Reklama:

Čtyři profesionálové 11 týdnů
před Wings of Strength Tampa Pro

5.431 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

I když se chvíli zdálo, že by se v profesionální lize IFBB Jima Maniona po přestávce vynucené pandemií COVID-19 znovu mohlo začít závodit už od začátku července, nyní jako pravděpodobnější vypadá varianta, že se v této organizaci prvních větších soutěží dočkáme asi až o nějaké čtyři týdny později. Obecně se počítá s tím, že se tím velkým otevíracím kláním, na kterém se svět bodybuildingu zase vrátí alespoň částečně do normálních kolejí, stane na polovinu prázdnin plánované Wings of Strength Tampa Pro. K němu v současnosti mimochodem svou přípravu směřuje hned několik zajímavých závodníků. Jak si na cestě za účastí na zmíněné tradiční profesionální show vedou kulturisté Hunter Labrada, Derik Farnsworth, Derik Oslan a Adam Young, se Vám právě teď pokusíme přiblížit.

Hunter Labrada

Kvůli tomu, že se mezi profíky nezávodí už od začátku března, kdy se před tím, než pandemie zasáhla svět naplno, stihlo z letošního programu uskutečnit pouze několik menších soutěží a také prestižní severoamerické Arnold Classic, se řada sportovců samozřejmě ocitla v neočekávané a nepříliš příjemné situaci. Spousta z nich, včetně českých profesionálů Milana Šádka, Pavla Berana, Slavoje Bednáře a Sebastiana Gunčíka, například směřovala své úsilí k tradičnímu New York Pro. To ale bylo z původního květnového termínu postupně posouváno čím dál tím na později a nejenom naši, ale samozřejmě i zahraniční závodníci museli v souvislosti s tím své plány přehodnotit. Obzvlášť nepříjemná tato změna byla pro amerického profesionálního nováčka Huntera Labradu. Ten si start na letošní newyorské profesionální show za cíl vytkl už v listopadu 2018, kdy na NPC Nationals dosáhl na absolutní vítězství a spolu s dalšími třinácti kulturisty si zde zajistil možnost zamířit mezi elitu. Že si následně pro svůj profesionální debut zvolil událost pořádanou v New Yorku, přitom nebylo náhodou. Vítěznou premiéru mezi profíky kdysi právě tady na Night of Champions prožil jeho slavný otec Lee a Hunter jej chtěl napodobit. S tím, jak ale nový koronavirus z kalendáře profesionálních závodů udělal až do letošní sezóny dosud nevídanou bramboračku, se nakonec Labrada Jr. rozhodl na profi debutu v New Yorku netrvat a nově si pro něj vybral právě klání v Tampě.

Hunter Labrada 11 týdnů před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Poté, kdy Hunterovi bylo jasné, že v květnu závodit nebude, dopřál si několik volnějších týdnů v dietě, kdy se snažil jednak nechat trochu tělo odpočinout, ale jednak něco vytěžit i z rebound efektu, který se díky tomu, že před přerušením diety byl už poměrně dlouho v přípravě, takřka jistě musel dostavit. Znovu sešlápl pedál před týdnem a pochvaluje si, že během posledních sedmi dnů, kdy je znovu v dietě, zaznamenal slušný progres. I díky tomu, že se Labradovi v přípravě zatím daří, má tento 175 cm vysoký borec pro svou nováčkovskou sezónu mezi profíky ty nejvyšší plány. Říká, že jeho záměrem je závodit letos až do prosince, což neznamená nic jiného, než že si Hunter brousí zuby na start na Olympii, která byla nově přesunuta právě až na samotný závěr roku. Připojené snímky závodníka, který shodou okolností dnes slaví osmadvacáté narozeniny, zachycují při pózování rovných jedenáct neděl před vstupem na pódium. V době pořízení fotografií mu displej váhy ukazoval necelých 120 kg!

Hunter Labrada 11 týdnů před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Derik Farnsworth

Hunter Labrada se na letošním Wings of Strength Tampa Pro s ohledem na svou výšku i aktuální hmotnost pochopitelně plánuje představit v kulturistice mužů open, ve které ostatně velmi pravděpodobně stráví i zbytek své sportovní kariéry. Další borci, o kterých dnes bude řeč, na závodech o přízeň rozhodčích ovšem už budou bojovat v kategorii do 212 liber (96,2 kg). V té jedním z nejpozoruhodnějších členů startovního pole bude Derik Farnsworth. Nejenom, že s výškou kolem 157 cm představuje jednoho z nejnižších profesionálních kulturistů současnosti, ale zároveň bude na soutěži dost možná i tím nejstarším. V den, kdy nastoupí na pódium, mu totiž bude rovných padesát let! Také jeho fotografie zachycují při pózování jedenáct týdnů před soutěží.

Derik Farnsworth 11 týdnů před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Derik Oslan

Původním záměrem Derika Farnsworthe bylo závodit už 20. června na Boston Pro. Akce ovšem kvůli pandemii nakonec musela být přesunuta na podzim, a tak jeho volba nově padla právě na Wings of Strength Tampa Pro. Naprosto stejně je na tom i jeho mladší kolega z Manionovy profesionální ligy a jeden z jeho předpokládaných příštích soupeřů Derik Oslan. Toho přiložené fotografie zachycují při kontrole formy jedenáct a půl týdne před dnem "D". V okamžiku pořízení snímků Oslan vážil přibližně 100 kg.

Derik Oslan 11,5 týdne před Wings of Strength Tampa Pro 2020

Adam Young

V úvodu článku jsme naznačili, že Hunter Labrada je s tím, jak se v mu v koronavirové době daří dělat formu, spokojený a podobně je na tom i Adam Young, jenž v Tampě bude patřit k soupeřům Oslana a Farnswortha. Cílem tohoto svěřence trenéra Davida Kalicka na Wings of Strength Tampa Pro 2020 samozřejmě bude vylepšit jeho dosavadní výsledkové maximum mezi profíky, kterým pro něj je pátá příčka z Wings of Strength Chicago 2018. Zda se mu to povede, bude kromě jiného záležet i na tom, jak početné startovní pole se pořadateli Timu Gardnerovi tentokrát sejde, což je vzhledem k okolnostem samozřejmě velkou neznámou.

Adam Young 11 týdnů před Wings of Strength Tampa Pro 2020


Foto:
www.instagram.com/hunterlabrada
www.instagram.com/derikfarnsworth
www.instagram.com/weaponx_ifbbpro
www.instagram.com/adamyoungbodybuilding


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 84 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
fouler1 (13:03) • ZdenekRazic ma pravdu,ten Radoslav to je správná Lopata
magazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
decarabas (07:42) • A ako to máš so sexom? Tam ti stačia aj dve minúty brutálneho sústredeného bušenia a vy...
magazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
Radoslav (23:26) • Tohle cvičení zlepší kondici a ego nic více. Trénink do celkově 10 minut to má smysl p...
magazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
Radoslav (22:01) • *smazáno* -- Prosím, používej "Odpovědět" pod tématem, cos založil a na které rea...
magazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
ZdenekRazic (21:17) • Me spis zarazi, ze nekdo jako Radoslav, (cti sr.cka), nema v profilu ani jednu jedinou...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra