Reklama:

Olympia Weekend 2020
se v září konat nebude!

9.567 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

S tím, jak úřady jednotlivých států i samospráv v posledních týdnech jenom opravdu zvolna uvolňovaly zdravotně-bezpečnostní opatření přijatá v rámci boje s pandemií COVID-19, se postupně měnila i rétorika pořadatelů Olympia Fitness & Performance Weekendu Joea Weidera, který představuje neodmyslitelnou vrcholnou událost sezóny sportovců nastupujících v profesionální lize IFBB Jima Maniona. Zatímco ještě před několika týdny Chief Olympia Officer Dan Solomon nepochyboval o tom, že se letošní Olympie odehraje v původním termínu, tedy koncem druhého zářijového týdne, někdy od 25. dubna se začaly objevovat první zákulisní informace o tom, že by událost měla být přesunuta, a to dokonce až někam na samotný konec roku.

Hotelový resort a kasíno Planet Hollywood Las Vegas

Minulý týden skutečnost, že by akce, jejíž historie se začala psát už v roce 1965, mohla změnit datum konání, konečně připustili i samotní organizátoři a funkcionáři. Vedení Manionovy profesionální ligy IFBB 7. května ujistilo fanoušky bodybuildingu i samotné závodníky, že letošní Olympia Weekend nebyl zrušen, a zároveň informovalo, že nové datum konání bude oznámeno brzy. Den nato se na webových stránkách i sociálních účtech Olympia Weekendu objevila zpráva, že toto pondělí přijde důležité oznámení. Ačkoliv se někteří obávali, aby Olympie nakonec nebyla pro letošní soutěžní ročník přeci jenom úplně zrušena, stále byla výrazně pravděpodobnější varianta, že se během dneška dovíme nový termín události. Přesně to se i stalo. Nyní už je jasné, že se Olympia Fitness & Performance Weekend Joea Weidera 2020 nově bude konat ve dnech 16. až 20. prosince!

Pohled do divadelního sálu Zappos Theater

Nemění se ale pouze datum, ale i místo konání Olympia Weekendu, a je velmi pravděpodobné, že v tomto případě nejde o změnu pouze pro letošek, ale i do budoucna. Nejdůležitější části programu vzpomínaného Super Bowlu profesionálního bodybuildingu se z Orleans Areny, kde se odehrávaly nepřetržitě od doku 2005, přesouvají do asi 4,5 km vzdáleného hotelového resortu a kasína Planet Hollywood Las Vegas. Komplex se nachází v té neony poseté části Las Vegas, která je označována jako Strip a která je považována za opravdovou esenci proslulého města kasín. Pro finálové boje na jednotlivých profesionálních soutěžích pořádaných v rámci Olympia Weekendu v Planet Hollywood bude vyhrazen po audiovizuální stránce velkoryse zařízený divadelní sál Zappos Theater, který pojme 7.000 sedících diváků.

Logo Olympia Fitness & Performance Weekendu Joea Weidera

Olympia Weekendu se v kategoriích profesionálů každoročně mohou zúčastnit pouze kvalifikovaní závodníci (a navíc ještě ti, kteří od pořadatelů získají speciální pozvání). Letos právě kvůli pandemii COVID-19 bylo zatím příležitostí k získání kvalifikace minimum, když se nezávodí už od první poloviny března. Právě to byl jeden z důvodů, který o přesunu události na prosinec rozhodl, a nově tak profesionálové k tomu, aby se na Olympii mohli nominovat, získávají více času. Dokdy konkrétně budou závodníci moci o postup na vrcholnou událost sezóny bojovat, vedení profesionální ligy IFBB jistě brzy upřesní.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLuboš Chládek a Petr Sedláček - tréni...
Zodiak411 (01:43) • Tento videolog mě potěšil. Luboše sleduju na instagramu a formy dělá neskutečné, takže...
magazínPavel Koukal: trénink hrudníku v příp...
Paulie02 (22:14) • Když točíte někoho nižšího, tak je lepší ho točit alespoň z roviny hrudníku. Tady jse...
magazínLukáš Osladil - trénink v detoxikační...
Tom23 (19:46) • THE GREATEST! TEN NEJLEŠÍ! Jsem zvědavej kolik let bude trvat než jeho rekord někdo pře...
magazínLukáš Osladil - trénink v detoxikační...
Quilty (16:55) • Jedinný kulturista,kterého na české scéně sleduji,má opravdu profesionální přístup srov...
magazínPavel Beran se v přípravě zranil
Quilty (16:47) • A nebo třeba Dorian,když si tuším v 94 tém utrhl biceps a potom vyhrál Olympii a nebo s...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie