Reklama:

Jak to bude s letošním
EVLS Prague Pro?

5.511 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Při nejbližším novoročním přípitku asi mnohem častěji než v minulosti zaslechnete přání: "Tak ať je ten letošní rok lepší než ten poslední." Jen těžko totiž najdete nějaký obor lidské činnosti, do kterého by během roku 2020 negativně nezasáhla pandemie COVID-19, v souvislosti se kterou hygienici a představitelé jednotlivých států i samospráv přijali řadu restriktivních zdravotně-bezpečnostních opatření. Ušetřen samozřejmě nebyl ani svět kulturistiky a fitness. Ve značné části zemí dodnes přetrvává omezení sdružování většího množství osob či omezení možnosti vycestovat. Posilovny se v některých koutech světa po nuceném uzavření dosud ještě ani neotevřely a jinde k tomu došlo teprve docela nedávno. To vše ve svém důsledku vedlo k odložení nebo dokonce zrušení celé řady amatérských i profesionálních soutěží.

Platí přitom, že čím větší akce, tím se obtížněji přesouvá na později, a to obzvlášť pokud se má konat mimo rozlehlé území USA. Nejistota, se kterou se musejí vyrovnat pořadatelé, je obrovská a problémy, se kterými by se museli vypořádat, aby k přesunu mohlo dojít, si často nezasvěcený fanoušek bodybuildingu ani nedokáže představit. Už jenom zajistit odpovídající prostory na jiný termín, může představovat předem takřka nesplnitelný úkol. Bez náhrady tak letos jenom v profesionální lize IFBB Jima Maniona už bylo zrušeno Arnold Classic Australia, St. Louis Pro, Pittsburgh Pro nebo Indy Pro a stejný osud potkal třeba také Toronto Pro Supershow, Vancouver Pro nebo ICON World Classic, které se mělo konat v rámci Athleticonu Dwayna Johnsona. Jakkoliv zrušení jeho soutěže pro žádného pořadatele určitě vůbec nepředstavovalo lehkou volbu, taková je zkrátka realita.

Nathan De Asha, Roelly Winklaar a Lukáš Osladil na EVLS Prague Pro 2018 (foto: Hana Hudcová, Ronnie.cz)

Ta bohužel zasáhla i organizátory českého sportovního festivalu EVLS Prague Pro, jehož nejočekávanější součástí znovu mělo být klání hvězd z profesionální ligy IFBB Jima Maniona. Pořadatelé dnes oznámili, k čemu situace posledních týdnů nezadržitelně směřovala. EVLS Prague Pro se letos neuskuteční!

"Vážení příznivci kulturistiky,

vzhledem ke stávající pandemii koronaviru COVID-19 jsme bohužel nuceni Vám všem oznámit, že EVLS Prague Pro 2020 se neuskuteční. Všechny nás to velice mrzí, nicméně nejsme schopni akci uspořádat z několika závažných důvodů, kterými jsou především aktuální nařízení vlády ČR týkající se akcí pro větší počet osob, dále pak nemožnost vstupu osob na území ČR a celkové nastavení momentálního stylu života a cestování. Vzhledem k výše uvedeným důvodům jsme nuceni akci posunout na rok 2021.

Vás všechny prosíme o pochopení našeho kroku a zároveň děkujeme za podporu jak v době stávající pandemie, tak po celé ty dlouhé roky, kdy jste s námi! Za organizaci EVLS Vám slibuji, že uděláme všechno, co je v našich silách, abychom Vám v roce 2021 zase přivezli do Prahy ty největší hvězdy světové kulturistiky a připravili Vám tu nejlepší evropskou show," uvedl v oficiálním vyjádření za pořadatele Managing Director EVLS Prague Pro Adam Kindl.

Historie EVLS Prague Pro se píše od roku 2012, a ačkoliv se profesionální soutěže v kulturistice a fitness v České republice konaly už v devadesátých letech, pořadatelé EVLS díky pojetí jejich akce zvedli laťku pořádně vysoko a nabídli našemu publiku něco zcela nového. V následujících sezónách se jimi organizovaná událost stále rozvíjela, když se rozrůstal především doprovodný program a připojený sportovní veletrh. Vloni se tento festival poprvé nekonal, letos však měl být po jednom vynechaném ročníku opět zpět, a to co do počtu vypsaných kategorií pro profesionály větší než kdykoliv předtím. Osud tomu chtěl ale jinak a my si tak na očekávanou podívanou budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Pořadatelé EVLS Prague Pro ke zrušení letošního ročníku soutěžeLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

22.05.00:16hary97 - Já bych v tom neviděl problém. Stačí, když budou závodníci..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra