v Německu prodalo téměř 400 000 výtisků, připravil k vydání i kuchařku, která na jeho předešlé knize staví. V  současné době žije Bas Kast v Rottendorfu u Würzburgu, má ženu a dvě děti.


Knihu můžete zakoupit zde: Nutriční kompas.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Diamond Cup Serbia 2020: komplet...
Paulie02 (00:58) • mimo téma: European Pro 2020 Konečně video kde je vidět forma Lukáše Osladila na Euro...
magazínMargita Zámolová: "Snažila jsem se za...
jnerez (08:40) • Margitě budu držet na Olympii palce. *79* No ale každopádně nejsem zastáncem toho,...
magazínOlympia 212 Showdown 2020 bez Keona P...
LeToucan (21:34) • Velká škoda, proporce z říše snů.
magazínMel Chancey: "Mike Matarazzo bojuje o...
tomášekp (22:35) • Zrovna Agel je fakt odbornost sama. Zavádí se stent, BYPASS se našívá, a nejprve perife...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
deiw (11:41) • Popravdě minulý rok Cedric byl podobný případ. Měl dost bodů ještě z konce roku 2018 (p...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra