Reklama:

Strong Women Action Games 2020 očima Kateřiny Vašíčkové

3.418 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

[Text: Kateřina Vašíčková] Dnešní povídání bude o crossfitové soutěži Strong Women Action Games 2020, která proběhla na konci února v Hortě. Malebné městečko leží na ostrově Faial, jednom z Azorských ostrovů, patřícím k Portugalsku. V Portugalsku jsem půl roku studovala a tato země mi přirostla k srdci. Vždy ráda využiju každé příležitosti se tam vrátit, a tak jsem se zúčastnila několika závodů na Madeiře. A právě tam jsem získala spoustu známých a kontaktů. Když přišlo pozvání k účasti na SWAG 2020, neváhala jsem ani minutu.

Hlavní organizátorkou závodu byla Carla Sequeira, povoláním policistka, která se svým manželem vlastní gym v Hortě, ve kterém vede lekce CrossFitu a zumby. Celou soutěž organizovala s maximální možnou podporou pro všechny atletky. Zajištění letištních transportů, ubytování, řidič v závodní dny, slavnostní večer po závodu nebo výlet po ostrově je jen několik málo věcí, které tato žena pro nás zařídila. O tom, že celý závod byl perfektně zorganizovaný a vše šlapalo jako hodinky, ani nemluvě.

Soutěž a workouty

Výše jsem zmínila poněkud netradičně pouze atletky, a to zcela záměrně. Otevřené byly dvě kategorie, a to elite ženy a masters ženy. Důvod absence mužských kategorií byl velmi prostý. Jedná se o jediný gym na ostrově a je velmi těžké zajistit dopravu dalšího náčiní z ostatních ostrovů nebo pevninského Portugalska. Jednoduše to znamená, že by nebyl dostatek zátěže pro pány, a tak se Carla rozhodla udělat co nejlépe soutěž alespoň pro holky.

Ve dvou dnech nás čekalo celkem osm workoutů, které měly zajímavé názvy, a tak se atletky neubránily dohadům, co že nás to vlastně čeká. Dohady probíhaly v portugalštině, a tak jsem jen s myšlenkou, že crossfitový atlet by měl být připravený přijmout jakoukoli výzvu, napjatě vyčkávala.

Fresh Fish

  • na čas: 400 m běh, 600 m plavání v moři, 400 m běh

(G)rip Hands

  • 5 kol na čas: 5x shoulder to overhead (35 kg) + 10x toes to bar

Squat and Go

  • AMRAP 7 min: 10x overhead squat (25 kg) + 200 m běh

Papagaio Loiro

  • 3RM hang power snatch, 3 pokusy, 20 s na pokus

FRANtastic

  • na čas: 21 - 15 - 9 thruster (35 kg) + pull-up

What

  • na čas: 50x burpee wall ball (6 kg)

Zoolander

  • AMRAP 10 min: 30x double unders + 10x power clean (45 kg) + 30x double unders + 10x burpee over bar

Guns and Devils

  • AMRAP 10 min: 10x devil press (2x 15 kg), 1x bar muscle-up, 10x pistol squat, 1x bar muscle-up

Na závod a celkově na výlet na Azory jsem se moc těšila. V té době si ještě nikdo nepřipouštěl blížící se pandemii, přesto už tehdy jsem měla v kufru dva respirátory a na letišti se vyhýbala každému člověku, který zakašlal. Dva dny před závodem jsem se probudila nemocná s velkou bolestí krku. Nejednalo se o koronavirus, ale o zapomenutí vypnout klimatizaci přes noc na pokoji. :-) Nepotěšilo mě to, ale dva dny odpočinku v posteli s paralenem, čajem a citrónem mi zajistily ne zcela stoprocentní, ale obstojný stav pro první soutěžní den.

Týden utekl jako voda a v sobotu ráno už jsme stály na startu. Běhání mám ráda, plavání ne. A plavání v ledovém moři v únoru už vůbec ne. Plavaly jsme z břehu na břeh, takže byly potřeba dvoje boty, jedny na sobě a druhé na nás čekaly na doběhnutí do cíle. Na to jsem nemyslela, tak mi kamarádka půjčila její. Když jsem ale vylezla z vody, boty jsem nikde neviděla. Nebyl čas ztrácet čas. Vyrazila jsem v mokrých ponožkách. Nápad perfektní, ovšem měl háček. Kdo by to byl čekal, že pobřeží bude vydlážděno betonovými kostkami. Přes bolest jsem vyrazila do cíle a už tam jsem poznala, že tento workout mi zajistil perfektní start do celého závodu - nemoc zpátky a rozbitá pata. Ale šlo se dál.

Další dva workouty v gymu utekly jako voda. Blížila se silovka. Už s předstihem jsem se seznámila s papouškem, maskotem gymu, který se jmenoval Snatch. Podle názvu workoutu mi bylo jasné, co nás čeká, a jen jsem litovala, že mu nedali jméno Clean & jerk. Přítomnost pouze pánských os trošku snížila výkony všech, ale podmínky byly pro všechny stejné, tak jsme se s tím popraly a čekal nás poslední workout dne. Tady už na nás všechny dopadla únava. Start prvního workoutu byl v 10:00, na poslední Fran jsem nastupovala 19:30. Fran bolela - a bolela hodně. Ale pokud jsem chtěla druhý den bojovat o bednu, musela jsem se kousnout. Každý z nás zná pocit, kdy mu lepší umístění ve workoutu uteče o jednu sekundu, jedno opakování... A přesně tady se na mě naopak usmálo štěstí a ta vyšší příčka tentokrát o sekundu patřila mně.

První workout druhého dne, 50x burpee wall ball, jsme se dozvěděly den dopředu. Umím jen pár portugalských slovíček, tak jsem se chtěla blejsknout a dělala, že rozumím. Všichni se pobavili tím, že jsem si zaměnila 50 za 15 a říkala jsem, že co to jako má být, že ten workout bude do minutky hotový. Portugalci chtěli vidět mých 50 burpee wall ball za minutu, což se samozřejmě úplně nekonalo. :-) Blížil se předposlední workout závodu a mně už nebylo dobře. Pomohla mi kamarádka Andrea Skolková, která vyrazila závodit se mnou. Těšily jsme se, že se zúčastníme z ČR rovnou dvě. Bohužel Andy chytla chřipku, jakou prý ještě nikdy ne, a její stav byl takový, že nemohla do závodu nastoupit. A tak namísto závodnice zastoupila místo podpory. Nejsem moc poddajný člověk a poslechnu leda tak sebe nebo svého trenéra, přesto jsem se rozhodla zariskovat. Nechala jsem Andy, aby mi celý workout odkoučovala. Byla skvělá a vyplatilo se. Vše vyšlo přesně podle představ. Přede mnou posledních 10 minut finálového workoutu, do kterého jsem dala zbytky sil, a za chvíli už jsem slyšela dobře známé 3, 2, 1, END!

Celý závod jsem si moc užila. Vždycky se něco povede více, něco méně, ale celkově jsem byla spokojená. Velká radost přišla při vyhlašování výsledků - podařilo se mi obsadit krásné 3. místo.

Na Azorech jsem strávila týden. Carla byla ráda za účast ze zahraničí a na konci mi nabídla, že pokud budu chtít příští rok znovu vyrazit a vzít s sebou i další české závodnice, zajistí nám stejný komfort, jako jsem od ní měla po celý týden já. Osobně to moc doporučuji, mám ráda zahraniční závody a tento byl opravdu vydařený.

Závěrem chci poděkovat mému trenérovi Mirkovi Krejčířovi. Po každém závodu mu děkuji za jeho rozumný přístup a tréninky, tentokrát ale přemýšlím o tom, že velké díky mu patří zejména za udržitelnost našeho trénování. Nevím přesná data, CrossFit dělám zhruba pátým rokem, z toho přes tři roky pod Mirovým vedením určitě a za tu dobu se mi ještě nestalo, že bych nechtěla, že by mě tréninky nebavily, že bych necítila progres nebo že by mě limitovalo nějaké zranění. Z velké části je to jeho zásluha. Vzpěračskou přípravu mi opět napsal Jiří Gasior. Děkuji také mému Zohymu za velkou nonstop podporu a všem známým, kteří mi drželi pěsti. Poslední poděkování půjde do NewPark Gymu za skvělé podmínky a perfektní zázemí pro trénování.

Pevně věřím a doufám, že v následujícím roce bude opět možnost zažít takovou atmosféru zahraničních závodů.


Fotografie:
António Pedro Oliveira


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

14.05.21:38Noremorsedan - No, Kateřinko, tak dodatečně tedy i já gratuluji! Doufám, ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSvět kulturistiky zasáhla naprosto šo...
Zodiak411 (11:55) • Mluvil o tom i jeho kamarád, který říkal, že Luke se s tím problémem potýkal už dlouhou...
magazínSvět kulturistiky zasáhla naprosto šo...
70mMyW!53 (18:27) • Typek mel ocividne tezke deprese-lze to rozpoznat ze jeho vyrazu a oci v jednom z posle...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
70mMyW!53 (12:24) • jo tak ten pud sebezachovy je asi podstatny, podobne sem to mel i na pervitinu a ja se...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
PavelV (20:14) • Já bych si nikdy nedovolil tvrdit, že jsou AS zdravé, nebo že nemají negativní vliv na...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
pivasek (19:42) • Když už chcete lovit senzace, tak si ověřte fakta a zrovna Honza Smejkal by to měl vědě...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra