Reklama:

Profi kulturista John Meadows prodělal srdeční infarkt!

10.302 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Americký profesionální kulturista John Meadows včera prodělal srdeční infarkt. Informaci na jeho facebookovém účtu zveřejnila jeho manželka Mary s tím, že svou roli mohla sehrát porucha krevní srážlivosti a John je samozřejmě v tuto chvíli hospitalizován. Pro osmačtyřicetiletého Meadowse se nejedná zdaleka o jeho první zdravotní problémy. V roce 2005, kdy už platil za zkušeného amatérského kulturistu, u něj vzácné cévní onemocnění (jeho anglická zkratka je IMHMV) vyústilo v problémy, které bezprostředně ohrožovaly jeho život, a lékaři mu při akutní operaci museli odstranit celé tlusté střevo. Zákrok se neobešel bez řady pooperačních komplikací, včetně toho, že se po něm potýkal s několika kýlami, což spravila až další operace v roce 2007.

John Meadows při svém nejvydařenějším vystoupení mezi profesionály na Wings of Strength PBW Tampa Pro 2015
(foto: Npcnewsonline.com / John Hawley)

Ačkoliv John závodí už od třinácti let, do světa velké kulturistiky samozřejmě nahlédl později. K první soutěži, na které byla ve hře i profesionální karta, nastoupil v sezóně 1999, kdy se představil v na pódiu NPC USA. Jednalo se o výborně obsazené závody, na kterých o přízeň rozhodčích bojovali třeba Capriese Murray, Rodney St. Cloud, Rusty Jeffers, Tevita Aholelei, Garrett Downing anebo jejich pozdější absolutní vítěz Melvin Anthony. John na nich v kategorii do 102 kg bral čtvrté místo. Na amerických amatérských soutěžích národní úrovně, ke kterým kromě NPC USA patří i NPC Nationals, NPC Team Universe, NPC North American Championships a NPC Masters Nationals, Meadows nastupoval i v následujících letech až do jeho vzpomínaných zdravotních potíží.

Ačkoliv mu v roce 2006 lékaři řekli, že už nikdy závodit moci nebude a nikdy bez rizika nezvedne těžší než 15kg činku, později John našel doktora, se kterým společně nalezli cestu, jak by se k bodybuildingu mohl vrátit. Šlo především o chytrou volbu cviků, které mu umožňovaly trénovat i přes vážné poškození nervů v oblasti břicha, které si všechny jeho operace vyžádaly. Svůj comeback na soutěžní pódia si John připsal na severoamerickém šampionátu v roce 2007, kdy v kategorii do 102 kg ovšem skončil poslední, což mělo co dělat právě s tím, že jeho břišní svaly zdaleka nevypadaly tak jako dřív. Postupně se u něj ale část poškozených nervových spojení obnovila a on znovu mohl začít břišní svaly alespoň nějakým způsobem trénovat. To Johnovi pomohlo k tomu, že se v roce 2015 probojoval k absolutními vítězství v kulturistice mužů masters nad 40 let na NPC Team Universe a získal tak vysněnou profesionální kartu.

John Meadows při svém nejvydařenějším vystoupení mezi profesionály na Wings of Strength PBW Tampa Pro 2015
(foto: Npcnewsonline.com / John Hawley)

Mezi profíky následně absolvoval celkem jedenáct soutěžních startů. V letech 2015 a 2016 působil v kategorii do 212 liber, ve které pětkrát dosáhl na umístění v top 5. Jeho nejlepším výsledkem v profesionální lize IFBB Jima Maniona je přitom třetí příčka z Wings of Strength PBW Tampa Pro 2015. V sezóně 2017 si John vyzkoušel i závodění v kulturistice mužů open, ovšem už bez výraznějšího úspěchu. Od té doby nezávodil a jako trenér a specialista na dietu pomáhal s přípravou dalším závodníkům.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

12.05.15:56th.0th - Ty, co časem dostanou infarkt. Blbej fór, ale opravdu, ten..+1
12.05.14:19Arnold Strong - Jaké závodníky připravuje na zavody?
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSvět kulturistiky zasáhla naprosto šo...
Zodiak411 (11:55) • Mluvil o tom i jeho kamarád, který říkal, že Luke se s tím problémem potýkal už dlouhou...
magazínSvět kulturistiky zasáhla naprosto šo...
70mMyW!53 (18:27) • Typek mel ocividne tezke deprese-lze to rozpoznat ze jeho vyrazu a oci v jednom z posle...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
70mMyW!53 (12:24) • jo tak ten pud sebezachovy je asi podstatny, podobne sem to mel i na pervitinu a ja se...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
PavelV (20:14) • Já bych si nikdy nedovolil tvrdit, že jsou AS zdravé, nebo že nemají negativní vliv na...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
pivasek (19:42) • Když už chcete lovit senzace, tak si ověřte fakta a zrovna Honza Smejkal by to měl vědě...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra